Porażka bez wrażenia

Lech Poznań niespodziewanie uległ w sobotę Podbeskidziu Bielsko-Biała 0:2 i jedynymi osobami na których ta przegrana zrobiła wrażenie są kibice. Kolejorz miał podejść do trzech ostatnich spotkań na serio, ale wczoraj wyglądało to tak jakby dał sobie spokój już przed meczem.

Po zmarnowanych kilku doskonałych szansach na zdobycie gola bramkę strzelili goście, którzy jeszcze przed przerwą zanotowali drugie trafienie i to po rzucie karnym, których na Bułgarskiej nie oglądamy zbyt często. 2:0 dla Podbeskidzia Bielsko-Biała po pierwszych 45 minutach było doskonałym rezultatem dla gości i wynikiem praktycznie nie do odrobienia przez lechitów.

Poznaniacy wykonując wczoraj mnóstwo dośrodkowań robili za każdym razem to tak, aby piłka była posłana wysoko, mocno i na drugą stronę, gdzie po każdej wrzutce nie było żadnego zawodnika, który zamknąłby akcje. Lech Poznań przegrał 0:2, a po meczu piłkarze zwinęli się z klubu bocznym wyjściem i w miarę szybko budynek klubowy oraz głównym wejściem opuścił tylko Gergo Lovrencsics. Węgier jako nieliczny sprawiał zresztą wrażenie jakby grał na serio.

Po boju z „Góralami” spokojniejszy niż zwykle był też Mariusz Rumak, który po porażkach najczęściej grzmiał i był niezadowolony, ale wczoraj sprawiał znacznie inne wrażenie. – „Każda porażka musi niepokoić. Nie ważne czy przegrywa się z pierwszym zespołem w tabeli czy ostatnim. Nie patrzę tutaj w kategorii gry w europejskich pucharach. W Lidze Europy na szczęścia są dwa mecze.” – powiedział trener Kolejorza.

Lech Poznań w drugiej połowie sobotniego meczu grał sobie dla zabawy, a najczęściej piłką bawili się obrońcy co nie podobało się kibicom, którzy popędzali zawodników gwizdami. Kolejorzowi często się wtedy niezbyt spieszyło i z każdą minutą drużyna sprawiała wrażenie jakby była pogodzona z porażką i z faktem, że nie uda się jej zdobyć choćby jednego gola.

Również Mariusz Rumak przy niekorzystnym wyniku późno decydował się na zmiany jednocześnie ufając graczom na których postawił od pierwszej minuty. – „Kusiło mnie, aby szybciej dokonać korekt, ale po rozmowie w szatni postanowiłem dać szanse tym zawodnikom, którzy wyszli od początku.” – przyznał szkoleniowiec Wielkopolan, Mariusz Rumak, który po sobotniej przegranej zachował spokój.