83 minuty udanego sparingu w eksperymentalnym składzie

W meczu przedostatniej 29. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań zremisował na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1 (1:0). Kolejorz grający dziś w mocno eksperymentalnym składzie w defensywie nastawił się na kontry i do 83. minuty rozegrał bardzo dobre spotkanie pod względem taktycznym. Jeden błąd obrony kosztował jednak Wielkopolan utratę bramki.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min. – Kombinacyjna akcja Śląska i prostopadła piłka do Gikiewicza. Wyszedł jednak Kotorowski, który został jeszcze poturbowany.
5 min. – Znów szybka akcja Śląska i dobra interwencja Kotorowskiego po wrzutce.
6 min. – Odpowiedź Lecha. Kąśliwy strzał Toneva minimalnie minął bramkę Śląska.
10 min. – Wzdłuż bramki strzelał/podawał Kowalczyk i chybił.
13 min. – Przekładanka Gergo i strzał. W boczną siatkę.

18 min. – Dwa rzuty rożne dla Lecha bez zagrożenia. Kolejorz jest nastawiony tylko na kontry.
21 min. – Kombinacyjna akcja Śląska i błąd obrony. Kotorowski ratuje Kolejorza po strzale Soboty.
24 min. – Błąd Kamińskiego przy wyprowadzaniu piłki. Futbolówkę przejął Śląsk i oddał minimalnie niecelny płaski strzał.
28 min. – Dwie akcje miał Teodorczyk, ale żadna nie przyniosła gola.
30 min. – Strzał Soboty na długi słupek broni Kotorowski.

36 min. – Kontra Lecha. Teo uderzył sprytnie i technicznie. Spore problemy z tym strzałem miał Gikiewicz.
38 min. – Akcja Śląska skrzydłem, którą dotrze zatrzymał Trałka.
40 min. – Kontra Lecha. Trzech na trzech. Hama do Teo, Teo do Murasia i 1:0 dla Lecha.
42 min. – Uderzenie Gergo z kłopotami broni Gikiewicz.
45 min. – Miękka wrzutka i główka z bliska Gikiewicza. Broni Kotorowski.
45 min. – W pierwszej połowie Śląsk gra w piłkę, a Lech gra z kontry. Kontynuuje swój świetny wyjazdowy styl i zdobył gola po kontrze.

50 min. – Od początku drugiej połowy trochę śmielej atakuje Lech, ale Śląsk nie rezygnuje.
54 min. – Śląsk próbuje grać atakiem pozycyjnym, ale Lech jemu to uniemożliwia.
56 min. – Strzał Ćwielonga z daleka nad poprzeczką.
60 min. – Broni się Lech przy serii dośrodkowań.

67 min. – Od paru minut na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Lech jest cofnięty i czeka na kontry, zaś Śląsk nie umie się przebić przez defensywę poznaniaków.
73 min. – Z kontrą wyszedł Lech. Ubiparip do Reissa i legendzie Kolejorza zabrakło centymetrów, aby zdobył gola.

80 min. – Od siedmiu minut na boisku nie dzieje się nic. Śląsk gra piłką, a Lech za nią biega i świetnie ustawia się taktycznie.
82 min. – Płaski strzał Toneva z dystansu i w krótki róg broni Gikiewicz.
83 min. – Jeden błąd obrońców i gol… Długa piłka do napastnika Śląska, który zgubił Kamińskiego i płaskim strzałem wyrównał.
87 min. – Bomba Toneva. Niecelna.
88 min. – Kontra i gol dla Lecha. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.
90+2 min. – Kontra Lecha, lecz z Drewniakiem Kolejorz nie mógł nic zrobić.
90+4 min. – Koniec. Jeden błąd kosztował nas wygranej, ale mimo wszystko sparing dość udany.

WKS Śląsk Wrocław – KKS Lech Poznań 1:1 (0:1)

Bramki: 83.Mouloungui – 40.Murawski

Żółte kartki: Ostrowski, Kowalczyk – Teodorczyk

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 25000 (2200 kibiców Lecha)

WKS Śląsk: R.Gikiewicz – Ostrowski, Grodzicki, Kokoszka, Pawelec (46.Socha) – Kowalczyk, Stevanović (85.Cetnarski) – Sobota, Mila, Ćwielong – Gikiewicz (46.Mouloungui).

Rezerwowi: Kelemen, Socha, Wasiluk, Cetnarski, Więzik, Patejuk, Mouloungui.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Trałka, Kamiński, Kędziora (87.Henriquez) – Drewniak, Murawski – Lovrencsics, Hamalainen (72.Reiss), Tonev – Teodorczyk (64.Ubiparip).

Rezerwowi: Miszczuk, Henriquez, Arboleda, Wołąkiewicz, Reiss, Ubiparip.

Kapitanowie: Mila – Murawski

Trenerzy: Stanislav Levy – Mariusz Rumak

Pogoda: +16°C, deszcz

121 komentarzy

1. KKSLECH.com pisze:

Różnego rodzaju narzekaczom, kibicom porażek i innym wizjonerom przypominamy, że ten sezon dla Lecha się skończył. Nie piszcie więc głupot w razie porażki w stylu „z czym do pucharów”, „nie mamy szans”, „Rutek sprzedaj klub”, bo czy dziś padnie 0:0, 4:4, 5:0 czy 0:5 ma to mały wpływ na przyszłość. Opornym dedykujemy jeszcze ten artykuł w razie chęci dokształcenia się -> https://kkslech.com/2013/05/30/ttrend-odpuszczania-w-wielu-ligach-lub-serie-slabych/

Przypominamy również, że nie jest to temat transferowy, więc prosimy tutaj nic nie pisać na ten temat, a szczególnie co komentator powiedział w trakcie transmisji, ponieważ takie wynalazki też się zdarzają.

2. tomasz1973 pisze:

Redakcjo,pomimo waszych apeli i przestróg jestem pewien na 99 %,że takowi się pojawią i „zasrają „ten temat ,tak jak i zrobili to za śmietnikiem.Pomimo nazwy ,to i na śmietniku panują zasady,chociażby segregacja…
    A co do meczu,następny test…i tak to należy traktować,chociaż mam nadzieję,że będą chcieli się zrewanżować za jesienną porażkę.

3. Dawid pisze:

zdecydowanie szkoda, że na zgrupowanie wyjechał Formalla bo mógłby zadebiutować – mecz o nic ale bezcenne doświadczenie zawsze by było :/

tak myślę jaką motywacje poza premią za zwycięstwo mogą mieć nasi… Śląsk? wiadomo – walczy o podium… mam nadzieję, że zagrają nasi fajny mecz dla kibiców 🙂

4. darkoski pisze:

Kadra szeroka i doświadczona ale bez Formelli.
    Redakcja ma narzędzi by zrobić porządek z wypowiedziami łamiącymi regulamin tyle, że wtedy liczba komentarzy może być równa zero.

5. baczi_kks pisze:

Wynik dzisiaj tak bardzo nie istotny chociaż chciałym żeby Kolejorz wygrał oczywiście.. Mam nadzieję na ciekawy meczyk:)

6. ArekCesar pisze:

Dla mnie niezrozumiał atrochę decyzja Lecha, że puścił Formellę. Skoro Kędziora zostaje na meczu i dołączy do reprezentacji po meczu, to dlaczego nie można było tak zrobić z Formellą. No chyba, że chcą wypromować graczy, którzy by mieli latem odejść.

7. Anfil pisze:

2-1 dla Śląska po męczu na wodzie !!!

8. Cubasa pisze:

@darkoski

Kadra szeroka? Dzisiaj nie będzie miał kto wejść z ławki. Chyba, że chcesz straszyć Ubiparipem!!

9. Pavvelinho pisze:

Może i mecz bez większej stawki (dla Lecha) ale tak czy inaczej trzeba to wygrać.

10. (L) pisze:

Ponieważ Legia już zdobyła mistrzostwo, to mecz Śląsk – Lech może być ciekawy. Gdyby Legia nie miała jeszcze mistrza, to wynik meczu Śląsk – Lech znalibyśmy już teraz i bukmacherzy wycofaliby go z gry, tzn. Lech wygrałby 1:0.

11. ole ole pisze:

dziwnie mi się pisze od dawna nie pisalem nic o wyjazdowym meczu chwile przed.Wygrac za to 3:0 u siebie i pokazac potencjal na przyszly sezon

12. tom pisze:

Uuuh spieprzaj stad warszawska gnido. Policz lepiej wasze karne z dupy wziete i gole po bledach slepych sedziow…

13. (L) pisze:

Po co Piast, Jagiellonia, Gwardia, Widzew i inni oddawały te mecze bez walki? Koniec końców nikt na tym nie zyskał. Pewnie teraz żałują, że nie zagrali na poważnie.

14. wiel pisze:

jak nie maja o co walczyć? a barwy klubowe … a kibice.. o przyzwoitość … redakcja wypisuje bzdury

15. baczi_kks pisze:

zna już ktoś może wyjściowy skład?

16. ArekCesar pisze:

Jak tak patrzę na boisko i pogodę w Kielcach to widzę, że ten mecz czasem może się nie odbyć. Boisko jest zalane i są spore kałuże.

17. KKSLECH.com pisze:

Wyjściowy skład powyżej. Potwierdzenie tego o czym pisaliśmy o 14:04, a więc użytkowniku „wiel” – nie piszemy bzdur. Gramy sparing.

18. tshibamba pisze:

Wołąkiewicz i Henriquez ława. Wygląda na to, że będzie obrona Możdżeń-Trałka-Kamiński-Kędziora

19. baczi_kks pisze:

ciekawe zestawienie:D

20. Przemo pisze:

Bramek sporo dostaniemy, Mozdzen kompletnie nie radzi sobie w obronie, ale to tylko sparing, liczy się już tylko następny sezon

21. slawek pisze:

Pisanie o tym,że Lech gra sparing mnie denerwuje. Ewentualna wymówka jest gotowa. Tak jak rok temu mecz z Widzewem. Mają grać najlepsi, to jet ich zawód i za to biorą kase.

22. Pavvelinho pisze:

Bardzo ciekawe zestawie Możdżeń na lewej obronie, Trałka w środku zobaczymy co z tego wyjdzie.

23. El Companero pisze:

obstawiam remisik i bez fajerwerkow, ot taka ligowa szarzyzna w meczu o pietruszkę… Ciekawiej bedzie w walce o utrzymanie. Jest moze multi liga dzisiaj?

24. slawek pisze:

boki obrony obu drużyn najsłąbsze w obu zespołąch

25. Cubasa pisze:

No to dzisiaj będzie wesoło 😉 Wynik hokejowy bardzo możliwy 😉

26. Sanius pisze:

Może lekko nie na temat ale na jakim kanale będzie ten mecz??

27. siwus89 pisze:

Mógłby ktoś przybliżyc temat co tam kibice krzyczeli do Kamyka na temat przejscia do legii?

28. siwus89 pisze:

Sanius

29. tomekz pisze:

Na Polsacie Sport będzie cały i zapewne urywki w Multilidze.

30. Michu-Miero pisze:

Sparing to sparing ! A ja widzę że przed nami mecz ligowy o 3 pkt !!!nawet jeżeli już o nic nie gramy (trofea,pozycje w tabeli) wiel popierqm cie w 100 %

31. Sanius pisze:

tomekz a nie ma całości w c+ na żadnym ??

36. piter pisze:

No to Rumak dowalił w wywiadzie przed meczem. Ostatnie mecze to już sparingi. Kolejorz gramy z honorem!

37. KKSLECH.com pisze:

Proponujemy czasem czytać pojawiające się tutaj zapowiedzi meczów zamiast zadawać głupie pytania.

38. Marcin pisze:

W multilidze mówili ze kibice odpowiednio przywitali Kamyka

39. KUBa pisze:

CO tam spiewali Kamykowi??

40. ArekCesar pisze:

Podbeskidzie prowadzi!!! Będą jaja do końca.

41. siwus89 pisze:

paprykarze dwa w dupe

42. Ferion pisze:

Skład na dzisiejszy mecz mówi wszystko. Mecz o nic i takie podejście. Nawet Canal+ tego nie pokazuje.

43. bebe pisze:

cały mecz na Polscie, gdybyś poczytał, byś wiedizał, dlaczego taki skład i ile mamy zdrowych ludzi na lawce(2)

47. inoroz pisze:

Dobrze, że Teo tego nie dotknął bo na pewno nic by z tego nie było.

48. MP pisze:

Teo zacznij biegać to przedostatnia szansa!!

49. Piasek pisze:

Inoroz nie przesadzaj, wcześniej bardzo ładny strzał oddał 😉 W nowym sezonie będzie dibrze grać, zobaczysz.

50. Piasek pisze:

*dobrze

51. Pavvelinho pisze:

Niby przypadkowa akcja ale najważniejsze jest, że Kolejorz prowadzi do przerwy ze Śląskiem.

52. ArekCesar pisze:

Jak szkoda teraz tej porażki z Podbeskidziem…

53. Pavvelinho pisze:

ArekCesar

Dokładnie. Szkoda tej porażki z Podbeskidziem.

54. Guralesko pisze:

szkoda to porazki z legła gdyby nie to pewnie na spokoju bysmy pykneli podbeskidzie

55. darkoski pisze:

szkoda porażek z Legią, Śląskiem czy Jagą w Poznaniu.
    Dzisiaj gramy swoje

56. Tytan pisze:

Haha te petardy to sobie wsadzcie hehe idioci. no jak dzieci normalnie, czy tak trudno zrozumiec?! Wstyd.

57. Luk pisze:

Kurw.. Ta multiliga o dupe rozpierd…..
    Legie pokazują w drugiej polówce 3 raz a Lecha ani razu.

58. ArekCesar pisze:

A w multilidze ciągle pokazują tych samych, ale Lecha nie.

59. ArekCesar pisze:

Dwalishwili powinien dostać kartkę za symulkę karnego. Nie umieją wygrać to znów karny.

60. ArekCesar pisze:

Kurwa jak już pokazali Lecha to pierdolona burza mi tv wyłączyła.

61. Pavvelinho pisze:

Dokładnie powinni pokazywać tam gdzie coś się dzieje a nie kopaninę w Chorzowie.

jaro12

Na c+ tego meczu nie ma jest spotkanie legii.

67. Luk pisze:

Fan jebnij się w łeb

68. fanik pisze:

tu czerwień tu prawie gol..ale przenieśmy się może do Chorzowa.. bo marna tiróweczka gra.. a gol dla Śląska z dupy.. Krzysiu się nie popisał

69. Pavvelinho pisze:

Generalnie mecz na remis ale szkoda tej głupio straconej bramki.

70. 4o pisze:

Tak jak Redakcja podkreślała – wynik jest nieważny.
    Nieźle spisała się dość osłabiona obrona.
    Ważne, że Lechowi chciało się grać do końca.
    Znów brakło skuteczności w ataku.
    Fajnie naszych było widać i słychać we Wrocławiu.
    Ubiparip pokazał się z niezłej strony w tym meczu. Mógł zaliczyć asystę, ale jego ostatnia akcja/strzał kiepski.

W ostatnim meczu należy godnie pożegnać Ivana i Reksia.

71. pedro pisze:

Ten mecz na prawdę przypominał sparing…Nasi to chcieli by już chyba urlopy i w sumie to się im w takiej sytuacji nie dziwię.

72. Pszczółka pisze:

ogólnie ciekawe spotkanie ale brameczka na konto Kotorowskiego.Jak zwykle pięć metrów od bramki sobie stoi.Ten błąd popełnia regularnie w każdym spotkaniu i zdziwiony że piłka w siatce.

73. slavus pisze:

Drewniak stoi przed samym bramkarzem i zaczyna analizę, co by tu zrobić. No przecież nie będę strzelał. Podam! To nic, że nie bardzo jest do kogo… Masakra

74. KubaCMG pisze:

kolejna skrojona fana do kolekcji? 🙂

75. siwus89 pisze:

jak na takie zestawienie to nie można narzekać:)

76. matiKKS pisze:

Kibole pokazali się z naprawdę dobrej strony, a piłkarze według mnie w dali ciała, to czego nie zrobił Drewniak w końcówce woła o pomstę do nieba. Dzisiejszy dzień kończę niestety z dwiema złymi informacjami: remis ze śląskiem; nie będę obecny na kończącym sezon meczu z koroną :(. Do zobaczenia w przyszłym sezonie na Bułgarskiej.

77. Solokks pisze:

Info raczej pewne ze Szkocji Tonev podpisał kontrakt z Celtikiem

78. ArekCesar pisze:

Nasi skroili fane?

79. roby pisze:

sprzedać za dobrą kase Toneva, oprócz jego Drewniaka,Ibuparipa,Trałkę, Arbolede,Cessaya i kupić nie trzech tylko z pieciu nowych pilkarzy

80. ole ole pisze:

Wielka sriada dopiero ma serie skrojonych fan nieobliczalni jedna legia slaskowi 3 my jedna i z tego co mi sie wydaje to ich jedna z glownych fan oprocz fighters i i Wielki Ślask

81. you pisze:

Te race na murawie to rzucił debil jakiś! I pewnie będzie zakaz wyjazdów. Czy tak trudno, kuźwa, od czasu do czasu pomyśleć?

82. Pavvelinho pisze:

roby

Ta jasne najlepiej wszystkich sprzedać w cholerę bo trzeba ponarzekać. Ręce opadają jak czytam komentarze takich oszołomów jak ty.

ps

Jak dla mnie Trałka zagrał naprawdę dobre spotkanie jako stoper podobnie jak Kędziora na lewej stronie.

83. baczi_kks pisze:

Brawa dla naszych piłkarzy

84. Cubasa pisze:

Kibice pokazali się faktycznie ze świetnej strony!

Rzucone race na boisku i sektory obok!
    Coś się zapaliło na naszym sektorze!

Zakaz dostaniemy jak Śląsk niedawno, super!

Brawo dla debili!

85. siwus89 pisze:

nie jestem w stanie tylko przłknąć drewnianego drewniaka przeciez on nawet nie potrafi improwizowac ze probuje grac w pilke

86. 4o pisze:

@Solokks,
    podpisał pewnie w przerwie spotkania.
    W śmietniku nie dało się napisać?

Ach… Tonev i ta jego umiejętność grania obiema nogami. Prawie bajka!

87. noi? pisze:

you, nie martw sie i tak nie jeździsz na wyjazdy

88. noi? pisze:

a paliła się skrojona fana slaska, kmwtw

89. Cubasa pisze:

Nie chodzi o to kto jeździ na wyjazdy!

Chodzi o to jak postrzegani są wszyscy kibole!

Po czymś takim każdy widz stwierdza, że kibiców Lecha pojebało ! To jest przykre!

90. noi? pisze:

Faktycznie, każdy piknik tak pomyśli

91. piglus pisze:

Cubasa najbardziej przykre jest to ze piszesz o czyms o czym nie masz zielonego pojecia.

92. baczi_kks pisze:

i jeszcze jedno.. Życzyłbym sobie nigdy więcej już nie ogladać Drewniaka w Lechu.. Zwykle nie krytykuję piłkarzy ale on?… to amator nadajacy sie do II ligowej Warty

93. seth pisze:

K…. tak nie moze grac V-ce mistrz Polski ,to jest jakas paradia wg. Rumaka ,za chwile LE a my sie bronimy 90 minut czjac sie na kontry jak jakies Podbeskidzie.Gra do przodu Lecha nie istnieje ,kompletny brak umiejetnosci zagrania ataku pozycyjnego ,brak wymiany kilku klepek nie wiem co o tym dadzic ale gra Lecha mimo 2 miejsca mnie nie przekonuje brak polotu i jakosci.

94. ArekCesar pisze:

Dokładnie nie róbmy z siebie pośmiewiska. Kibice Lecha mają dobrą markę i niech tak będzie zawsze.

95. jozek pisze:

Seth na moje to bardzo dobrze, że tak gramy. W LE też się tak ustawiamy, jak Fc Basel. Kibole konkretnie, aż żałuje że nie mogłem tam być.

96. Cubasa pisze:

@piglus

Przecież ci tłumacze człowieku, że chodzi o postrzeganie nas kiboli przez zwykłych nieogarniętych zjadaczy chleba!

Tak ty masz pojęcie o tym siedząc w domu, faktycznie 😉

Wielkie halo o legalizacji rac, po czymś takim na pewno się to przybliża co?

Durne zachowanie i tyle, to fakty.

97. wielkikks pisze:

Zrozumcie my tak gramy. Po części wynika to z taktyki. W zasadzie niezależnie od rywala. Dajemy grać, próbujemy szybko odebrać i skontrować. Taki styl obraliśmy. Był Bakero, była dominacja od początku do końca. I co ? I gówno. Gra za Bakero była miła dla oka ale punktów nie było.

Taki mamy styl. Co nie oznacza że wyprowadzanie kontr nie było dzisiaj kłopotliwe. 🙂 Ale nie robiłbym z tego tragedii mając na uwadze to w jakim zestawieniu wyszliśmy. I biorąc pod uwagę to, że był to mecz o pietruszkę. Do tego traktowany jako forma przygotowań do nowego sezonu.

98. 07 pisze:

Dwa wnioski na gorąco:
    1 – Możdżeń w Warszawie pokazał, że żaden z niego ofensywny pomocnik, a dziś pokazał, że i żaden z niego prawy obrońca!
    2 – Kamiński jak chce to niech idzie do (7) droga wolna.

99. siwus89 pisze:

co niektorzy widze to by wszystkich wyjebali z Lecha od Rumaka,piłkarzy do pana Gienia,wiadomo że maja srebro w kiermanie niedlugo eliminacje LE kontuzje za kotntuzją to nie będą gryżć trawy,zrozumcie to wkońcu.

100. tom62 pisze:

A u mnie trzeci wniosek.
    Paralityk Moouloungui nikomu bramki nie strzelil, ale Lechowi co tam sobie pyknął.