Marcin Kamiński: „Wiele zawdzięczam Ivanowi”

kaminskiPiłkarze Lecha Poznań na koniec sezonu 2012/2013 pokonali u siebie kielecką Koronę 2:0, a defensywa Kolejorza kolejny raz w tych rozgrywkach zagrała na zero z tyłu.


Niedzielnym spotkaniem klub pożegnał Ivana Djurdjevicia oraz Piotra Reissa, a więc dwóch zasłużonych zawodników Lecha, którzy Kolejorza mieli, mają i będą mieli w sercu. Poznaniacy zagrali dziś na serio a nie jak na sparingu czy na pożegnalnym meczu co może cieszyć najbardziej. – „Wiedzieliśmy, że gramy dzisiaj dla siebie i dla kibiców. Chcieliśmy udowodnić, że mimo przegranej walki o mistrzostwo nie traktowaliśmy ostatnich meczów jako sparingi.” – powiedział Marcin Kamiński.

21-letni najlepiej rokujący zawodnik Kolejorza na przyszłość zagrał dziś na boisku wraz z Ivanem Djurdjeviciem u boku którego debiutował przecież w Ekstraklasie jesienią 2009 roku. „Kamyk” nie ukrywa, że bardzo ceni „Djukę”, który dziś zakończył sportową karierę. – „Ivan bardzo dużo mi pomógł. On zawsze mnie wspierał i pomagał na treningach. Jemu dużo zawdzięczam. On zawsze wiele pracował dla zespołu.” – przyznał „Kamień”.

Odejście Ivana Djurdjevicia na sportową emeryturę oznacza, że w nowym sezonie w szatni Lecha Poznań nie będzie już piłkarza, który dbał o młodzież, wskazywał im właściwy kierunek, motywował czy przewodził na boisku jak i poza nim. „Djuki” nie będzie również na treningach czego Marcinowi Kamińskiemu będzie brakowało najbardziej. – „Djurdjević dużo mówił mi na treningach, co trzeba robić i jak trzeba robić. Szkoda, że taki zawodnik kończy karierę.” – dodał Kamiński.

Ligowy sezon 2012/2013 dobiegł dziś końca, ale nie dla 21-letniego stopera Lecha Poznań. Rosły defensor wyjeżdża teraz na kadrę i dopiero później uda się na urlop, a następnie wróci do klubu, by porozmawiać w sprawie nowego kontraktu. – „Urlop będę miał trochę dłuższy niż inni, bo jadę na kadrę także wrócę później niż 17 czerwca. Wtedy też odbędą się rozmowy w sprawie przedłużenia mojej umowy.” – poinformował na koniec Marcin Kamiński.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


3 komentarze

  1. ArekCesar pisze:

    Oby był nowy kontrakt z Lechem. Powodzenia na kadrze.

  2. TupTup pisze:

    Jakoś o ten kontrakt się nie martwię, oni wiedzą ile Kamyk jest wart. Jeśli Djuka ma swój udział w formie Kamyka to szoda, że już go nei będzie w szatni

  3. KIBOL pisze:

    Mam nadzieje ze Djuka też nauczył go przywiązania do barw…