Rozliczenie przedsezonowych i rundowych typów

pilkaKrótko przed sezonem 2012/2013, a więc przed rundą jesienną oraz po paru miesiącach przed rundą wiosenną podaliśmy nasze typy na ligowe rozstrzygnięcia. Dziś nadszedł czas na rozliczenie naszych typów za minione rozgrywki.


Przed sezonem w materiale z typami opublikowanym 14 sierpnia 2012 roku stawialiśmy Lecha Poznań w roli kandydata do zdobycia Mistrzostwa Polski. Daliśmy wtedy dźwięczne zdanie w nagłówku, a mianowicie „Walczymy o mistrza” co spotkało się z oburzeniem kibiców nieznających realiów futbolu oraz osób sugerujących się odpadnięciem Kolejorza z Ligi Europy i kompromitacją w Pucharze Polski. Oba te wydarzenia miały miejsce krótko przed publikacją naszych typów przed ligowym sezonem 2012/2013 co również miało wpływ na oburzenie wielu ludzi.

Nasz typ na Lecha Poznań oczywiście sprawdził się, lecz w przedsezonowym typie najbardziej pomyliliśmy się co do Ruchu Chorzów. Nie ma co ukrywać, że nasz typ był trochę odrealniony od rzeczywistości, zaś „Niebiescy” zajęli w realu 15. miejsce i gdyby nie brak licencji dla Polonii Warszawa, to spadliby z ligi. Typując przed rozgrywkami to o co będą walczyły poszczególne drużyny pomyliliśmy się niewiele. Także w przypadku Widzewa Łódź, który uniknął spadku tylko ze względu na nabicie sobie wielu punktów na początku jesieni.

Jeśli chodzi natomiast o typy przed rundą rewanżową, to najbardziej nie doceniliśmy Piasta Gliwice, który awansował ostatecznie do europejskich pucharów. Niedostały się do nich za to zespoły Polonii Warszawa i Górnika Zabrze, ale raczej celowo. „Czarne Koszule” odpuściły sobie walkę o podium z wiadomych względów, a władze Górnika Zabrze w trakcie rundy wiosennej przyznały, że nie stać klubu na grę w pucharach i na dalekie wyloty na wschód podczas gdy premie w fazach eliminacyjnych Ligi Europy są tak małe. To od razu podziałało na piłkarzy, którzy często byli tłem zawodników z jesieni.

Tymczasem od lata 2012 roku wierzyliśmy, że Zawisza Bydgoszcz oraz Cracovia Kraków awansują do Ekstraklasy i ostatecznie tak się stało. W tym roku na kilka dni przed ligą też opublikujemy swoje typy na nowy sezon T-Mobile Ekstraklasy i już dziś możemy zdradzić, że będą one znacznie inne niż te na rozgrywki 2012/2013. Na przykład Ruch Chorzów już teraz jest typowany przez nas jako główny kandydat do spadku. Oczywiście sporo od naszych typów, które opublikujemy za trochę ponad miesiąc będzie zależało od letnich ruchów kadrowych w poszczególnych klubach.

Nasze typy na rundę wiosenną 2012/2013 tuż przed jej rozpoczęciem. Stan na: 15.02.2013:

* – Kolejność drużyn jest przypadkowa

Walka o mistrzostwo: Lech Poznań, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław

Walka o europejskie puchary: Lech Poznań, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa, Górnik Zabrze

Spokojny środek tabeli: Korona Kielce, Piast Gliwice, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, Wisła Kraków

Kandydaci do spadku: Podbeskidzie Bielsko-Biała, GKS Bełchatów

Nasze typy na sezon 2012/2013 – Stan na: 14.08.2012:

* – Kolejność drużyn jest przypadkowa

Walka o mistrzostwo: Lech Poznań, Legia Warszawa, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów

Walka o europejskie puchary: Lech Poznań, Legia Warszawa, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Polonia Warszawa

Spokojny środek tabeli: Korona Kielce, Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin

Kandydaci do spadku: Podbeskidzie Bielsko-Biała, Widzew Łódź, GKS Bełchatów

Kandydaci do awansu: Zawisza Bydgoszcz, Cracovia Kraków, Arka Gdynia, Bogdanka Łęczna

>> Typy na wiosnę z dnia 15 lutego 2013 roku
>> Typy na sezon 2012/2013 z dnia 14 sierpnia 2012 roku

T-Mobile Ekstraklasa 2012/2013:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


7 komentarzy

 1. mól pisze:

  Szanowna Redakcjo sorki, że nie na temat, kiedy jest konferencja prasowa dt. Sz. P?
  Pzdr.

 2. jerz pisze:

  To, że Ruch jest kandydatem do spadku wiadomo było już 18.08.2012.
  Grał z Lechem pierwszy mecz i przegrał. To jest fatum Lecha opisywane w jednym z ostatnich programów meczowych. Kto gra pierwszy mecz w sezonie z Lechem i go przegra to na koniec zajmuje 15 albo 16 miejsce :)

 3. jo pisze:

  to ja proponuje 1 mecz nowego sezonu z „przyjaciolka” ;)

 4. Gregorius pisze:

  Pomyliłem się w swoich typach co do Podbeskidzia, które ostatecznie się utrzymało i co do Lecha, który niestety nie zdobył mistrzostwa ale z 2 lokaty i tak jestem zadowolony.

 5. kks koło pisze:

  hahah dobre tylko brak Rumaka ciekawe jak sie zachowuje w szatni

 6. kks koło pisze:

  Greiriuis podbeskidzie sie utrzymalo bo polonia nie dostala licenji sportowo to spadek

 7. babol pisze:

  Podbeskidzie było 14, a Ruch 15 więc to TSP utrzymało się sportowo gościu kks koło.