Szymon Pawłowski: „Liczył się tylko Lech”

27-letni uniwersalny i ofensywny zawodnik, Szymon Pawłowski po kilku ostatnich a zarazem intensywnych tygodniach negocjacji ostatecznie został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Sam piłkarz bardzo chciał trafić do Kolejorza i 11 czerwca spełnił swoje marzenie.


Przejście „Szymka” z Zagłębia Lubin do Lecha Poznań oznacza dla 14-krotnego reprezentanta Polski nowe, większe cele. Gra Kolejorza o najwyższą stawkę zachęciła zresztą Szymona Pawlowskiego do skorzystania z oferty wielkopolskiego klub. – „Na korzyść Lecha przymówiły sprawy sportowe. Lech to klub walczący o Ligę Europy i co roku o Mistrza Polski. Były oczywiście oferty za granicy, ale przeważył aspekt sportowy a nie finansowy.” – poinformował Szymon Pawłowski.

Najnowszy nabytek Kolejorza nie ukrywa, że ostatnio miał inne i konkretne propozycje nawet z ekip zagranicznych. 27-latek wolał jednak przyjść do Kolejorza zamiast wyjeżdżać z Polski. – „Rozmawiałem z Herthą Berlin i była propozycja z tego klubu. Na tą chwilę jest Lech, a dla mnie oferta z Poznania ze względów sportowych, rodzinnych i życiowych była najlepsza.” – przyznał reprezentant naszego kraju.

Szymon Pawłowski to zawodnik, którym już od dawna interesowały się czołowe polskie kluby. Do 11 czerwca nikomu nie udało się jednak wyłuskać 27-latka z „Miedziowych”, a pierwszym klubem, któremu w końcu się to powiodło być oczywiście Kolejorz. – „W Polsce są trzy mocne kluby, ale dla mnie liczył się tylko Lech. Tylko Lech się liczył i tylko do Lecha chciałem przyjść.” – powiedział „Szymek”, którym swego czasu interesowała się też Legia Warszawa i Wisła Kraków.

Pawłowski w „niebiesko-białych” barwach będzie występował z numerem „8” na koszulce, a przed nim przy Bułgarskiej z tym numerem grał m.in. Jacek Kiełb czy Robert Lewandowski. Ósemka dla „Szymka” na koszulce nie jest zwykłą cyfrą. – „Wziąłem numer ósmy na koszulce, bo to ulubiony mojej córki. Tak naprawdę to ona go wybrała, a ja obiecałem jej, że w nowym klubie wezmę taki numer.” – zaznaczył na koniec najnowszy nabytek Kolejorza.

Przeczytaj także:

>> Szymon Pawłowski zaprezentowany + 14 zdjęć z prezentacji
>> Szymon Pawłowski w Lechu Poznań

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


13 komentarzy

 1. Dawid pisze:

  widać, że ma poukładane w głowie :) oby więcej takich :)

 2. darkoski pisze:

  Taaaaaaaa OCZYWIŚCIE TO SPEŁNIENIE JEGO MARZEŃ I ZAWSZE CHCIAŁ TU GRAĆ ….

 3. gogo pisze:

  Pawłowski za pół roku będzie miał 27 lat!!! Teraz ma 26

 4. pawel pisze:

  Powodzenia Szymon!miło słyszeć takie słowa.

 5. fan pisze:

  „..ale przeważył aspekt sportowy a nie finansowy”

  Brawo. Oby było jak nawięcej myślących w tem sposób :)

 6. Stachu pisze:

  Troche jestem zdziwiony tym co tutaj przeczytalem poniewaz nie tak dawno bo jeszcze kilka miesięcy temu sluchałem wywiadu z Pawlowskim w telewizji w którym mówił że o Lechu nie myśli w kontekście przyjścia tym bardziej że miał inne propozycje. Ciekawe co Go skloniło by grać dla Lecha? Może fakt że ostatnio po tej kontuzji nie za dobrze Mu szła gra w klubie i być może propozycji było już mniej. Nie mniej uważam że to doświadczony zawodnik i to czego się nauczył przez te wszystkie lata przełoży się na dobrą grę w Lechu.

 7. bebe pisze:

  1. aspekt sportowy. propozycje zagraniczne to walka o utrzymanie lub 2 liga. 2. aspekt pozasportowy. spodziewa sie drugiego dziecka. córka już rozpoczęła chodzić do przedszkola(w Poznaniu?)

 8. Sadami pisze:

  Takie luźne pytanko:Czy Kiełb całkowicie stracił pozycję w Lechu podobnie jak numer?O ilę się nie mylę to jego kontrakt jest ważny jeszcze do końca sezonu,więc jaki jest plan względem jego osoby?Czy zostanie na ten sezon jako ewentualny zmiennik na Ekstraklasę/PP lub zostanie sprzedany,bo jak by nie patrzeć to zawodnik,który poradzi sobie w wielu drużynach naszej ligi,czy może zostanie znów wypożyczony aby przeczekać do wygaśnięcia jego kontraktu?

 9. B(L) pisze:

  Gdyby Urban go chciał to już dawno by był na Warszawie..niezły farmazon z niego..gdyby tak chciał do Lecha to już pół roku temu by podpisał kontrakt.

 10. Kosi pisze:

  Gdyby babcia miala wasa to by byla dziadkiem. Urban chce wszystkich a wlasciwie to Lesnodorski (Bog Wschodu)

 11. pipol pisze:

  o ile się nie mylę to Szymon Pawłowski pogrywał kiedyś w Szamotułach i Mieszku Gniezno skąd trafił do Lubina, a więc już zaliczył Wielkopolskę. W Lechu sobie pogra, a i Kolejorz będzie miał z niego pożytek, w końcu to jest zawodowy piłkarz i wie z czego żyje. Na piłkę niemiecką ma czas. Szymon ma szansę dać Lechowi to co kiedyś dawał Peszko-pociągnąć grę i siać niepokój wśród obrońców, no i strzelać bramki.

 12. B(L) pisze:

  Kosi
  Ale Urban go nie chciał,pracował z nim w Zagłębiu i nie był zainteresowany tym piłkarzem odkąd trenuje Legię.
  Ogólnie myślę,że to niezły transfer o ile Pawłowski już nie zgnuśniał całkowicie w tym Lubinie.

 13. lukasz pisze:

  byle by za gergo zapłacili tylko do końca miecha to skrzydła będą ok. je szcze tylko obrońca napastnik i jakiś pomocnik i będzie git