Tak Lech tracił w lidze

Za trzy dni poznański Lech rozpocznie przygotowania do sezonu 2013/2014, a my wciąż podsumowujemy stare rozgrywki i z materiałem jesteśmy mniej więcej w połowie.

W ligowym sezonie 2012/2013 drużyna Lecha Poznań aż 17 razy na 30 meczów zachowała czyste konto. Kolejorz stracił zaledwie 22 gole z czego 14 jesienią i tylko 8 wiosną. 15 bramek dał sobie wbić w meczach u siebie, a zaledwie 7 na wyjazdach.

W minionych rozgrywkach „katami” poznaniaków okazali się Piotr Wiśniewski i Fabian Pawela, którzy strzelili po dwa gole. W sumie lechici stracili dwie bramki z rzutów karnych i oba te spotkania przegrali. Wiosną „niebiesko-biali” trzy gole dali sobie wbić w ostatnich minutach meczu i przez dwa trafienia stracili bardzo cenne punkty.

Problem końcowych minut jest zauważalny także dlatego, że pięć z 22 straconych goli „niebiesko-biali” wpuścili między 81 a 90 minutą pojedynków. Co ciekawe Kolejorz ani jednej bramki nie pozwolił sobie wbić pomiędzy 61 a 70 minutą. Poniżej szczegóły.