Trzy czynniki zdecydowały o Inea Stadion

Od dziś stadion znajdujący się przy ul. Bułgarskiej 17 nie jest już stadionem Miejski tylko nosi nazwę Inea Stadion i tak będzie od piątku, 14 czerwca przez minimum pięć lat.


Dzięki nowemu sponsorowi klub KKS Lech Poznań SA zyskał dodatkowe fundusze, ale przede wszystkim w końcu sprzedał nazwę stadionu, a próbował to przecież zrobić już od ładnych kilkunastu miesięcy. – „Świetnie byłoby pozyskać sponsora już rok temu, ale z perspektywy czasu być może warto było czekać, aby pozyskać tak dobrą firmę jak Inea.” – powiedział zadowolony z transakcji Karol Klimczak.

Prezes Kolejorza nie ukrywa, że w ostatnich miesiącach klub oraz spółka Marcelin Management, czyli operatorzy stadionu negocjowali z różnymi firmami. Ostatecznie zdecydowano się na Ineę i dopiero wkrótce będzie można zobaczyć efekty tej współpracy. – „Rozmowy w sprawie nazwy stadionu były prowadzone z kilkoma podmiotami. Umowa z Ineą jest trudną umową. Są to określone środki finansowe i określone ramy współpracy.” – przyznał Klimczak.

Nazwa obiektu „Inea Stadion” z pewnością przypadnie do gustu kibicom, którzy nie tak dawno wydali nawet specjalne oświadczenie, aby klub podpisując umowę nie pozwolił na użycie w nazwie stadionu zachodniego słowa „Arena”. Areny nie było i nie będzie, a w oficjalnej nazwie stadionu pozostanie słowo „stadion”. Teraz w Poznaniu jest Inea Stadion, choć zapewne wielu kibiców i tak będzie używało nazwy „stadion Lecha” czy „Bułgarska”.

Co ciekawe o nazwie Inea Stadion a nie Inea Arena zdecydowały łącznie trzy czynniki. – „Trzy czynniki zdecydowały, że jest to Inea Stadion a nie Inea Arena. Po pierwsze ta nazwa lepiej brzmi, po drugie wzięliśmy pod uwagę opinię kibiców, a po trzecie wszystkie stadiony mające nazwę posiadają w członie słowo arena. My chcieliśmy wyróżnić się na ich tle.” – oznajmił dyrektor firmy Inea, Tomasz Zmyślny.

Tymczasem pięcioletnia umowa pomiędzy KKS Lech Poznań i Marcelin Management a wielkopolską firmą Inea weszła w życie już dziś, ale obiekt przy Bułgarskiej nie będzie używał nazwy Inea Stadion podczas koncertu amerykańskiej wokalistki, Alicii Keys, który odbędzie się na stadionie Lecha Poznań w niedzielę, 30 czerwca. Będzie to ostatnia impreza, która odbędzie się na obiekcie przy ul. Bułgarskiej o nazwie „stadion Miejski”.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


13 komentarzy

 1. Giacore pisze:

  Dobra firma. Według mnie nie tylko chodzi o wsparcie finansowe. Jak dla mnie lepsze będzie otrzymywać 1 mln rocznie mniej i otrzymać wsparcie technologiczne niż same pieniądze. Lech zdobył nie tylko kilka grubych milionów ale partnera i pomoc technologiczną od rozwijającej się firmy.

 2. inoroz pisze:

  Jak wsparcie technologiczne ma być takie jak na konferencji dzisiaj to lepiej żeby tego nie robili. Sorry ale jeżeli firma telekomunikacyjna ma problem z takimi prostymi rzeczami to aż strach pomyśleć z czym jeszcze.

 3. kks pisze:

  Inea Stadion może być, zawsze wpadnie kilka milionów, dla nas to dużej różnicy nie ma, ale klub zawsze zarobi na pensje

 4. Classic pisze:

  Mam internet od innego dostawcy od prawie 10 lat, nie zanosi się na zmiany, ale gdyby miało tak być Inea ma pierwszeństwo :)

  Dobrze że nie jesteśmy kolejną Areną. Jedną w Poznaniu już mamy. Nazwa Park albo Stadium brzmią groteskowo. Polska odmiana najlepsza.

 5. zico pisze:

  Inoroz@
  myślisz, że Inea przytargała na stadion swoje głośniki i mikrofony? Puknij się jeśli masz w co.

 6. Kosi pisze:

  Dla mnie zostanie Bulgarska i tyle!

 7. Franky pisze:

  Huj nie Inea. Stadion Jest Lecha albo Bulgarską!

 8. inoroz pisze:

  @zico
  weź się rozpędź i walnij mocno, ale mocno.
  Pokaż mi gdzieś w moim poście coś o sprzęcie, a po drugie to od kiedy firma telekomunikacyjna Inea zajmuje się nagłośnieniem.

 9. Versoo pisze:

  Inoroz – ty w ogole sie powinienes cieszyc ze cos widziales

 10. Lechita pisze:

  Franky – troche kultury. Ale zgadza sie. Inea niewiele bedzie miala z tej nazwy. Starzy kibice nie beda mowic na to Inea. Nikt praktycznie choc zarzad niewiewiadomo jakby robil i co pisal w swoich mediach

 11. piglus pisze:

  Lechita pelna zgoda,ale nazwa INEA bedzie pojawiala sie wszedzie jako oficjalna – liga,puchary,publikacje i na taka reklame licza wlasciciele.Wie ktos czy w umowie zagwarantowane sa jakies bonusy za mistrzostwo,puchar czy takie tam??

 12. ArekCesar pisze:

  Po takiej promocji mogą spokojnie robić ekspansję na inne części kraju.

 13. kibicinowroclaw pisze:

  to za rok mecze Ligi Mistrzow beda transmitowane na caly swiat z Inea Stadium !!!