Ma być jeszcze lepiej

zwyciestwo5Za cztery tygodnie poznański Lech rozpocznie nowy sezon 2013/2014 w którym przynajmniej na razie będzie grał na trzech frontach i jeśli osiągnie cele minimum, to jesienią zaliczy 35 spotkań, a w całych rozgrywkach być może nawet około 60 meczów.


Z czołowych graczy odszedł tylko Aleksandar Tonev i nikt więcej już w tym okienku transferowym nie opuści Lecha Poznań. Póki co do Kolejorza trafił nowy obrońca, Barry Douglas i pomocnik, Szymon Pawłowski i według trenera lechitów transfer Bułgara do ligi angielskiej nie osłabił zespołu. – „Transfery, które już wykonaliśmy sprawiły, że zespół nie stracił na jakości. Mam nadzieję, że poprzez pracę podniesiemy jeszcze jego siłę.” – przyznał 36-letni szkoleniowiec „niebiesko-białych”, Mariusz Rumak.

Priorytetem dla Wielkopolan na lato będzie oczywiście awans do fazy grupowej Ligi Europy. Aby poznaniacy się tam dostali muszą wyeliminować łącznie trzech, lecz teoretycznie słabszych od siebie rywali. Lechici grając na arenie międzynarodowej i walcząc o grupę LE będą jednocześnie toczyć walkę w lidze, a nawet w Pucharze Polski, który dla klubów z T-Mobile Ekstraklasy rozpocznie się w sierpniu. Trzy fronty mogą więc towarzyszyć Kolejorzowi co trzy dni aż do 15 grudnia.

Gra w rozgrywkach pucharowych będzie równała się ze sporym obciążeniem, jednak Lech Poznań zamierza się skupić na nich tak samo jak jak na lidze. – „Puchar Polski i Liga Europy są dla nas równie ważne jak Ekstraklasa. W tych rozgrywkach chcemy dojść jak najdalej.” – zapowiedział Mariusz Rumak, który samym awansem za rok do pucharów nie zamierza się zadowolić. – „Chcemy zająć jak najwyższe miejsce w Ekstraklasie, czyli pierwsze. Chcemy poprawić wynik z tego roku i zrobimy wszystko żeby tak było. Musimy poprawić też jakość naszej gry.” – zapowiedział Rumak.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


18 komentarzy

 1. fan pisze:

  Obyśmy znowu się nie skompromitowali z jakąś wioską w PP.

 2. Giacore pisze:

  Jak dla mnie PP nie ma zbyt dużej wartości. Wolałbym, aby odpadli w nim z jakimś w miarę sensownym rywalem i zamiast tego wygrywanie w el Ligi Europy oraz grupa w tych rozgrywkach.

 3. anonim pisze:

  Biorę w ciemno awans do grupy w LE, w zamian za odpadnięcie z PP. Przede wszytskim powinna liczyć się Ekstraklasa.

 4. 4o pisze:

  Rumak poprzez indywidualną pracę z zawodnikami może podnieść ich jakość i pomoże wrócić do optymalnej dyspozycji.
  Walka na 3 frontach ważna, ale PP nienajważniejszy.
  Odpadając z LE przed fazą grupową tracimy ważnw pieniążki, ktòre mogą zahamować inwestycje Rutka. Musi się bilansować.
  Do boju!… niedługo losowanie.

 5. anonim pisze:

  Jestem dobrej myśli…

 6. AQQ pisze:

  To co piszecie jest ok, jednak mając a uwadze ryzyko (karki, kontuzje, niedyspozycje, choroby, zgrupowania kadry) brakuje mi do swobody działania ok 5 zawodników.
  Obawiam się że przegrzejemy – obyśmy nie zatarli ” LOKOMOTYWY”.

 7. zawisza pisze:

  Jeżeli będzie mądra rotacja to nic nie przegrzejemy. Teoretycznie jeżeli zawodnicy będą grali na zmianę to niektórych czeka mniej meczy niż w zeszłym sezonie. Boję się tylko, że Taki Drewniak zagra w 8 meczach Drygas także, a tacy Trałka i Muraś po 45-50… no i wtedy może być kłopot.

 8. tomek27 pisze:

  zawisza
  No myślisz ,ze np. jeśli Tralka i Muras będą grac w LE w tygodniu ,to Drewniak i Drygas w lidze daja gwarancje wygrywania meczy ? No ja jakos tego nie widze ,a niestety tak będzie ,w tygodniu LE lub PP ,a weekend liga tak jak napisał AQQ jeśli poważnie brac słowa Rumaka ,to potrzeba wzocniena do każdej formacji ,szczególnie srodek pola – skrzydłowy ,def. pom i poza tym srodkowy obronca ,to jest minimum i liczyc ,ze Slusarz powtorzy jesien,a Teo się odblokuje

 9. Stachu pisze:

  @tomek27- a jaką gwarancję wygranych meczów dają Tobie Murawski i Trałka ? Piszesz o nich jak gdyby Ci zawodnicy nigdy nie rozegrali beznadziejnego meczu i jak gdyby nie popełniali błędów na boisku. Oni tez popełniają błędy tylko nie są z nich tak rozliczani jak chociażby nasza młodzież. Zaden pilkarz nie da nigdy gwarancji odpowiedniej jakości a co za tym idzie wygranej. Srodek pola powiedzmy jest ok ale jesli nie bedziemy miec rasowego napastnika to taki Hamalainen czy Pawlowski będą stawać na uszach a i tak napastnicy nie wykorzystają ich podań. Jeśli dobrze przeanalizujesz wszystkie mecze to dojdziesz do tego samego wniosku co ja @tomek27. A jesli chodzi o powrót Drygasa to ja już pisalem w innym artykule że niestety też będzie tylko zmiennikiem w sensie uzupelniania skladu jak będą kartki czy kontuzje . Taka jest prawda . Nikt nie wygryzie Tralki który wcale nie daje ani odpowiedniej jakości ani gwarancji wygranej i który gra tak samo jak inni czyli raz lepiej a raz gorzej.To doświadczenie to tylko dziala pozytywnie na naszą psychikę że gra starszy a nie mlody zawodnik i że ten wiek zawodnika spowoduje że będziemy spokojni o eynik. Ale czy tak jest na pewno ?

 10. zawisza pisze:

  tomek… a może tak:
  LE: Muraś – Drygas/Trałka
  EKS: Trałka/Muraś-Drewniak/Drygas
  PP: Drewniak – Drygas (najwyżej odpadniemy, ten PP to i tak ściema)

 11. rychu pisze:

  Jak czytam wypowiedzi Trenera, że (zacytuje) „Transfery, które już wykonaliśmy sprawiły, że zespół nie stracił na jakości. Mam nadzieję, że poprzez pracę podniesiemy jeszcze jego siłę.” – przyznał 36-letni szkoleniowiec „niebiesko-białych” to osobiście spodziewam się, że poza środkowym obrońcą nie będzie już wzmocnienia „jakiegoś w ofensywie” chyba, że jakiś chłopaka pokroju Formelli co przyjdzie i w rezerwach będzie grał

 12. miodek pisze:

  O, czyli jednak Vojo jeszcze zostaje?

 13. kibicinowroclaw pisze:

  na poczatek najwazniejsze sa el. LE, potem liga i PP !!! bez awansu do fazy grupowej sezon bedzie dla mnie stracony ;/

 14. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

  wszystko wazne ale najwiecej liga i LE

 15. Mario pisze:

  Do tego dodajmy jeszcze mecze kadry różnych grup wiekowych. Oddajemy największą liczbę graczy spośród polskich klubów. Nie da się grać bez rotacji, dlatego nie wierzę że na przykład taki Murawski będzie grał cały czas a Drewniak grzal ławę.

 16. Tadeo pisze:

  Skoro kadra zespołu musi być tak liczna to nie rozumiem dlaczego pozbywać się Kiełba ? Dać mu ostatnią szanse,może odpali.Do trzech razy sztuka.

 17. tomasz1973 pisze:

  Jeśli chodzi o kasę i promocję,to najważniejsza LE,ale dla mnie Extaklasa jest ważniejsza–to tu zdobywa się krajowy prestiż i można nosa co niektórym utrzeć.

 18. wosiu pisze:

  Kielb idzie do Zawiszy a Lechowi potrzeba 2 napastnikow