Raport kibicowski: Najlepsze oprawy Ekstraklasy 12/13

W minionym ligowym sezonie 2012/2013 łączna frekwencja na meczach była trochę niższa aniżeli w jeszcze poprzednich rozgrywkach, ale na stadionach nie brakowało pięknych i pomysłowych opraw przedstawianych przez różne grupy kibicowskie z użyciem pirotechniki.


Dziś w naszym kolejnym raporcie kibicowski przypominamy najlepsze oprawy Ekstraklasy w sezonie 2012/2013. Kolejność opraw według rozgrywania kolejek.


Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:1

Widzów: 30000

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

GKS Bełchatów – Korona Kielce 1:1

Koroniarze szczelnie wypełnili swój sektor, gdzie użyli świec dymnych, przedstawili transparenty na kijach i główny trans o treści: „We are still kiboling”. Oprawa wyszła bardzo fajnie i to mimo, że została ukazana przy dziennym świetle.

Widzów: 1600
Kibice gości: 300

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 2:2

W drugiej połowie ultrasi Zagłębia ukazali kolorową sektorówkę z nazwą ulicy, wizerunkiem Skłodowskiej i z doświadczeniami chemicznymi z których wyszedł produkt o nazwie „Ultrasium”. Pod sektorówką był za to transparent: „Nam nie dacie rady, nasz stadion, nasze zasady”.

Widzów: 9500

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:0

Najpierw została zaprezentowana fioletowa sektorówka z wizerunkiem PGE Areny i napisem: „nowy stadion, stare zasady”. Później było efektowne racowisko, a na sam koniec kolejna oprawa. Biała kartoniada i sektorówka „naszej pasji nie dacie rady”.

Widzów: 17300
Kibice gości: 2030

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 0:3

Ostatni mecz 8. kolejki i kolejny zgodowy obejrzał niemal komplet widzów. W poniedziałek zostały przedstawione trzy różne oprawy, w tym dwie z użyciem sektorówek, a jedna m.in. ze sreberkami. Wszystkie trzy choreografie ozdobiła spora ilość pirotechniki na którą składały się race i świece dymne. Każda oprawa była bardzo dobrze czytelna.

Widzów: 15000
Kibice gości: 1500

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 0:2

Jesienne Derby Dolnego Śląska na długo zapadną w pamięci każdego kibica w kraju. Gospodarze przedstawili sporych rozmiarów sektorówkę z wizerunkiem miasta, paru kibiców i z herbem pod którą znajdował się napis: „Słońce zachodzi, koniec dnia już blisko…”. Niedługo potem zostały odpalone race świetlne, wyjęte flagi i pojawił się kolejny transparent: „… czas rozpocząć widowisko”. W tym samym czasie lubinianie ukazali za to swój trans z napisem: „U was temat dobrze znany, tylko laser używany” oraz niewielką sektorówkę. Później była też oprawa z piro i nieco bardziej efektowna sektorówka o treści: „Wychodzimy z podziemia, wiele się pozmienia”. Dodatkowo Zagłębie użyło ogromną ilość achtungów oraz pojedyncze świece dymne.

Widzów: 20000
Kibice gości: 1250

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Wisła Kraków – Lech Poznań 0:1

Przed meczem wiślacy ukazali „czarno-białą” kartoniadę w środku której znalazła się sektorówka z rekinem. Był też transparent o treści „nie ma na to leku, finał będzie w grobie, wszyscy cierpicie na galeofobie”. Ponadto w drugiej połowie był również transparent: „Spójrz pasiasta ździro tak wygląda piro” oraz race i flagowisko. Za to wszystko trybuna fanatyków Wisły została zamknięta przez wojewodę do końca rundy.

Widzów: 17000
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Lech Poznań – Legia Warszawa 1:3

Widzów: 41500

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 0:3

Już od paru tygodni chodziły słuchy, że oprawa na ostatnim meczu na Bułgarskiej w 2012 roku będzie godna, ale tylu choreografii nikt się nie spodziewał. Oprawy przygotowali ultrasi z „Ultras Lech ’01″ oraz „e-Lech ’02″ z okazji odpowiednio 11 i 10 rocznicy powstania. Pierwsza oprawa w „niebiesko-białym” kolorze składała się z dwóch transparentów, chorągiewek na drugim poziomie i sektorówki w środku. Druga choreografia była podobna do pierwszej z tym, że sektorówka w środku była inna, a na drugim poziomie zostały jeszcze odpalone race świetlne. Niedługo potem wyłoniła się kolejna sektorówka, ale jeszcze większa i w zupełnie innym stylu. Nad nią zawisł napis „e-Lech ’02″, a pod nią na całej długości Kotła „Masz przed sobą fanatyków”. Natomiast w środku sektorówki znajdowały się trzy doskonale widoczne i barwne postacie. Po jej bokach były jeszcze stare jupitery stadionowe oraz efekt piorunów. Tymczasem na samym końcu zostało przedstawione dodatkowo racowisko. W choreografiach prócz rac użyto również wiele achtungów, świec dymnych i stroboskopów. Cały pokaz trwał kilkanaście minut, a kibice w Polsce zapamiętają na długo, bowiem takiej choreografii jeszcze w naszym kraju nie było.

Widzów: 20000

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 2:2

Fani Lechii przypomnieli o rocznicy wybuchu stanu wojennego oprawą. Ta była skierowana do Wojciecha Jaruzelskiego i składała się z sektorówki oraz dużego napisu „Za naród sprzedany piekło cię pochłonie”. Przy prezentacji choreografii gdańszczanie odpalili też race świetlne.

Widzów: 12000

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Widzew Łódź – Polonia Warszawa 3:2

Na koniec kolejki bardzo dobra atmosfera w Łodzi. Kibice Widzewa dopingowali z obu trybun mieszących się za bramkami. W pierwszej połowie na jednej z nich przedstawili flagowisko oraz dwie małe sektorówki w tym jedną z klubowym herbem, zaś w drugiej ukazali sektorówkę na całą trybunę. Odpalili też czerwone race świetlne. Widzewiacy bardzo dobrze ofanowali również płoty dookoła murawy.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:2

Goście przedstawili oprawę „L” ułożoną z kartonów, a także drugą z herbem klubu nad którą widniał napis „Coraz bliżej mistrza” i korona. W drugiej połowie legioniści ukazali jeszcze racowisko z pojedynczymi flagami.

Widzów: ok. 25000
Kibice gości: 2000

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 3:1

W sobotę w Warszawie pierwszy raz od paru lat doszło do zgodowego meczu Legii z Pogonią. Pod koniec meczu na Żylecie została zaprezentowana duża sektorówka „Legia” a potem racowisko.

Widzów: 21500

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Lech Poznań – Wisła Kraków 1:0

Widzów: 32000

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Lech Poznań – Widzew Łódź 4:0

Widzów: 22000

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1:1

Podczas piątkowego meczu wiślacy przedstawili bardzo ciekawą oprawę z użyciem pirotechniki. Była sektorówka z kibicem, który był ubrany w kominiarkę i mając założone rękawiczki trzymał odpalone race. Całość wypełniały literki znanej gry „Scrabble”. Dodatkowo zawisł trans „PDW ALFABET MAFII”, a prócz tego zostało przedstawione pokaźne racowisko oraz flagowisko.

Widzów: 13000

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Widzew Łódź – Legia Warszawa 1:1

Hitowy mecz w Łodzi obejrzał prawie komplet widzów. Widzew ukazał dwie oprawy na dwóch różnych trybunach, które były poświęcone rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Na wejście piłkarzy i na prostej trybunie była sektorówka z portretem Rotmistrza Witolda Pileckiego wraz z transem „Pamiętamy o Rotmistrzu Widzewscy Patrioci”. Prócz tego dalsza chęć choreografii została ukazana w młynie. Był m.in. transparent „Ultraska”, który został ozdobiony transami na kijach i racami.

Widzów: 9000

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 1:1

Kolejorz pojawił się we Wrocławiu w bardzo dobrej liczbie i ukazał oprawę z wizerunkiem rozdartej paszczy i hasłem po bokach „To jest hardcore” oraz „Krzyki nam rozrywają gardło”. Były też sreberka i sporo rac.

Widzów: 25000
Kibice gości: 2200

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 5:0

Na ostatni mecz w sezonie legioniści przyszli w białych koszulkach i szczelnie wypełnili stadion. Była oprawa oraz chwilę potem spore racowisko z użyciem świec dymnych. Były też serpentyny, konfetti i baloniki. Gości brak ze względu na zakaz do końca roku.

Widzów: 31000

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Sezon 2012/2013:

> Raport kibicowski – 29 i 30. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 28. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 27. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 26. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1/2 Ligi Mistrzów i Ligi Europy (dwumecze)
> Raport kibicowski – 25. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 24. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 23. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1/4 Ligi Mistrzów i Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – 22. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1/4 Ligi Mistrzów i Ligi Europy (pierwsze mecze)
> Raport kibicowski – 21. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 20. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – Pirotechniczny początek roku w Europie II
> Raport kibicowski – Pirotechniczny początek roku w Europie I
> Raport kibicowski – 1/8 Ligi Europy (dwumecze)
> Raport kibicowski – 19. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1/8 Ligi Mistrzów (rewanże)
> Raport kibicowski – 18. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1/16 Ligi Europy (dwumecze)
> Raport kibicowski – 17. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 16. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1/8 Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – Rozwój kibicowski w Anglii
> Raport kibicowski – Najlepsze oprawy Ekstraklasy w 2012 roku
> Raport kibicowski – Najlepsze oprawy w LM i LE w 2012 roku
> Raport kibicowski – 6. kolejka Ligi Europy
> Raport kibicowski – 15. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 6. kolejka Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – 14. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 13. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 5. kolejka Ligi Europy
> Raport kibicowski – 5. kolejka Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – 12. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 4. kolejka Ligi Europy
> Raport kibicowski – 11. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 4. kolejka Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – 10. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 3. kolejka Ligi Europy
> Raport kibicowski – 3. kolejka Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – 9. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 8. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 2. kolejka Liga Europy
> Raport kibicowski – W Zagrzebiu chcą kupić kibiców
> Raport kibicowski – 2. kolejka Liga Mistrzów
> Raport kibicowski – 7. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 6. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1. kolejka Ligi Europy
> Raport kibicowski – 5. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1. kolejka Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – 4. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – IV runda kwal. Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – 3. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – IV runda kwal. Ligi Mistrzów (rewanże)
> Raport kibicowski – 2. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – IV runda kwal. Ligi Europy
> Raport kibicowski – IV runda kwal. Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – 1. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – III runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – III runda Ligi Mistrzów (rewanże)
> Raport kibicowski – III runda Ligi Europy
> Raport kibicowski – III runda Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – II runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – II runda Ligi Mistrzów (rewanże)
> Raport kibicowski – II runda Ligi Europy
> Raport kibicowski – II runda Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów!

Źródło: inf. własna
Foto: archiwum -> kliknij

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


5 komentarzy

 1. arek pisze:

  Wedlug mnie oprawa Wisly zdecydowanie najlepsza ze wzgledu na oryginalnosc i wykonanie.

 2. gawlik pisze:

  Nasza na Slasku pozamiatała wszystkie

 3. Pyra pisze:

  gawlik zgadzam sie z Toba, rozjebalismy system podczas meczu ze Slaskiem. Pokazalismy swoja sile, nikt nie wiedzial co sie dzieje i o co chodzi… brawo LPU!!

 4. kl34 pisze:

  Kurwa, Legia w krakowie. Poezja.

 5. kolo pisze:

  Legia, Lech a reszta…stara się ale to nie ta skala. Te fotki nie oddają całej prawdy, warto zerknąć na youtuba. Swoją drogą na tle europejskich lig wyglądamy już nieżle.