Przyjdź w piątek pod Krzyże i zapal znicz (FOTO)

czerwiecW najbliższy piątek, 28 czerwca przypada 57. rocznica poznańskiego Czerwca ’56. Wszystkich kibiców Lecha oraz mieszkańców Poznania a nawet Wielkopolski zachęcamy do uczczenia pamięci o bohaterach poprzez przyjście pod Poznańskie Krzyże.


Dwa i rok temu fani Kolejorza oraz mieszkańcy Poznania spotykali się pod Krzyżami odpowiednio o 17:00 i 17:15. Tym razem zbiórka zaplanowana jest na godzinę 20:30, ale zachęcamy do przyjścia pod Krzyże trochę wcześniej.

Ludzie, którzy chcą oddać hołd bohaterom proszeni są o przyniesienie ze sobą zniczy. Jeśli ktoś zapomni lub nie będzie miał, to będzie można otrzymać znicz bezpośrednio na miejscu. Pod Krzyżami będzie można również dostać specjalną vlepkę na znicz.

W poprzednich dwóch latach pod Poznańskie Krzyże dnia 28 czerwca dotarło po kilkaset osób. Teraz zbiórka jest planowana na wieczór, zatem w najbliższy piątek jest szansa na jeszcze lepszą frekwencję aniżeli w 2011 oraz w 2012 roku.

Informacja dla młodych kibiców Lecha i zainteresowanych:

28 czerwca 1956 roku rozpoczął się pierwszy w PRL strajk ok. 100 tys. ludzi. Został on stłumiony przez wojsko i milicję (10 tys. mundurowych i 400 czołgów). Straty były ogromne, bowiem zginęło ponad 60 osób. Strajk wybuchł też w Zakładach Przemysłu Metalowego im. Hipolita Cegielskiego, a jego przyczyną była przede wszystkim trudna sytuacja gospodarcza w Polsce.

28 czerwca pod Krzyżami w 2012 roku:

28 czerwca pod Krzyżami w 2011 roku:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


3 komentarze

  1. Lechita pisze:

    bede na pewno jak co roku

  2. pyrlson pisze:

    szacunek i pamiec sie nalezy,wiec komu sie chce i ma w sercu milosc do swej malej ojczyzny draluje pod krzyze

  3. arek pisze:

    Trzeba tez przypomniec: 57 zabitych z rozkazu dowodcy wojsk odpowiedzialnych za stlumienie Powstania Poznanskiego bylego generala radzieckiego Stanislawa Poplawskiego, ktory pelnil funkcje prezesa CWKS Legia Warszawa od 1950 roku…..