Trójka w dziesięć minut. Wisła – Lech 1:3

ekstraklasaW sparingowym meczu rozegranym dziś o godzinie 16:55 w Grodzisku Wielkopolskim, piłkarze poznańskiego Lecha wygrali z Wisłą Kraków 3:1 (0:0), choć przegrywali 0:1. Stracony gol podziałał jednak na Kolejorza jak płachta na byka i Wielkopolanie w zaledwie dziesięć minut wbili wiślakom aż trzy gole.

Dla Wisły Kraków przebywającej w Grodzisku Wielkopolskim na zgrupowaniu był to już czwarty mecz towarzyski tego lata, a dla Lecha Poznań dopiero drugi bój kontrolny. Kolejorz zagrał dziś mocno osłabiony i z powodu urazów zabrakło Szymona Pawłowskiego, Barrego Douglasa, Kebby Ceesaya, Bartosza Ślusarskiego, Tomasza Kędziory, Patryka Wolskiego oraz Rafała Murawskiego. Nie zagrał też Luis Henriquez, który przygotowania do rundy jesiennej rozpoczął dopiero w poniedziałek. Formalnym gospodarzem środowego meczu towarzyskiego była „Biała Gwiazda”.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżyć witrynę ręcznie

1 min. – Pierwszy celny strzał po rykoszecie broni bramkarz Wisły.
5 min. – Świetna wymiana piłek pomiędzy lechitami po ziemi. Strzał Hamalainena został jednak zablokowany w ostatniej chwili.
6 min. – Strzał Vojo po zejściu do środka został zablokowany.
10 min. – Tempo gry na razie średnie. Wisła jeszcze ani razu nie była pod bramką Lecha.
12 min. – Akcja Wisły skrzydłem. Zablokowana.

16 min. – Faul w polu karnym. Karnego dla Lecha jednak nie ma.
18 min. – Wisła miała swoją akcję po ograniu Arboledy. Strzału już nie było.
21 min. – Akcja Lecha skrzydłem. Płaskie podanie trafia na środek skąd celnie na bramkę uderzył Ubiparip.
25 min. – Bardzo szybka i groźna akcja Wisły. Szybkie podania z klepki i na końcu mocne uderzenie obronione przez Buricia.
30 min. – Kolejne niezłe zagranie ze środka wyłapuje bramkarz Wisły.

32 min. – Strzał Tralki z daleka, ale bardzo zły.
36 min. – Kąśliwy strzał Gergo z kłopotami broni golkiper z Krakowa.
40 min. – Niezła akcja poznaniaków. Teo zgubił obrońców, lecz uderzył trochę za wysoko.
41 min. – Burić wychodząc z bramki świetnie wyłuskuje piłkę.
44 min. – Zakotłowało się pod bramką Lecha, ale lechitom ostatecznie udało się wyjść z opresji.
45 min. – Dobra okazja Lecha, lecz podanie na lewą stronę było do nikogo.
45+3 min. – Koniec pierwszej połowy. Przewagę w posiadaniu piłki miał Kolejorz, jednak sytuacji z obu stron nie było zbyt wiele.

46 min. – Doskonałe uderzenie Gergo. Strzał z wielkimi problemami zatrzymuje wiślak.
50 min. – Niebezpieczne uderzenie Wisły paruje Gostomski.
51 min. – Rzut pośredni na siódmym metrze. Ogromne zamieszanie. Po chwili faul i rzut karny.
52 min. – Jedenastkę na gola zamienił Boguski.
56 min. – Fatalne podanie Drewniaka rozpoczęło kontrę Wisły. Gargułą długo biegł z piłką, ale zamiast strzelać wołał źle podać.
59 min. – Po zdobyciu gola Wisła oddała pole Lechowi całkowicie.

61 min. – Piłka na środek do Drygasa. Ten trafił w poprzeczkę. Cała bramka aż się zatrzęsła.
66 min. – Od paru minut gra już tylko Lech. Dzisiejszy sparing wygląda trochę jak te zimowe.
68 min. – Cóż za akcja. Lech ambitnie powalczył o piłkę na prawej stronie. Dośrodkowanie w pole karne, tam znów była walka o futbolówkę, która trafiła do Hamalainena. Fin przyjął ją i po profesorsku z ogromnym spokojem zdobył gola lekkim strzałem tuż przy słupku.
71 min. – Błąd Wisły i cudowna kontra Lecha trzema zawodnikami. Piłka trafiła do Formelli, a ten uderzeniem słabszą, prawą nogą i w długi róg wyprowadził Lecha na prowadzenie.
73 min. – Lech chce strzelić kolejnego gola.
75 min. – Groźne dośrodkowanie Wisły wyłapuje Gostomski.

78 min. – 3:1 dla Lecha! Znów Formella otrzymał piłkę i jak rasowy snajper umieścił ją w siatce.
81 min. – Lech zapomniał, że jest na sparingu. Niemiłosiernie ciśnie Wisłę.
82 min. – Bomba Hamy. Niecelna.
84 min. – Gostomski popełnia błąd i wypuszcza piłkę z rok. Za chwilę strzał Wisły i poprzeczka.
89 min. – Kolejne dwie słabe interwencje Gostomskiego.
90 min. – Koniec. Lech wygrał 3:1 będąc lepszy piłkarsko i mentalnie. Nie grał w najsilniejszym składzie, ale dla Kolejorza to żaden problem. Pewna wygrana po niezłej grze.

TS Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 1:3 (0:0)
Bramki: 52.Boguski – k. – 68.Hamalainen 71 i 78.Formella
Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)
Widzów: 100
Skład Lecha: Burić (46.Gostomski) – Możdżeń, Kamiński, Arboleda (79.Bednarek), Wołąkiewicz – Trałka (46.Drewniak), Drygas (70.Trałka) – Lovrencsics (70.Formella), Hamalainen (89.Chromiński), Ubiparip (46.Linetty, 85.Siwek) – Teodorczyk (70.Ubiparip).

5. czuk20 pisze:

Jeny, na cholere Ubiparip. Jak mnie obecność tego człowieka w 1 składzie już irytuje :p

6. 4o pisze:

Oby bez kontuzji, bo tego mamy już sporo.

7. wosiu pisze:

jest transmisja meczu bo ja ogladam

8. fan pisze:

Co się dzieje z dźwiękiem, że go nie ma?

9. gruh pisze:

ej wy też nie macie dźwięku?

10. wosiu pisze:

ja dzwieku narazie nie mam

11. czuk20 pisze:

dźwięk będzie jak się mecz zacznie, swoją drogą stream słaby, jakby w zwolnionym tempie – tez tak macie?

Nie narzekajcie…
    2 sparing i 2 transmisja. Czego więcej chcecie?

16. gruh pisze:

ja nie narzekam 🙂

17. Dominez pisze:

Jest już dźwięk 😉

18. Murek pisze:

A nie weicie przypadkiem czy będzie komentarz?

19. ramirez pisze:

nie będzie. kiełbasek i piwka też nie będzie. z komentarzem bodaj jest retransmisja na wtk o 22.30

20. R. pisze:

Po co Ci komentarz? Bez przesady…

21. fan pisze:

No pięknie, nawet nie wiem kto podaje i strzela. Dlaczego wiślacy mają nazwiska na koszulakch, a nasi to anonimy.

22. Kubczak pisze:

Ale pięknie teraz pograli! Szkoda.

23. lechita pisze:

jaka akcja teraz! to jestem zdziwiony takich akcji sie w polskiej lidze nie oglada tyle dokladnych podan i sytuacja pod bramka

24. Przem1259 pisze:

Vojo jaki rajd!

25. Kubczak pisze:

Vojo ładnie, ale za długo.

26. lechita pisze:

Vojo jest dobry, tylko cos ma nie tak z glowa i nie pokazuje u nas swoich umiejetnosci

27. fan pisze:

Podobno Stilić miał być testowany przez Wisłę, orientuje się ktoś czy faktycznie tam jest?

28. gruh pisze:

karny byl…

29. miodek pisze:

O dziwo większość akcji narazie stroną Voja, Gergo narazie omijają. A Teo bez zmian i komentarza (narazie oczywiście).

30. adrian pisze:

Poklepali

31. Drogbo pisze:

aż nie poznaję co to za zawodnik gra z 14.. duże zaskoczenie do gry voja ale fajnie jakaś opcja będzie a nasza gra też sie podoba sam nie wiem czy to wisła taka słaba czy my te akcje tak fajnie rozgrywamy aż miło dla oka

32. kksiak pisze:

Kurwa jak oni te rozne bija? i to nie tylko dzisiaj ale ogolnie w sezonie

33. 4o pisze:

Vojo mieszał coś na lewej…. chyba ta 14. tak na niego działa.

34. ramirez pisze:

Teo w stałęj formie.

35. miodek pisze:

Od Teo to te piłki się bez przerwy odbijają na metr, sklejenia w przyjęciu to on nie ma za grosz. Do gry kombinacyjnej Vojo sto razy lepszy. Uff, Jasiu uratował.

36. Dzieciak pisze:

Napastnika nam potrzeba!!!

37. RobertLech pisze:

Niezła połowa w wykonaniu Lecha, 30 minut nasze potem trochę bardziej wyrównane spotkanie ale ogólnie nasza połowa ,tylko ,że nie mamy lisa pola karnego jakim był Lewy czy Rudnevs niestety ale z tak grającym Teo słabo to widzę jeśli chodzi o Europę bo na ligę starczy pewnie Ślusar, no i dzisiaj nieźle grający Vojo.

38. byznes hospytalyty pisze:

teo prosze cie przyjmij pilke zaby nie odskakiwala na 4 metry.

39. damt610 pisze:

Gra się nie klei, dużo niedokładności, niecelnych podań. Niestety gramy bez lewego pomocnika. Z całym szacunkiem ale Vojo tam się nie nadaje – brakuje mu szybkości, dryblingu, dośrodkowania w biegu czy jakiegoś podania prostopadłego generalnie nie spełnia żadnej cechy skrzydłowego. Skrzydłowy z nie dobrą ale chociaż przyzwoitą lewą nogą potrzebny i nie rozumiem dlaczego jeszcze nikogo takiego nie zakontraktowali jak wiedzieli od kilku miesięcy, iż Tonev jest na sprzedaż. Wychodzi na to, że mecz pucharowy zaczniemy z Możdzeniem na prawej i Wołąkiewiczem na lewej. Trochę eksperymentalnie oby na Finów starczyło.

40. zawisza pisze:

dzisiaj na plus zdecydowanie Drygas i Vojo.. niewidoczny Gergo i Kasper. Teo… no cóż, bez szału ale też nie przesadzajcie.

41. kksiak pisze:

to uzupełnianie płynów przy 26 stopniach to jest kabaret, co do meczu do słabo to wygląda, Teodorczyk to w dalszym ciągu nieporozumienie, na plus znowu Drygas

42. ramirez pisze:

eee tam napastnik. wróci Bartosz to będzie napastnik klasa international level.

43. miodek pisze:

No ale umówmy się, co on pokazał w tej połówce? Zjebał jedną akcję strzelając w chmury zamiast podawać, parę razy popisał się (jak to mnie słusznie byznes poprawił) przyjęciem na 4 metry i parę razy ładnie sfaulował rękami. Jak ludzie mogli po Ubiparipie jechać jak po psie, to ja nie wiem jak można teraz bronić Teo. Niech już się zacznie sezon, żeby nie można było już opowiadać o magicznym okresie przygotowawczym, którego nie przepracował, i się okaże.

44. kkslech pisze:

i co roku jest to samo! zamiast spokojnie myslec o LE i ekstraklasie to my zawsze musimy się martwic przed sezonem jak to będzie wyglądac, bo nie można przeprowadzac składnych akcji nie mając lewego skrzydłowego i napastnika! W pełni zgadzam się z „damt610”

45. baczi_kks pisze:

a ja mam pytanie czemu Teo i Gergo sie nie wracają? Zaczynaja gwizdorzyc?

46. lp1130 pisze:

Linetty gra z 7?

47. Anonim pisze:

ale wstyd, Boshe….

48. ss pisze:

w tyte nie wiem czemu ale ten Gastomski mi nie pasuje w Lechu taki gwiazdor z ryja

49. alek pisze:

Wisła strzela gola szkoda 🙁

50. Robwal pisze:

od 150 min bramki nie strzelamy to jest powód do niepokoju TRANSFERY!!!!!!! Napastnik!!!

51. fan pisze:

Akcję pt. „Zwalnianie Rumaka” uważam za otwartą 🙂

52. ramirez pisze:

przestańcie. szanse na nowego napastnika są ZEROWE.

@ramirez

To była ironia z tych, co po każdej, nawet sparingowej porażce domagają się jego odejścia 🙂

56. @ do fan: pisze:

to nie wina Rumaka tylko zarządu, który skąpi na lewoskrzydłowego, a potem efekty mamy takie jakie mamy!

57. woo pisze:

Tak to jest jak się gra Drewniakami, Drygasami, Ubiparipami i Możdżeniami.
    Bez wzmocnień nie mamy szans na LE.

58. Robwal pisze:

Tak własnie Rutkowski to SKNERA!!!!!!!!! Transfery!!!!

59. Piasek pisze:

Wyluzujcie Panowie… To dopiero 2 sparing. Nie ma co w nim oczekiwać fajerwerków, dajcie im jeszcze trochę czasu! Jest kilka akcji, które się mogą podobać, skuteczność przyjdzie z czasem.

71. R. pisze:

Strzelcie sobie wszyscy baranka. W Smude się bawicie że będziecie się jarać jak kogoś rozwalimy 3:0? Ledwo padła bramka dla Wisły i znów pojawili się kibicie którzy jako jedyni wiedzą jak uleczyć Kolejorza 🙂

A niech Lech przegra wszystkie sparingi, wygadacie się przed sezonem bo w trakcie szansy mieć nie będziecie.

72. kksiak pisze:

Drewniaka wypożyczyć, a jak nie zrobi za rok progresów to odpalić, bo się nie nadaje

73. Przemo pisze:

Formella co sie rozstrzelal

74. rfl. pisze:

Mówcie co chcecie ale Możdżeń fajnie gra na tej obronie jak dla mnie. 😉

75. kufel4 pisze:

No jeszcze jedna i otwieram browara. Hej Lech!

76. rychu pisze:

Formellax2 Gratki

77. T. pisze:

Lech się bawi z milicją w ganianego.

78. ramirez pisze:

a mówiłem, że coś będzie z Formelli 🙂

Liczę, że Linetty i Formella zagrają w 80% wszystkich meczów Ekstraklasy. To są dzieciaki z których wyrosna piłkarze. 😀

79. Classic pisze:

Miżdż miżdż Kolejorz! Jeszcze 20 minut temu narzekanie, bo przecież nasi piłkarze ośmieli się przegrywać! PO KARNYM! Jak oni kurwa mogli.

Formella ma patent na Wisłę. W ME załadował im 4.

80. miodek pisze:

Wejście smoka Formelli imponujące. Ale teraz się Gostomski nie popisał.

81. Sanius pisze:

No to Lewe skrzydło mamy jak widać. brakuje środka obrony moim zdaniem jednego jeszcze prawo/ obunożnego zawodnika

82. 4o pisze:

Największym wygranym podczas zahamowań w transferach Lecha może być Darek Formella.
    Darek pewnie jeszcze pamięta mecz z Młodą Wisłą, gdzie pyknął 4 brameczki.

83. lenon pisze:

co z Kownackim ?

84. Misiek pisze:

Ludzie, to jest mecz z Wisłą… Żaden wyznacznik czegokolwiek, ten zespół jest jednym z głównych kandydatów do spadku. Zbieranina dziwnych zawodników, bez trenera. Nam są potrzebni dużo mocniejsi rywale przed pucharami. Lepiej jest przegrać 3:0 z kimś o wysokich umiejętnościach i wyciągnąć z tego wnioski, niż 3:0 wygrać z jakimiś ogórkami i zacząć chodzić z nosem zadartym pod samo niebo.

85. @ do sanius: pisze:

lewe skrzydło mamy?! niby kogo?!

86. Wróć komentować lepiej do siebie na stronę. Ciekawe co byś pisał przy wyniku 0:3. Pewnie coś o Amice, kompleksach i porażce z Honką. W niedzielę jest przymrużenie oka. Znam już jeden temat… to cyrk, który się tutaj dzisiaj dział przy 0:1. Komentarz użytkownika „Robwal” to także świetny przykład do opisania.

87. JMBfan(koniec koszmaru) pisze:

Misiek, gdyby Lech przegrywal z ta cienka wisla sralbys po scianach, zwalnial trenera I wymienial polowe naszego skladu. Ogarnij sie sczylu, albo wypad na kolonie.

91. undertheskin pisze:

Formella się pokazał i to cieszy, ale to tylko sparing więc oby umiał to samo powtórzyć w meczach ligowych. Z całego serca życzyłbym sobie i wszystkim kibicom Lecha żebyśmy doczekali się jakiegoś młodego objawienia w sezonie, ale nie przestałem się bać, że brak lewego skrzydła może się odbić w sezonie.

92. Stowoda pisze:

No i masz…zupa znowu była za słona,
    W sumie fatalnie że WYGRALI.
    Fatalnie że 2 bramki strzelił Formella. 😉
    I teraz znawcy o czym tu pisać?
    Może to: slaba Wisła,, z Barceloną na bank nie wygraliby!
    Pczywiście sparring sparringiem, ale wygrana lepsza niż temis.No i parę naprawdę ładnych akcji.

93. kamil pisze:

trzeba się cieszyć z wygranej Wisła to Wisła i tyle:) przynajmniej Smuda nie będzie , gadać głupot na temat Lecha 🙂 a Wiślacy nie będą robić napinki w necie 🙂

94. Misiek pisze:

Jeśli to jest do mnie, to troszkę ostro. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać i tego nie zrobiłem. To co napisałem tyczy się każdego zespołu, brak wartościowych przeciwników to jest problem. Nie jestem lechitą, ale mam do Lecha szacunek, bo w niektórych kwestiach wyznacza nowoczesne trendy w polskiej piłce. Kibicuje Lechowi tak jak innym polskim klubom na arenie międzynarodowej i z całego serca życzę wam gry w Europie wiosną. Nie chcę się kłócić i obrażać, bo to nic nie wnosi i nikomu nic nie daje. Co ja robię na tej stronie? Patrze co słychać u Lecha Poznań przed pucharami i jestem szczęśliwy, kilka wartościowych wzmocnień, brak osłabień i fajnie wchodząca do zespołu młodzież. Mam nadzieję, że wszystkie kluby będą brały przykład z Lecha, bo to dobry przykład dla rozwoju. Życzę wam powodzenia.

95. Stachu pisze:

Dzisiaj na plus , Możdżedń , Ubiparip , Hamalinen , Drewniak Wołąkiewicz , Kaminski i Drygas choć w pierwszwej polowie mial sporo strat a do glowy wcale nie skakal i pojedynki główkowe przegrywał choc jest bardzo wysokim zawodnikiem. Możdżeń dzisiaj walczyl za dwóch , Ubiparip mial kilka ciekawych wejść z akcją , Fin mial wiele pomysłow na grę i je konsekwentnie realizowal , Drewniak kilka razy ciekawie podal do Teo , Hamalainena i Vojo i wygrywal wszystkie pojedynki główkowe a także wnosił spokój do gry gdy bylo trzeba to robić , Wołakiewicz czyścil w polu karnym , dużo widział i walczyl jak lew- bardzo dobry występ , Kamiński dobre wejścia w ofensywie , wlączanie sie w te akcje to niewątpliwie jego atut. Linety dośc przeciętnie. Uczestniczyl w jednej akcji ale wczesniej sprokurowal karnego którego Wisla wykorzystala bez pardonu.

96. kbic pisze:

hahaha nie ma to jak napinka po meczu sparingowym, który z punktu widzenia kibica gówno mówi. Sorry, ale mi już sie nie chce czytać komentarzy w stylu – ciekawe co SMuda powie, a prowadzilismy 1-0 itp itp. Fakty są takie, że jak obie drużyny grały możliwie najmocniejszymi jedenastkami to mecz był wyrównany, wynik się rozstrzelał jak pograły rezerwy, więc znaczenie to ma żadne bo po pierwsze ci rezerwowi wiele w lidze nie pograją, po drugie sparing to sparing, my szykujemy się na wcześniejszy start, ale jednocześnie graliśmy dopiero drugi mecz po ciężkich treningach, po trzecie obie drużyny i tak nie były w optymalnych składach. Wiec komentować w sumie nie ma czego.

97. Stowoda pisze:

Chromiński – jeden z lepszych pomocników w MESA Lecha (wicemistrz) w ubiegłym sezonie.

98. zawisza pisze:

wiecie, że to najgorsze co mogło się stać, te 2 bramki Formelli – z całym szacunkiem dla niego, on nie da stabilności naszej drużynie, a transferu może nie być bo „mamy Formellę”. Kto widział chociaż parę jego meczy w ME czy kadrze, ten widział, że musi jeszcze dużo pracować. Fajnie że dzisiaj mu wyszło, ale dla nas to tragedia. Chyba, że będzie grał jako „9-tka”, wtedy nie mam nic przeciwko, bo napastnicy słabo wyglądają;)

99. Classic pisze:

Chromiński jest naprawdę dobrym zawodnikiem. Mam nadzieje że dostanie szanse. Tak naprawdę to on był głównym kreatorem gry Lecha w środku pola. Cierpka był w jego cieniu.

100. wielkikks pisze:

Dzieciarnia jak zawsze ma najwięcej do powiedzenia.

30 minuta sparingu. Już Teodorczyk na rozkładzie. 🙂 Za pięć minut okazuje się, że nie mamy skrzydła. Wchodzi Formella i już się pojawiają wpisy „mamy skrzydło na lata”. I zabawa trwa w najlepsze. 🙂 Opanujcie się trochę. Znajcie umiar.