Trójka w dziesięć minut. Wisła – Lech 1:3

ekstraklasaW sparingowym meczu rozegranym dziś o godzinie 16:55 w Grodzisku Wielkopolskim, piłkarze poznańskiego Lecha wygrali z Wisłą Kraków 3:1 (0:0), choć przegrywali 0:1. Stracony gol podziałał jednak na Kolejorza jak płachta na byka i Wielkopolanie w zaledwie dziesięć minut wbili wiślakom aż trzy gole.

Dla Wisły Kraków przebywającej w Grodzisku Wielkopolskim na zgrupowaniu był to już czwarty mecz towarzyski tego lata, a dla Lecha Poznań dopiero drugi bój kontrolny. Kolejorz zagrał dziś mocno osłabiony i z powodu urazów zabrakło Szymona Pawłowskiego, Barrego Douglasa, Kebby Ceesaya, Bartosza Ślusarskiego, Tomasza Kędziory, Patryka Wolskiego oraz Rafała Murawskiego. Nie zagrał też Luis Henriquez, który przygotowania do rundy jesiennej rozpoczął dopiero w poniedziałek. Formalnym gospodarzem środowego meczu towarzyskiego była „Biała Gwiazda”.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżyć witrynę ręcznie

1 min. – Pierwszy celny strzał po rykoszecie broni bramkarz Wisły.
5 min. – Świetna wymiana piłek pomiędzy lechitami po ziemi. Strzał Hamalainena został jednak zablokowany w ostatniej chwili.
6 min. – Strzał Vojo po zejściu do środka został zablokowany.
10 min. – Tempo gry na razie średnie. Wisła jeszcze ani razu nie była pod bramką Lecha.
12 min. – Akcja Wisły skrzydłem. Zablokowana.

16 min. – Faul w polu karnym. Karnego dla Lecha jednak nie ma.
18 min. – Wisła miała swoją akcję po ograniu Arboledy. Strzału już nie było.
21 min. – Akcja Lecha skrzydłem. Płaskie podanie trafia na środek skąd celnie na bramkę uderzył Ubiparip.
25 min. – Bardzo szybka i groźna akcja Wisły. Szybkie podania z klepki i na końcu mocne uderzenie obronione przez Buricia.
30 min. – Kolejne niezłe zagranie ze środka wyłapuje bramkarz Wisły.

32 min. – Strzał Tralki z daleka, ale bardzo zły.
36 min. – Kąśliwy strzał Gergo z kłopotami broni golkiper z Krakowa.
40 min. – Niezła akcja poznaniaków. Teo zgubił obrońców, lecz uderzył trochę za wysoko.
41 min. – Burić wychodząc z bramki świetnie wyłuskuje piłkę.
44 min. – Zakotłowało się pod bramką Lecha, ale lechitom ostatecznie udało się wyjść z opresji.
45 min. – Dobra okazja Lecha, lecz podanie na lewą stronę było do nikogo.
45+3 min. – Koniec pierwszej połowy. Przewagę w posiadaniu piłki miał Kolejorz, jednak sytuacji z obu stron nie było zbyt wiele.

46 min. – Doskonałe uderzenie Gergo. Strzał z wielkimi problemami zatrzymuje wiślak.
50 min. – Niebezpieczne uderzenie Wisły paruje Gostomski.
51 min. – Rzut pośredni na siódmym metrze. Ogromne zamieszanie. Po chwili faul i rzut karny.
52 min. – Jedenastkę na gola zamienił Boguski.
56 min. – Fatalne podanie Drewniaka rozpoczęło kontrę Wisły. Gargułą długo biegł z piłką, ale zamiast strzelać wołał źle podać.
59 min. – Po zdobyciu gola Wisła oddała pole Lechowi całkowicie.

61 min. – Piłka na środek do Drygasa. Ten trafił w poprzeczkę. Cała bramka aż się zatrzęsła.
66 min. – Od paru minut gra już tylko Lech. Dzisiejszy sparing wygląda trochę jak te zimowe.
68 min. – Cóż za akcja. Lech ambitnie powalczył o piłkę na prawej stronie. Dośrodkowanie w pole karne, tam znów była walka o futbolówkę, która trafiła do Hamalainena. Fin przyjął ją i po profesorsku z ogromnym spokojem zdobył gola lekkim strzałem tuż przy słupku.
71 min. – Błąd Wisły i cudowna kontra Lecha trzema zawodnikami. Piłka trafiła do Formelli, a ten uderzeniem słabszą, prawą nogą i w długi róg wyprowadził Lecha na prowadzenie.
73 min. – Lech chce strzelić kolejnego gola.
75 min. – Groźne dośrodkowanie Wisły wyłapuje Gostomski.

78 min. – 3:1 dla Lecha! Znów Formella otrzymał piłkę i jak rasowy snajper umieścił ją w siatce.
81 min. – Lech zapomniał, że jest na sparingu. Niemiłosiernie ciśnie Wisłę.
82 min. – Bomba Hamy. Niecelna.
84 min. – Gostomski popełnia błąd i wypuszcza piłkę z rok. Za chwilę strzał Wisły i poprzeczka.
89 min. – Kolejne dwie słabe interwencje Gostomskiego.
90 min. – Koniec. Lech wygrał 3:1 będąc lepszy piłkarsko i mentalnie. Nie grał w najsilniejszym składzie, ale dla Kolejorza to żaden problem. Pewna wygrana po niezłej grze.

TS Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 1:3 (0:0)
Bramki: 52.Boguski – k. – 68.Hamalainen 71 i 78.Formella
Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)
Widzów: 100
Skład Lecha: Burić (46.Gostomski) – Możdżeń, Kamiński, Arboleda (79.Bednarek), Wołąkiewicz – Trałka (46.Drewniak), Drygas (70.Trałka) – Lovrencsics (70.Formella), Hamalainen (89.Chromiński), Ubiparip (46.Linetty, 85.Siwek) – Teodorczyk (70.Ubiparip).
Pogoda: +26°C, pogodnie, upalnie