Finowie znów zwrócili uwagę na Hamalainena

Za równe dwa tygodnie poznański Lech zainauguruje sezon 2013/2014. W czwartek, 18 lipca Kolejorz zagra na wyjeździe z Honką Espoo, która starciem z Wielkopolanami żyje już od dłuższego czasu.


Od 24 czerwca nie ma dnia w którym Honka nie wspominałaby o Lechu Poznań. Na Twitterze Finowie codziennie piszą o Kolejorzu oraz porównują poszczególne wydarzenia do starcia z polskim klubem. Wśród informacji dotyczących pojedynku z Kolejorzem królują przede wszystkim wiadomości o cały czas trwającej sprzedaży biletów oraz o okazjonalnych szalikach o których pisaliśmy na łamach serwisu parę dni temu.

Jak dotąd sprzedano już połowę z puli czterech tysięcy biletów na mecz Honka – Lech, a wiele wejściówek nabyli kibice, którzy pierwszy raz w swoim życiu przyjdą na mecz piłki nożnej. Kolejorz cieszy się w Finlandii sporym zainteresowaniem, gdyż tamtejsze media pisząc o Lechu cały czas przypominają o Robercie Lewandowskim oraz o Kasperze Hamalainanie.

W środowym sparingu z Wisłą Kraków etatowy reprezentant Finlandii i filar ofensywnej gry tej reprezentacji zdobył gola oraz zaliczył dwie asysty, które pozwoliły pokonać „niebiesko-białym” wiślaków 3:1. Co prawda bój z „Białą Gwiazdą” był tylko sparingiem, ale jeden z fińskich serwisów „suomifutis.com” od razu zwrócił uwagę na wyczyn 27-letniego pomocnika.

Wspomniany wyżej portal napisał, że Kasper Hamalaien był w środę w „dobrej formie” i przytoczył jego wczorajsze statystyki. Mecz Honka – Lech odbędzie się już za dwa tygodnie, tak więc w kolejnych dniach można spodziewać, że fińskie media jeszcze mocniej będą przyglądały się Lechowi Poznań, bo sama Honka śledzi poczynania Kolejorza praktycznie 24 godziny na dobę.

Warto dodać, że samym zespołem z Espoo bardzo zainteresowany jest również Lech. W weekend na spotkaniu Honki z Jaro gościł II-trener poznaniaków, Jerzy Cyrak, team menadżer, Dariusz Motała oraz analityk Kolejorza, Jacek Terpiłowski. Cała trójka podczas pobytu w Finlandii zawitała także na ISS Stadion w Vantaa, gdzie odbędzie się spotkanie 18 lipca i zapoznała się z tamtejszym obiektem.

Przedstawiciele poznańskiej drużyny goszcząc w Finlandii załatwili również hotel w którym będą przebywać gracze Kolejorza. Ogółem do pojedynku 18 lipca Honka Espoo zaliczy jeszcze dwa spotkania ligowe. Oba w niedziele i oba o 17:30 odpowiednio z JJK oraz Mariehamn. Natomiast my już w sobotę, 6 lipca rozpoczniemy tutaj szerię materiałów, które będą publikowane codziennie i przedstawią w dogłębny oraz wyczerpujący sposób najbliższego rywala Lecha w pucharach.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


7 komentarzy

 1. pyra fan kks z breslau pisze:

  alllealleaaooo

 2. Jan Miodek pisze:

  team menadżer… WTF? Nie można napisać kierownik zespołu?

 3. Ams pisze:

  Jakiś czas temu, któryś z piłkarzy (z tego co pamiętam) mówił, że Motała nie lubi określenia kierownik drużyny i chce być nazywany właśnie team managerem :)

 4. miszcz pisze:

  Powiedział tak spiker podczas ceremonii po meczu z Koroną.

 5. miodek pisze:

  WTF? Drugi miodek w komentarzach?! (ale popieram samą uwagę :P)
  No niech tam Motale będzie, ale to raczej przykład jednego z wielu totalnie niepotrzebnych anglicyzmów.

  Całkiem sympatyczna ta Honka, ciekawe co tam o niej wygrzebiecie na te dwa tygodnie.

 6. speed pisze:

  Zostało 13dni do meczu a my nadal bez połowy składu i bez wzmocnień jedynie same uzupełnienia i to na dodatek z kontuzjami fakt nic za nich nie wydali więc może się postaracie i kogoś godnego kupicie!! A moze siano za Tonewa pójdzie teraz na nową murawę bo wam się koncertu zachciało działacze???!!

 7. Kosi pisze:

  Mieszkancy miasta nalegali na koncert. Cos za cos