Honka Espoo – kibicowsko

honkaJuż tylko sześć dni dzieli Lecha Poznań od wyjazdowego meczu z Honką Espoo. Domowy obiekt tej drużyny podczas ligowych spotkań nie zapełnia się zwykle nawet w połowie, jednak starcie 18 lipca nie odbędzie się na Tapioli tylko na ISS Stadion w Vantaa.


Mimo dwa razy droższych biletów niż na inne spotkania na starcie Honki z Kolejorzem przybędzie najprawdopodobniej komplet czterech tysięcy widzów, a na trybunach zjawi się wielu ludzi, którzy jak dotąd nie byli nigdy na meczu. Obecni będą też fanatycy klubu Honka Espoo, która zbyt ciekawej frekwencji na meczach nie ma, ale za to jak na Finlandię posiada całkiem niezłą grupę fanatyków.

null

Ta nazywa się HonganKannattajat czyli po polsku „Zwolennicy Honki”. Grupa HK 05 powstała w 2005 roku za sprawą młodzieży w Espoo, która chciała zrobić coś więcej dla swojego klubu niż tylko przychodzić na mecze. Kibicowska grupa Honki rozwija się z każdym kolejnym miesiącem i to właściwie pod każdym względem. Nie jest ona zbyt liczna, ale co jakiś czas ultrasi Honki przedstawiają skromne oprawy z użyciem flag czy sektorówek i używają nawet pirotechniki, choć bardziej poza stadionem.

null

Najwierniejsi kibice Honki mają szaliki w klubowych barwach, a podczas spotkań swojej drużyny wywieszają także fany. Jeżdżą również na wyjazdy i już od paru dni na swoim forum internetowym planują przyjazd do Poznania na rewanż 25 lipca. Fanatyków z grupy HK 05 nie jest zbyt wielu, bo około stu. Widać to też poprzez ich aktywność w internecie. Na kibicowskim forum Honki zarejestrowanych jest 99 osób, zaś fanpage na Facebooku polubiło dotąd 163 kibiców.

null

Podczas domowych pojedynków Honki Espoo panuje zwykle spokój na trybunach, jednak fanatycy tego klubu co jakiś czas prowadzą rwany doping. Honka kibicowsko rozwija się z każdym kolejnym miesiącem, zatem repertuar przyśpiewek Finów także powiększa się. W Espoo do grupy HK 05 może wstąpić praktycznie każdy kibic Honki. Tamtejsi fanatycy wprowadzili już nawet do sprzedaży specjalne kibicowskie bluzy i koszulki z „czarno-żółtym” logiem HonganKannattajat.

null

HK 05 swój skromny około 100-osobowy młynek na obiekcie Tapiolan Urheilupuisto ma z boku jednej trybun wzdłuż boiska, a czasem na drewnianej i dostawianej trybunce, która w tej chwili mieści się za jedną z bramek. Szczególnie na ostatnich meczach Honki u siebie fanatycy klubu z Espoo w kilkudziesięcioosobowej grupie zbierali się właśnie tam gdzie po golach dla graczy Miki Lehkosuo reagowali jak na Finów bardzo żywiołowo.

>> Kibice Honki Espoo na YouTube
>> Kibice Honki Espoo na Facebooku
>> Forum internetowe kibiców Honki Espoo


Źródło: inf. własna
Foto: facebook HK05

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


21 komentarzy

 1. BRAGA pisze:

  W Poznaniu będą musieli uklęknąć przed fanatykami.

 2. anonim pisze:

  W Poznaniu fanatyczny doping ich zmiecie

 3. Kosi pisze:

  Ich liczebnosc to jak grupa Warty Poznan :)

 4. KKS pisze:

  myśle że Terror i YF nie będzie miało z nimi problemów ;)

 5. junior pisze:

  tak jak na IV lidze dobre

 6. sp pisze:

  Kibicowsko to u nas jak III liga

 7. JRZ pisze:

  Działają na tyle ile mogą i potrafią. Po co ta napinka?

 8. zibi pisze:

  Fajnie, że są. Trzeba to docenić. Napinka niepotrzebna.

 9. Anonim pisze:

  JRZ @

  To Ty chyba sie napinasz ??(;

 10. adu1922 pisze:

  @KKS – myśle że terror i YF na tym meczu raczej sie nie przyda :)

 11. JMBfan(koniec koszmaru) pisze:

  A ja na fejsie czytałem co o nas mówią i uwagę moja przykul jeden tekst: polskie fiuty rozpierdolimy was na boisku i poza nim.

 12. kle pisze:

  Co z tego, że ich mało? Nieliczni, ale fanatyczni – jak to się mówi.

 13. rafal79 pisze:

  Ważne, że chcą kibicować choć trochę ich mało. A do nas serdecznie zapraszamy. Jak chcą się uczyć i czerpać wzorce to lepszej okazji jak u Nas długo nie będą mieli :D

 14. ArekCesar pisze:

  Zobaczymy kto kogo rozpierdoli na boisku. Jak nasi tam wjadą to pokażą jak się dopinguje.

 15. MataKś pisze:

  Widzę że niektórzy im docinają, ja zostaję przy swoim – każdej ekipie nawet najmniejszej jeśli swojemu klubowi oddają całe serce i płuca to należy im się szacunek.

 16. Marcel KKS pisze:

  17:46 początek PAO , zajebisty kawałek , w wykonaniu greków miażdży! :)

 17. Lechu17 pisze:

  To przecież nasi jak pojadą to ich przekrzyczą.

 18. Fanatykxyz pisze:

  Co to znaczy za skrót YF?

 19. do Fanatykxyz pisze:

  a ty z komendy?

 20. mikołaj z rovaniemi pisze:

  w finlandii najlepsza jest zorza polarna, tak sobie faluje i faluje

 21. kopa smiechu pisze:

  zal czytac te niusy?