Gramy dalej

W pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał na sztucznej murawie w Vancie fińską Honkę Espoo 3:1 (1:1). Gospodarze zagrali z wielką determinacją, ale Kolejorz pokazał większe doświadczenie i zasłużenie wygrał dwoma golami. Rewanż, który odbędzie się 25 lipca o 20:45 będzie już tylko formalnością. „Niebiesko-biali” będą mogli potraktować go jako sparing, a jednocześnie już mogą myśleć o kolejnej fazie eliminacji LE.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min. – Oba zespoły grają na razie atakiem pozycyjnym, ale sytuacji brak.
5 min. – Gergo dobrze zagrywa na środek. Niestety tam nikogo nie było.
7 min. – Groźne dośrodkowanie Teo i strzał Hamy w słupek. Było bardzo blisko gola.
9 min. – Akcja w stylu Honki. Akcja środkiem i trącenie piłki przez Vayrynena. Broni Kotorowski.
11 min. – Cóż za akcja! Piłka ze środka na lewą stronę, a tam Teodorczyk, który dośrodkował wprost na głowę Ubiparipa. 1:0 dla Lecha!
13 min. – Groźna wrzutka Gergo. Znów Honka nie wie co się dzieje.
14 min. – Znów dośrodkowanie i znów Honka ofiarnie wybija piłkę.

16 min. – Pierwsza niebezpieczna sytuacja Honki i od razu gol. Zagranie ze skrzydła, błąd Arboledy, mocny strzał Vasary i jest 1:1.
21 min. – Znów atakuje Lech. Uderzenie Gergo z daleka niecelne.
22 min. – Rzut wolny dla Honki i o mały włos, a Kamiński zdobyłby samobójczego gola.
23 min. – Kolejny stały fragment gry Finów z którym Lech miał problem.
26 min. – Bardzo dobre dośrodkowanie Gergo z prawej strony. Niewiele brakowało, aby Teo zamknął akcję wślizgiem.
30 min. – Fragment z przewagą gospodarzy.

33 min. – Niecelne uderzenie Vasary.
35 min. – Mocny strzał Ubiparipa. Zablokowany.
36 min. – Kontra Honki po fatalnym błędzie Arboledy. Ostatecznie piłka wyszła poza boisko.
40 min. – Ładnie poklepała Honka. Strzał Vasary broni Kotorowski.
42 min. – Ajj. Wrzutka z prawej strony i strzał kozłem Teodorczyka. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.
44 min. – Uderzenie Teodorczyka z kłopotami broni Viitala.
45 min. – Do przerwy 1:1. Wynik niezły, gra przeciętna, choć na początku było bardzo dobrze.

47 min. – Znów Arboleda nie daje rady. Piłka do Vayryena, który uderzył tuż nad bramką.
48 min. – Akcja lewą stroną Honki. Znów wielkie problemy.
53 min. – Honka grała, a strzelił Lech. Do przodu pociągnął Możdżeń, który prostopadle podał do Drewniaka. Ten zagrał na środek, a tam w ogromnym zamieszaniu piłkę do siatki wepchnął Teodorczyk.
59 min. – Honka po stracie gola siadła. Teraz przewagę znów ma Lech.

61 min. – Ładne zagranie z prawej strony i niewiele brakowało, aby było już 3:1.
64 min. – Rzut rożny i Kotorowski instynktownie broni piłkę na linii bramkowej.
68 min. – Tempo spotkania bardzo zwolniło.
69 min. – Piłkę łatwo stracił Gergo. Strzał oddał Yaghoubi, lecz niecelny.
71 min. – Koniec emocji. Kamiński oddaje lekki i płaski strzał z wolnego, a piłka niespodziewanie wpadła do bramki.
74 min. – Bomba Vayrynena trafia w boczną siatkę.

78 min. – Świetnie zakręcił Lovrencsics, jednak lewą nogę przeniósł futbolówkę nad bramką.
80 min. – Strzał Kastriatego z bliska obronił Kotorowski.
83 min. – Dalekie wyjście Baaha, który się poślizgnął, ale oddał strzał. Piłka prawie przelobowała Kotorowskiego.
86 min. – Podanie Pawłowskiego do Teodorczyka ze skrzydła wślizgiem przerwał Meite.
90 min. – W ostatnich minutach Lech bawi się piłką.
90+2 min. – Rzut rożny i strzał głową Honki. Niecelny.
90+3 min. – Koniec. Lech wygrał 3:1 i może już myśleć o kolejnej rundzie.

FC Honka Espoo – KKS Lech Poznań 1:3 (1:1)

Bramki: 16.Vasara – 11.Ubiparip 53.Teodorczyk 71.Kamiński

Żółte kartki: Palazuelos, Meite – Wołąkiewicz

Sędzia: Lee Probert (Anglia)

Widzów: 2500 (290 kibiców Lecha)

FC Honka: Viitala – Koskinen, Meite, Baah, Aalto – Yaghoubi, Palazuelos – Porokara (77.Kastrati), Vasara, Makijarvi (77.Aijala) – Vayrynen.

Rezerwowi: Peltonen, Heimonen, Aijala, Hatakka, Aaltonen, Mombilo, Kastrati.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Kamiński, Arboleda, Wołąkiewicz – Trałka, Drewniak – Lovrencsics (83.Pawłowski), Hamalainen, Ubiparip (90.Formella) – Teodorczyk (86.Ślusarski).

Rezerwowi: Burić, Ceesay, Kędziora, Drygas, Pawłowski, Formella, Ślusarski.