Frajerska inauguracja na stojąco

W meczu 1. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań niespodziewanie zremisował na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:1 (1:0). Kolejorz grał dziś tylko 45 minut, a po przerwie sprawiał wrażenie jakby przybył na Śląsk pewny wygranej. „Niebiesko-biali” po zmianie stron grali na stojąco i tak, aby w ogóle się nie zmęczyć. To zemściło się w końcówce spotkania i Wielkopolanie we frajerski sposób zaliczyli falstart na inaugurację rozgrywek.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

5 min. – Od początku oba zespoły starają się atakować, ale brakuje strzałów.
7 min. – Dwie akcje Lecha lewą stroną. Bez powodzenia.
10 min. – Ładna akcja Drewniaka, ale podanie przerwał jeden z obrońców Ruchu.
10 min. – Główka Lecha po rzucie rożnym. Łapie Kamiński.
12 min. – Strzał Babiarza obok słupka.

16 min. – 1:0 dla Lecha! Vojo biegł z piłką po lewej stronie z którą lekko zszedł do środka i oddał potężny strzał. Piłka wpadła tuż przy krótkim słupku. Bramkarz nie miał żadnych szans.
20 min. – Lech po golu gra z dużym spokojem i piłką. Kolejorz osiąga przewagę.
24 min. – Gra mocno zwolniła. Oba zespoły nie stwarzają sytuacji.
27 min. – Długie zagranie Kamińskiego do Ubiparipa. Niewiele brakowało, aby Serb przelobował bramkarza.
29 min. – Mocne wbicie piłki w pole karne przez Lovrencsicsa. Zablokowane.

33 min. – Lech ze spokojem sobie atakuje. Ruch ma problem z odbiorem.
34 min. – Katastrofalny strzał Starzyńskiego z daleka.
39 min. – Cóż za akcja! Możdżeń cudownie przedarł się na prawej stronie i dośrodkował w pole karne. Teodorczykowi zabrakło centymetrów, aby zdobyć gola.
42 min. – Niebezpiecznie zrobiło się po rzucie wolnym dla Ruchu. Futbolówka ostatecznie wylądowała w rękawicach Kotorowskiego.
44 min. – Z piłką przedzierał się Ubiparip. Niestety za daleko wypuścił sobie piłkę.
45 min. – Gergo do Teo. Ten strzela, ale jest zablokowany.
45 min. – Główka Ubiparipa po wrzutce Gergo z rożnego. Było bardzo blisko drugiego gola.
45+1 min. – Koniec pierwszej połowy. Lech przeważa i zasłużenie prowadzi.

48 min. – Od początku zaatakował Ruch. Możdżeń w ostatniej chwili zablokował Janoszkę.
53 min. – Lech na razie się broni. Gra trochę cofnięty.
54 min. – Kontra Lecha i trzech na trzech. Teo do Drewniaka, lecz ten oddał zły strzał.
56 min. – Mocny strzał Zieńczuka broni Kotorowski.
60 min. – Lech gra tylko z kontry.

67 min. – Od paru minut nie dzieje się nic. Mecz stał się nudny. Ruch nie ma pomysłu na ataki, a Lechowi ni chce się grać.
72 min. – Główka po rzucie rożnym dla Ruchu zablokowana przez obrońców Lecha.

77 min. – Wciąż totalna nudna. Lecha sprawia wrażenie jakby był pewny wyniku.
81 min. – Środkiem przedarł się Ubiparip, który oddał potężny strzał z lewej nogi. Nad bramką.
83 min. – Piękna akcja Ruchu. Strzał Sultesa i w ostatniej chwili blokuje Wołąkiewicz.
83 min. – Strzał Malinowskiego z daleka, rykoszet i jest remis 1:1.
87 min. – Nadal przeważa Ruch. Lech stoi i się patrzy.
90 min. – Dopiero teraz zaczął atakować Lech…
90+3 min. – Koniec. Lech w drugiej połowie stał i przegrał, bo remis to kompromitacja.

Ruch Chorzów – KKS Lech Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 83.Malinowski – 16.Ubiparip

Żółte kartki: Janoszka – Wołąkiewicz

Czerwona kartka: 90+3 min. – Wołąkiewicz (za drugą żółtą)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 6800 (557 kibiców Lecha)

Ruch: Kamiński – Gieraga, Stawarczyk, Szyndrowski, Dziwniel – Zieńczuk, Malinowski, Babiarz, Starzyński (71.Jankowski), Janoszka (71.Włodyka) – Sultes (85.Kuświk).

Rezerwowi: Soliński, Brodziński, Konczkowski, Włodyka, Surma, Jankowski, Kuświk.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Kamiński, Arboleda, Wołąkiewicz – Trałka, Drewniak – Lovrencsics (73.Pawłowski), Hamalainen, Ubiparip – Teodorczyk (63.Ślusarski).

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Ceesay, Drygas, Formella, Pawłowski, Ślusarski.