Raport kibicowski: 1. kolejka

Za nami już wszystkie osiem meczów 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy 2013/2014. Tym samym wracamy z naszymi cowtorkowymi raportami kibicowskimi. Od tych rozgrywek w trochę innej, jeszcze bardziej uproszczonej i przejrzystej formule.


W inauguracyjnej 1. kolejce na stadiony przyszło bardzo wielu kibiców, bowiem łączna frekwencja przekroczyła 85 tysięcy widzów, a na wyjazdy wybrało się prawie 5 tysięcy osób. Spadek GKS-u Bełchatów i Polonii Warszawa zwiększył frekwencje, gdyż do Ekstraklasy awansowały kluby z kibicami, czyli Cracovia Kraków i Zawisza Bydgoszcz. Co ciekawe Ruch Chorzów pobił niedawno rekord w sprzedaży karnetów, ponieważ rozprowadził wśród swoich fanów 2600 stałych abonamentów, a i tak w tej kolejce miał najniższą frekwencję, choć jak na „Niebieskich” naprawdę przyzwoitą.


Już pierwszy mecz nowego sezonu przyniósł niezłą liczbę wyjazdową, bo do Lubina wybrało się 501 „Portowców”, a Zagłębie podczas meczu spaliło kilka szalików. Natomiast w Krakowie kibice Wisły podziękowali za lata gry na Reymonta Radosławowi Sobolewskiemu odpowiednią oprawą. Górnik tego dnia pełnej puli biletów nie wykorzystał, ale i tak pokazał się z niezłej strony wspierany przez Wisłokę Dębica i GKS Katowice. Wszyscy kibice „Torcidy” dotarli do Krakowa samochodami. Najciekawiej w tej kolejce było jednak w Bydgoszczy.

Zawisza przedstawił oprawę: „Nie upadłeś Zawiszo, gdy byłeś na dole” oraz „Bo w opiece Cię mieli, PARSZYWI KIBOLE” z użyciem sektorówki i rac po bokach, zaś Jaga ukazała flagowisko i sektorówkę z tabletkami „Jagiellonia is my drug”. Ponadto jeden z kibiców gości przeskoczył przez płot i próbował zerwać fanę Zawiszy. To mu się udało, ale ostatecznie nie dobiegł z nią do sektora gości, gdyż został złapany przez fanów ŁKS-u. Później pod sektorem Jagi doszło do awantury widocznej na jednym z filmików załączonych poniżej. Zatrzymano kilkanaście osób, a władze Zawiszy zamknęły już sektor dla gości.

Bardzo głośno było natomiast w Warszawie, gdzie z dobrej strony zaprezentowały się obie grupy kibicowskie, a do gniazda Legii powrócił „Staruch”. W Kielcach trochę wzrosła frekwencja, ale fanów Śląska ze względu na zakaz nie było. Korona ukazała za to sektorówkę „Korona symbol tego miasta” i flagi. Z kolei na Cracovii wywieszony został transparent nawiązujący do rocznicy rzezi wołyńskiej: „Wołyń 43 pamiętamy, ofiarom ludobójstwa hołd składamy”, a pod sektorem gości doszło do spięcia i policja zaczęła gazować przez chwilę kibiców Piasta. Dodatkowo Lech wykorzystał całą pulę biletów do Chorzowa i gdyby dostał większą ilość wejściówek, to poznaniaków na obiekcie Ruchu byłoby jeszcze więcej. Na koniec kolejki podczas meczu Lechia – TSP nie działo się nic ciekawego.

Łączna frekwencja: 85600
Najwyższa frekwencja: 17000 – Legia Warszawa
Najniższa frekwencja: 6800 – Ruch Chorzów
Najliczniejszy wyjazd: 1470 – Widzew Łódź
Łączna liczba kibiców na wyjazdach: 4678

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:2

Widzów: 8135
Kibice gości: 501

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:0

Widzów: 13224
Kibice gości: 1030

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Zawisza Bydgoszcz – Jagiellonia Białystok 0:1

Widzów: 10000
Kibice gości: 600

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:Legia Warszawa – Widzew Łódź 5:1

Widzów: 17000
Kibice gości: 1740

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 0:0

Widzów: 8678
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Cracovia Kraków – Piast Gliwice 2:3

Widzów: 10118
Kibice gości: 250

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Ruch Chorzów – Lech Poznań 1:1

Widzów: 6800
Kibice gości: 557

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2

Widzów: 11645
Kibice gości: 0

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów. W rozgrywkach 2012/2013 kilkadziesiąt!

Źródło: inf. własna
Foto: 12zawodnik.pl, zawiszafans.pl, torcida.eu, zaglebie-lubin.pl, tylkocracovia.pl, legionisci.com, widzewtomy.net

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


4 komentarze

 1. Flis pisze:

  Nie spodziewalem sie, ze to Jaga jako pierwszy klub zrobi dym w nowym sezonie. Extra

 2. kibic pisze:

  Za burdy pseudokibiców na stadionie powinna być kolonia karna na Syberii.

 3. kibic pisze:

  Pseudokibice do gazu !!!

 4. seba86 pisze:

  Skiny z Białego to niezłe wariaty tak przy okazji…