Lech vs. Cracovia – zapowiedź
Już w niedzielę, 28 lipca, o godzinie 20:30 w meczu 2. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014 zawodnicy Lecha Poznań zmierzą się na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17 z beniaminkiem ligi, Cracovią Kraków. Na trybunach będzie to mecz przyjaźni, ale na boisku o przyjaźni nie ma mowy.
Oba zespoły na inaugurację ligowych rozgrywek zaliczyły falstart, bowiem Lech Poznań tylko zremisował na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:1, a Cracovia Kraków mimo prowadzenia u siebie 1:0 ostatecznie przegrała z Piastem Gliwice 2:3. Obie drużyny na rehabilitację miały jednak szanse w trakcie tygodnia, ale ta udała się tylko Kolejorzowi. Wielkopolanie pokonali na Bułgarskiej fińską Honkę Espoo 2:1 przez co przypieczętowali awans do III rundy eliminacji Ligi Europy, zaś „Pasy” sensacyjnie przegrały na wyjeździe w I rundzie Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola 0:1 i pożegnały się już z tymi rozgrywkami.
Trener Kolejorza, Mariusz Rumak nie będzie mógł jutro skorzystać z usług kontuzjowanych Barrego Douglasa, Karola Linettego oraz Rafała Murawskiego. Ponadto Luis Henriquez dopiero co powraca do pełnych treningów po urazie kolana, natomiast Bartosz Ślusarski, Szymon Pawłowski, Dimitrije Injać, Kebba Ceesay i Patryk Wolski cały czas nie są zdolni do tego, aby wystąpić przez pełne 90 minut. Z kolei trener Cracovii Kraków, Wojciech Stawowy nie zmaga się przed niedzielną konfrontacją z żadnymi problemami kadrowymi, zatem będzie miał jutro z kogo wybierać. Grać może nawet Dawid Nowak, który w ostatnich dniach miał mały kłopot z kolanem.
Arbitrem jutrzejszych zawodów będzie Paweł Raczkowski z Warszawy. Wszystkim kibicom Kolejorza przypominamy, że cały czas trwa sprzedaż biletów na to spotkanie, a ponadto obowiązuje jutro akcja „Cały stadion w barwach” oraz tradycyjnie będzie prowadzona zbiórka do puszek. Większość z kilkuset fanów Cracovii zasiądzie w niedzielę w sektorze gości, a łączna frekwencja na pewno będzie wyższa aniżeli w czwartek. Wszyscy ci kibice, którzy zostaną jednak w domach będą mogli obejrzeć „niebiesko-białych” w akcji w telewizji Canal Plus Family. My zapraszamy za to do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania. Pierwszy meldunek prosto z Bułgarskiej pojawi się na KKSLECH.com już o godzinie 19:10. Początek meczu przyjaźni 2. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy 2013/2014, KKS Lech Poznań – KS Cracovia Kraków w niedzielę, 28 lipca, o godzinie 20:30 na Bułgarskiej.
Przewidywane składy:
KKS Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Arboleda, Wołąkiewicz – Trałka, Drewniak – Lovrencsics, Hamalainen, Ubiparip – Teodorczyk.
KS Cracovia: Pilarz – Kuś, Żytko, Kosanović, Marciniak – Bernhardt, Dąbrowski, Budziński, Danielewicz, Steblecki – Boljević.
Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com
>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
gdyby Pawłowski był zdolny do gry przez 90 minut to na szpicy dałbym szansę Ubiparipowi, skoro w tym sezonie ma juz 2 gole to moze jest w formie rzeczywiście;P
czemu ostatnio wcale nie gra ceesay?
po jest slaby w obronie, a tak na prawde to dlatego, ze jest po kontuzji, ale Kedziora i tak jest lepszy to kogo obchodzi to czemu nie gra
Na papierze zdecydowanym faworytem jest Lech, ale w Chorzowie też tak było i wiemy jak to się kończy kiedy w pewnym momencie przestaje się grać…. 2-0 biorę w ciemno, bo łatwo nie będzie.
Mówiłam już wcześniej – byle jak, byle kim, byle bez strat kadrowych i byle 3 pkty zostały w domu :-)) i wtedy będzie co konentować inaczej by było nudno :-))
Lech w kazdym meczu musi grac o 3 punkty. To oczywiste!!!
Tylko zwycięstwo!
Legijni juz prowadzą 2-0 jak nie wygramy tracimy albo 5 albo 4 !!!
Po prostu TRZEBA wygrać, innej drogi nie ma.
Redakcjo… sami ostatnio dawaliście artykuł, że Kotor to pierwszy bramkarz, a z Honką zagrał Buric, bo Krzysio miał minimalny uraz (słowa Rumaka). Więc na jakiej podstawie twierdzicie, że nagle z Cracovią zagra Jasmin?? Zero logiki. Jestem przekonany, że Kotorowski będzie bronił.
Taaa…. przyjaciółka z kompletem. Innej rady nie ma, my też musimy 3 pkty zgarnąć, bo inaczej dziura się będzie powiększać…. Jednym słowem karuzela nabiera rozpędu!!!!
Co z moim koentarzerm bo go nie widze Dlugi???????
POwiem WAm tak ze widzac jak gra nasz zespol 2 rozne polowy stasznue boje sie o jutrzejszy mecz? Pisze krucej bo poprzednij komentarz w ktorym napisdalem szezej o co mi chodzi nie ma?????
Naucz się pisać po polsku zanim w ogóle chcesz cokolwiek komuś przekazać, bo to wstyd puścić coś takiego z takimi błędami. Poza tym, co Długi ma wspólnego z tym czy się coś wyświetla czy nie? Nic.
Dobrze by było żeby Buric pozostał jednak nr 1
Najważniejsze w tym meczu są trzy punkty i tak jak w przypadku Ruchu każdy inny wynik niż zwycięstwo Kolejorza uznam za porażkę.