Obecna forma i letnie transfery Cracovii

Jutro w upalny wieczór poznańskiemu Lechowi przyjdzie się zmierzyć z beniaminkiem ligi, Cracovią Kraków. Na Bułgarskiej dojdzie do meczu przyjaźni, ale tylko na trybunach, bo na boisku oba zespoły już w 2. kolejce potrzebują punktów.

W ubiegłym tygodniu na inaugurację rozgrywek 2013/2014 ekipa „Pasów” zaliczyła falstart przegrywając u siebie z Piastem Gliwice 2:3, choć przecież prowadziła 1:0. Gra Cracovii bardzo dobrze wyglądała w pierwszych minutach meczu, ale później wszystko się posypało. Z kolei w tygodniu krakowianie rywalizowali w I rundzie PP. Trener Cracovii, Wojciech Stawowy wystawił do gry kilku zmienników, którzy kompletnie zawiedli.

Drużyna „Pasów” sensacyjnie przegrała ze Stalą Stalowa Wola 0:1 i przez straconego gola w końcówce bardzo szybko pożegnała się z Pucharem Polski i to już po pierwszym meczu. Natomiast latem w zespole Cracovii doszło do niewielkich zmian kadrowych. Z Krakowa odeszło czterech piłkarzy, ale w ich miejsce czterech nowych zawodników przyszło.

W przerwie z „Pasami” rozstali się defensywni gracze Bojan Puzigaca i Mate Lacić oraz ofensywni VladislaV Romanow i Michał Zieliński. Żaden z tych piłkarzy nie był jednak jakimś wiodącym zawodnikiem Cracovii. Za te postacie na stadion przy ul. Kałuży z Górnika Zabrze został sprowadzony doświadczony i boczny defensor, Marcin Kuś, a z Polonii Warszawa środkowy obrońca, Tomasz Wełna.

Ponadto Cracovia Kraków zaklepała transfery dwóch napastników. Do ekipy beniaminka po latach gry w GKS-ie Bełchatów dołączył Dawid Nowak, który słynie z częstych urazów. Prócz niego „Pasy” uzupełnił też inny snajper, a konkretnie Bartosz Żurek występujący wiosną w bełchatowskim GKS-ie w ramach wypożyczenia z Legii Warszawa.

Letnie sparingi Cracovii Kraków:

Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1, Okocimski Brzesko 1:1, Icon FC 0:0, Garbarnia Kraków 3:0, Korona Kielce 0:2, Limanovia Limanowa 2:0, Puszcza Niepołomice 2:1

Obecna forma Cracovii Kraków:

Cracovia Kraków – Piast Gliwice 2:3 (1:1)
Bramki: 14.Danielewicz 80.Kosanović – 26.Jurado 58 i 65.Zbozień
Skład: Pilarz – Kuś, Żytko, Kosanović, Marciniak – Bernhardt, Dąbrowski, Danielewicz, Straus (71.Ntibazonkiza), Steblecki (68.Nowak) – Boljević (68.Dudzic).

Stal Stalowa Wola – Cracovia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: 82.Kantor
Skład: Perdijić – Kuś, Żytko, Wełna (69.Berhardt), Kosanović – Dudzic, Budziński, Szeliga, Zejdler (60.Żurek), Ntibazonkiza – Nowak (73.Boljević).

Przyszli: Marcin Kuś (Górnik Zabrze), Dawid Nowak, Bartosz Żurek (obaj GKS Bełchatów), Tomasz Wełna (Polonia Warszawa)

Odeszli: Michał Zieliński (GKS Katowice), Bojan Puzigaca (FK Sarajevo), Mate Lacić, Vladislav Romanov (obaj wolny transfer)

Autor: Marcin Hamasiak

10 komentarzy

1. arek pisze:

Widac, ze przestali stawiac na szrot z Balkanow zastapiajac ich Polakami. Sklad Cracovi nie robi wrazenia.

2. 07 pisze:

Cracovia gra ładnie szybkimi krótkimi podaniami. Jeśli ktoś liczy na łatwe 3 punkty to raczej się przeliczy. Krakowianie skupią się teraz na lidze po odpadnięciu z P.P. Ta drużyna ma jednak problem. Za dobrą grą nie idą w parze wyniki, a zespół jeszcze daleki jest od wysokiej formy i wyselekcjonowania optymalnej 11.
    To Kolejorz może wykorzystać, a w zasadzie powinien tym bardziej w Poznaniu. Na co liczę w tym meczu? Na dwie dobre – równe połowy meczu i spotkania na maksymalnej koncentracji przez 90 min. Z tym jest problem o czym świadczy fakt, że w pierwszych 3 meczach straciliśmy 3 bramki i to z przeciwnikami z którymi powinniśmy wychodzić na 0 z tyłu nawet z Możdżeniem na prawej obronie.

3. Ferion pisze:

Zapomnieliście napisać o Saidim, który wraca po kontuzji. Nie lekceważyłbym Cracovi bo ma kilku graczy, którzy umieją rozegrać piłkę. Wszystko zależy od tego jak szybko uda się strzelić pierwszą bramkę. Jeżeli nie zrobimy tego w pierwszej połowie to później z minuty na minutę bedzie coraz ciężej. W niedzielę kluczową rolę odegra temperatura powietrza która będzie na poziomie 35C. A widać po naszych dotychczasowych meczach, że wydolnościowo poława zespołu jest nieprzygotowana na 90 minut.

4. arek pisze:

Cracovia zagrala swietny mecz z Piastem i moim zdaniem niezasluzenie przegrala. Lubia rozgrywac pilke i grac do przodu i raczej nie beda murowac bramki przez caly mecz. Tylko wygrana bo remis z beniaminkiem bedzie taka porazka jak z Ruchem.

5. fan pisze:

Zgadzam się, że Cracovia przegrała niezasłużenie, choćby dlatego że sędzia okradł ich z karnego w ostatniej minucie meczu, gdzie ewidentnie była „ręka” zawodnika Piasta w polu karnym.

6. aliz pisze:

Zapowiada sie szybki, dobry mecz i obyśmy się nie rozczarowali, a punkty zostały w domu. Łatwo nie będzie – chyba,że bracia nam „odpuszczą” …. :-))

7. baczi_kks pisze:

Cracovia przegrała niezasłużenie? haha widzieliście ich obronę? jeżeli o Honce mowilismy, że są słabi w obronie i nie wiem o co na tej pozycji chodzi to Cracovia ma obrone widmo, w zasadzie nie ma jej w ogole

8. czuk20 pisze:

Wydaje mi się, że należy oczekiwać od Lecha zwycięstwa po słabym remisie z Ruchem. O ile w tamtym sezonie Lech mógł zdobyć mistrzostwo, to w tym musi od początku o nie walczyć i jak najszybciej odjechać od reszty stawki. Mam nadzieję, że Rumak da pograć Formelli (chociaż z 30 minut), bo wg mnie jest w stanie więcej dać niż Ubi (chociaż widać, że ten jest w formie) a dodatkowo się rozwinąć i „okrzepnąć” w E-klasie.

9. Kris KrK pisze:

Upatruje niespodzianki w tym że „mecze przyjaźni” nigdy Kolejorzowi nie leżały i grało w nich się bardzo im ciężko.Nawet pamiętam słynne napieprzanie na te mecze przyjaźni nieszczęsne ;-)