DWL rozpoczyna nowy sezon

pilkiRok temu w drugiej połowie sierpnia ruszył sezon 2012/2013 piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Teraz rozgrywki ligowe toczą się już od dawna, ale są też ligi, które jeszcze nie zainaugurowały.


Do takich lig zaliczają się m.in. te młodzieżowe o których pisaliśmy niedawno, a szerszy terminarz juniorów można znaleźć w tym dziale -> tutaj. Tym samym w najbliższy weekend zaczną grać nie tylko juniorzy Lecha Poznań, ale również KKS Wiara Lecha, czyli zespół złożony z kibiców Kolejorza.

W ubiegłym sezonie Drużyna Wiary Lecha wywalczyła awans i w sezonie 2013/2014 będzie występowała w A-klasie grupie Poznań I. DWL rozgrywki zainauguruje w najbliższą sobotę, 17 sierpnia, o godzinie 17:00 meczem z Orkanem Jarosławiec na boisku mieszczącym się przy ul. Gdańskiej na Śródce.

Ogółem DWL w sezonie 2013/2014 A-klasy rozegra łącznie 26. kolejek z czego trzynaście odbędzie się jesienią. Nie zabraknie oczywiście starć derbowych z Przemysławem Poznań, FC Poznań i SKS-em 13 Poznań, który z DWL rywalizował w ubiegłych rozgrywkach w B-klasie. Ten awansu sportowo nie wywalczył, jednak w A-klasie zagra dzięki decyzji WZPN-u.

KKS Wiara Lecha Poznań w rundzie jesiennej więcej meczów zanotuje w roli gospodarza. Z wyjazdowych pojedynków ciekawie na pewno zapowiada się starcie z KS Gniezno z którym DWL także rywalizowało w ubiegłym sezonie B-klasy oraz potyczka z Concordią.

Murowana Goślina jest położona bardzo blisko Poznania, a w dodatku tamtejszy stadion posiada jedną niezłą trybunę wzdłuż boiska z dobrą widocznością z której można prowadzić świetny doping. Wyniki DWL i A-klasy będziemy podawali w specjalnym newsie co tydzień w poniedziałek wraz z rezultatami grup młodzieżowych Lecha Poznań.

Warto dodać, że KKS Wiara Lecha Poznań wystąpi w nowym sezonie 2013/2014 również w okręgowym Pucharze Polski. Póki co już w ten weekend w tych rozgrywkach rozpocznie rywalizacje Akademia Reissa Poznań, która zmierzy się w I rundzie z Lotnikiem Poznań, zaś Oldboje Kolejorza podejmą Odlew Poznań.

Terminarz rundy jesiennej A-klasy 2013/2014 (grupa: Poznań I):

17.08, DWL – Orkan Jarosławiec godz. 17:00
25.08, Orkan Działyń – DWL
31.08, DWL – Maratończyk Brzeźno
07.09, LKS Kicin – DWL
15.09, DWL – FC Poznań
21.09, KS Gniezno – DWL
29.09, DWL – Zawisza Dolsk
05.10, Pogoń Książ Wlkp – DWL
13.10, DWL – Przemysław Poznań
19.10, Concordia Mur. Goślina – DWL
27.10, DWL – Czarni Czerniejewo
03.11, SKS 13 Poznań – DWL
10.11, DWL – Polonia II Środa Wlkp.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


3 komentarze

  1. Flis pisze:

    No to po kolejny awans:) patrzac na inne zespoly chyba jest to mozliwe

  2. Kaja pisze:

    Concordia Murowana Goślina — team z mojego miasta. ahh.. trzeba ten mecz wpisać do kalendarza.

  3. babol pisze:

    Będzie ciężko o awans. Wiele ekip to już nie ogórki.