Największy szpital w Lechu od lat

porazkaLato 2013 nie jest szczęśliwe dla Lecha Poznań. Bardzo krótka przerwa między sezonami i powołania wielu zawodników na czerwcowe mecze reprezentacji narodowych sprawiło, że wielu piłkarzy nie miało latem czasu na odpoczynek i do nowych rozgrywek podeszli z marszu.


Kolejorz tego lata nie błyszczy, bo w Ekstraklasie jest dopiero szósty, zaś z Ligą Europy pożegnał się w kompromitujący sposób odpadając z Żalgirisem Wilno w przedostatniej rundzie eliminacyjnej. Lato 2013 jest także pechowe dla wielu zawodników, którzy ostatnio zmagali się z urazami, a jeszcze inni cały czas są kontuzjowani.

Tego lata z urazami borykało się już 12 piłkarzy z czego jeden bramkarz, czterech obrońców, pięciu pomocników oraz dwóch napastników. Niektórzy zawodnicy z kontuzjami walczą tak naprawdę już od przełomu maja i czerwca. Kebba Ceesay po kontuzji doznanej w meczu z Legią Warszawa musiał poddać się operacji stawu skokowego i do treningów wrócił w drugiej połowie lipca.

Gambijczyk szybko zaczął grać i w tej chwili znów jest kontuzjowany, aczkolwiek tym razem jego uraz jest przeciążeniowy. Z kolei Bartosz Ślusarski oraz Rafał Murawski przeszli latem operację kolana. Obaj mieli wrócić na początek przygotowań w drugiej połowie czerwca, ale nie wrócili. „Ślusarz” treningi rozpoczął w pierwszej połowie lipca, zaś „Muraś” do dziś przechodzi rehabilitację. Jeśli wszystko pójdzie w porządku, to do gry będzie gotowy po wrześniowej przerwie na kadrę.

Rekonwalescencja po kontuzji ścięgna dość sprawnie przebiegła za to u Patryka Wolskiego, który od paru tygodni jest gotowy do gry. W pełni sił jest również Luis Henriquez, który pod koniec czerwca wrócił z Panamy z obolałym kolanem. W tej chwili 32-latek jest już zdrowy i gotowy do gry podobnie zresztą jak Szymon Pawłowski. Rehabilitacja stawu skokowego przeciągała się, jednak „Szymek” od drugiej połowy lipca nadaje się do regularnych występów.

Tymczasem pechowy dla Barrego Douglasa i Tomasza Kędziory okazał się obóz w Opalenicy. Obaj obrońcy doznali podczas niego kontuzji mięśnia. „Kendi” dość szybko wrócił do zdrowia, lecz co jakiś czas mięsień się odzywa. Zaś Barry Douglas po 1,5 miesiąca przerwy wrócił wczoraj do pełnych treningów, ale do gry będzie nadawał się dopiero po wrześniowej przerwie na reprezentacje. Wtedy na boisko powinien wrócić również Dimitrije Injać kończący rehabilitację po ciężkiej kontuzji kolana.

Gorsza sytuacja jest natomiast z Karolem Linettym. 18-latek już od wielu miesięcy zmaga się z kontuzją i powinien przejść operację. To wykluczyłoby Linettego z gry na parę miesięcy, dlatego młody pomocnik jest leczony zachowawczo i teraz ma dłuższą przerwę, aby możliwie jak najlepiej zaleczyć uraz. Karol Linetty niebawem powinien wznowić pełne treningi, ale do gry będzie gotowy we wrześniu.

Natomiast niedawno do grona piłkarzy mających tego lata problemy zdrowotne dołączył Jasmin Burić. Bośniak ma kłopoty z pachwiną, więc do gry powróci za parę dni jak ból ustąpi. W pełni zdrów jest za to Dariusz Formella. 18-letni zawodnik w ostatnich dniach walczył z ostrą infekcją i leczył się w domu. Poniżej pełna lista kontuzjowanych graczy Lecha Poznań latem 2013 roku.

Zawodnicy zmagający się tego lata z kontuzjami:

Jasmin Burić
Barry Douglas
Tomasz Kędziora
Kebba Ceesay
Luis Henriquez
Karol Linetty
Szymon Pawłowski
Rafał Murawski
Dariusz Formella
Dimitrije Injać
Patryk Wolski
Bartosz Ślusarski

Zawodnicy wciąż kontuzjowani:

Jasmin Burić (powrót do gry w ciągu paru dni)
Barry Douglas (powrót do gry we wrześniu)
Tomasz Kędziora (powrót do gry w ciągu paru dni)
Kebba Ceesay (powrót do gry w ciągu paru dni)
Karol Linetty (powrót do gry we wrześniu)
Rafał Murawski (powrót do gry we wrześniu)
Dimitrije Injać (powrót do gry we wrześniu)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


13 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Rehasport powinien zgosic sié do rozgrywek

 2. fan pisze:

  @07, racja – FC Rehasport.

  Normalnym jest, że zdarzają się kontuzje, ale to co się dzieje teraz, to przechodzi ludzkie pojęcie. Należy dodać do tego jeszcze uporczywe skąpstwo Rutkowskich i brak wzmocnień na poszczególne pozycje, to już w ogóle się „sajgon” niezły zrobił.

 3. stowoda pisze:

  Mnie niepokoi seria kontuzji i infekcji Linetty. On tak naprawdę NIC nie pokazał. Przyczepiono mu łatk „zdolny, wielki talent” atu praktycznie można traktować to jak plotki, Nie gra, a to co grał to nic wielkiego nie pokazało. Może jednak operacja bylaby lepszym rozwiązaniem?

 4. ArekCesar pisze:

  Po operacjach jest rehabilitacja kilka miesięcy, wiec lepiej by było gdyby Linetty teraz się zoperował i na lutego był już do gry.

 5. ja pisze:

  Kto odpowiada za szpitala w Lechu?

 6. rybka pisze:

  a wlasnie Muras kiedy wraca ??? jego brak jest najbardziej odczuwalny….

 7. rybka pisze:

  oj sorka za glupie pytanie… niedoczytalem ;P

 8. Emiliano1991 pisze:

  ja – Rumak, Kasprzak i Rehasport

 9. astorino pisze:

  warto napisac jak rehasport zje…a murasiowi zabieg i trzeba było robic ponownie

 10. chateaux pisze:

  „Karolem Linettym. 18-latek już od wielu miesięcy zmaga się z kontuzją i powinien przejść operację. To wykluczyłoby Linettego z gry na parę miesięcy, dlatego młody pomocnik jest leczony zachowawczo i teraz ma dłuższą przerwę, aby możliwie jak najlepiej zaleczyć uraz. Karol Linetty niebawem powinien wznowić pełne treningi, ale do gry będzie gotowy we wrześniu”

  ************

  Aha, czyli olewamy zdrowie Karola nie kierując go na operację – którą przecież w końcu i tak będzie kiedyś musiał przejść – aby mieć go na najbliższe kilka miesięcy. A później, po nas choćby potop.

 11. tomasz1973 pisze:

  Wolski ,tez leczony był zapobiegawczo,efekt? Stracony sezon,stracone przez klub pieniądze,operacja i tak nie unikniona .Teraz po nie szybciej wrócił na boisko ,niż przy tym całym leczeniu zapobiegawczym

 12. Po pisze:

  Widać sami kurs,,, lekarze sie na stronie znaleźli wszystko wiedzą najlepiej

 13. angelo pisze:

  Patologia , jak można było doprowadzić do takiego stanu , gdzie zarząd , gdzie właściciel , gdzie trener , kur…wa mać co się dzieje z tym klubem, czy ktoś normalny tam pracuje.