Pokonać rywala, godzinę i upał

W porze obiadowej oraz w takiej w której wiele osób przebywa w niedzielę w Kościele poznańskiemu Lechowi przyjdzie rozpocząć mecz na kameralnym stadionie znajdującym się we wsi Nieciecza i leżącym wśród pól uprawnych, domów oraz polnych ścieżek.


Spotkanie z Termalicą rozpocznie się o godzinie 13:00 czyli w porze w której Kolejorz nie grał od lat. W ubiegłym sezonie lechici rywalizowali najwcześniej o 13:30 i oczywiście przegrali. Z kolei o godzinie 14:00 poznaniacy zremisowali, zaś o 14:30 przegrali i zremisowali. Wielkopolanie porażkę ponieśli także grając w zeszłym sezonie o 15:45, a najwcześniej zwyciężyli o godzinie 16:00.

Lech Poznań nie jest więc przygotowany do starć o 13:00, ale jako jedyny w 1/16 PP i z niewiadomych względów będzie musiał rywalizować o tak wczesnej godzinie. – „Żaden klub z Ekstraklasy grający o takiej porze nie jest do tego przyzwyczajony. My musimy jednak grać tak jak nam każą. Jeśli ma być 13:00 to będzie 13:00, a jeśli jeszcze wcześniej, to wcześniej.” – powiedział Mariusz Rumak, który nie szuka żadnego usprawiedliwienia.

Mecz o godzinie 13:00 będzie sporym utrudnieniem dla ekipy Lecha Poznań, która jest nieprzyzwyczajona do gry o tak wczesnej porze i której we wczesnych godzinach rywalizowało się w zeszłym sezonie bardzo ciężko. Na dodatek „niebiesko-biali” będą musieli zmierzyć się w porze obiadowej nie tylko z rywalem, który przez grę w I-lidze ma trochę większe doświadczenie w kwestii występów o tak wczesnej godzinie, ale również z letnią aurą.

O 13:00 ma być w Niecieczy bezchmurne niebo i temperatura przekraczająca w słońcu 33°C. Jeśli ktoś więc liczy na porywające widowisko w wykonaniu Lecha Poznań, to mocno się rozczaruje, bo ze względu na afrykańską pogodę trudno będzie cokolwiek ciekawego stworzyć w takich warunkach na boisku. – „Grając w niedzielę o 13:00 w środku sierpnia może być inne tempo, dynamika i jakość gry. Tak wczesna godzina meczu może mieć znaczenie.” – przyznał otwarcie szkoleniowiec Kolejorza.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


20 komentarzy

 1. chateaux pisze:

  W 1. Bundeslidze często zespoły graja o takiej porze, i żyją. Uważam że taka pora nie zasługuje na nic więcej niż krótka wzmianka.

 2. chateaux pisze:

  … inna sprawa, że wyznaczanie przez PZPN takich wczesnych godzin meczów, nie sprzyja budowaniu renomy i prestiżu Pucharu Polski.

 3. inoroz pisze:

  nie ma co psioczyć na godzinę. Oby nie było też przerwy na wodopój. Pewnie niektórym piłkarzom oczy się otworzyły jak w LE ( o zgrozo ) nie było przerwy na napoje a też było gorąco i parno.

 4. Pavvelinho pisze:

  To są profesjonaliści (ponoć) więc nie powinni narzekać na czas, miejsce i pogodę tylko wyjść i zagrać mecz, którego stawką jest awans do kolejnej rundy PP i tyle.

 5. kbic pisze:

  ojoj wielkie nieszczęście bo trzeba zagrac mecz o 13 … kur.a co Termalica będzie grała o 17? Warunki sa jednakowe dla obu drużyn i w ogóle poruszanie tematu pod tytułem „będzie ciężko bo gramy o 13” jest żałosne.

 6. tylko tyle pisze:

  yyy przepraszam. Na jakim kanale można obejrzeć mecz ? Leci gdzieś ?

 7. pipol pisze:

  Orange Sport transmituje ten mecz.

 8. tylko tyle pisze:

  Dzięki.

 9. AQQ pisze:

  A ja najbardziej jednak obawiam się pracujących w polu kombajnów i kurzu.
  Tylko czy szanowny delegat nie pomyli tego z racami lub petardami dymnymi.
  Podobno dziś w Niecieczy dożynki więc może być naprawdę swojsko.
  No to po meczu będzie literek oranżadka i kiełbaska od masarza.
  A wieczorem niespodzianka podobno słonia żywego mają ludowi pokazać.
  Przestroga dla wszystkich udających się do Niecieczy:
  Nie chodźcie niecieczynkami do lasu i na maliny bo łatwiej wyrwać dziewczynę ze wsi niż wieś z dziewczyny.

 10. Story pisze:

  Gościu, nie przesadzasz? Ludzie ze wsi to tacy sami ludzie jak ty, nie wiem skąd to wywyższanie.

 11. fan pisze:

  Wieś (definicja wg. PWN) – określenie zasiedlonego terenu, stanowiącego historycznie ukształtowaną jednostkę osadniczą, której ludność zajmuje się głównie pracą na roli i czerpie z tej pracy podstawy egzystencji, co nadaje pojęciu wsi również znaczenie kategorii ekonomiczno-społecznej.

  Nie rozumiem ludzie, czemu przeszkadza wam tak to słowo.

 12. KendziPl pisze:

  Aqq zeby czasem nie umarli od samego czystego powietrza w koncu poznaniacy przyzwyczajeni do powietrza pełnego spalin i dymów z kominów mogą nie przezyć takiej ilosci tlenu

 13. KendziPl pisze:

  A i wody nie pijcie… Nie są to ścieki z oczyszczalni tylko górska woda ze studni…

 14. jur pisze:

  Ja jestem ze wsi proszę mnie tez nie obrażać

 15. omega pisze:

  A ja najbardziej obawiam się trójki sędziowskiej.

 16. darkoski pisze:

  No to ładnie, godzina nie taka, hotel problem, pogoda – jeszcze sie mecz nie zaczął a już szukanie problemów. Co to Lech jest jak baletnica?
  AQQ – prostak jesteś i tyle, zakompleksiony nieuk. Jak są dożynki to znak, że już po żniwach.

 17. road pisze:

  AQQ – zenująca prowokacja.

 18. AQQ pisze:

  To nie prowokacja, ale miło że Tylu z Was analizuje ten portal.
  Podobno jak się uderzy w stół to nożyce same się otwierają.
  I naprawdę nie miałem nic przeciwko ludziom mieszkającym na wsi.
  Ale dzięki za komentarze.
  Zresztą ja też mieszkam na wsi oczywiście z wyboru.

 19. AQQ pisze:

  Darkoski dziękuję za ocenę szkoda tylko że nie docierają do ciebie prawdziwe fakty bo pewnie wiedze czerpiesz z gazety Fakt.

 20. darkoski pisze:

  AQQ – Ty ja chłopie czytasz? ja nie. A co do dożynek i żniw to wyniosłem to ze wsi. Skoro Ty tam mieszkasz to powinieneś wiedzieć co to kombajn, dożynki i żniwa.