Lech Poznań nadal będzie współpracował z WL

kociolPo transparencie wywieszonym w Kotle podczas rewanżowego meczu z Żalgirisem Wilno w polskich mediach rozpętała się burza. Mało kto zajmuje się kompromitacją z Litwinami, a większość transparentem. Od mediów obrywa Klub i Stowarzyszenie Kibiców Wiara Lecha.


UEFA bardzo dobrze oceniła mecz z Litwinami, lecz miała dwa zastrzeżenia. Jedno dotyczy transparentu, który według niej jest rasistowski. Z tego względu Kolejorz wysłał wytłumaczenie do władz Europejskiej Federacji Piłki Nożnej, ale żadnego z kibiców za transparent nie ukarał, bo nie wie kto go wywiesił. – „Rozmawiamy na temat tego co się stało i jesteśmy otwarci na współpracę z kibicami. Kwestią policji jest jednak ustalić to kto wywiesił ten transparent. Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, kto odpowiada za wywieszenie transparentu.” – powiedział dyrektor ds. komunikacji Lecha Poznań.

Wielu ludzi w Polsce niemających zbytnio pojęcia o kibicach, ale za to chętnie mówiących o „kibolach” zastanawia się, dlaczego policja nie weszła na II trybunę i nie zdjęła transparentu. Dla bezpieczeństwa zarówno policji jak i kibiców taki ruch był oczywiście niemożliwy. – „Wprowadzenie policji do Kotła nie byłoby najlepszym pomysłem. Zasady mówią wprost, aby nie wprowadzać policji na trybuny pełne ludzi. Po to jest monitoring, aby osoby popełniające przestępstwo były zatrzymywane poza stadionem.” – zaznaczył Bartosz Skwiercz.

Kolejną niezrozumiałą dla wielu osób kwestią jest to, jak wniesiono transparent na stadion. Klub ma na ten temat swoją teorię. – „Na stadionie są pomieszczanie, które można wynajmować i jedno z takich wynajmuje WL. Transparent prawdopodobnie został ukryty dużo wcześniej przed meczem na II trybunie.” – odparł Skwiercz, który przyznał, że mimo tego incydentu klub nadal będzie współpracował z WL. – „Nie wyobrażam sobie, abyśmy dalej nie współpracowali z WL. To oni najlepiej reprezentują klub, skupiają wielu kibiców i nie wyobrażam sobie braku dalszej współpracy.” – oznajmił ds. komunikacji.

Natomiast o ile KKS Lech Poznań w dalszym ciągu będzie aktywnie współpracował z Wiarą Lecha i to na różnych polach – nie zamierza jednak kontynuować współpracy z osobami, które wywiesiły transparent. Klub nie potwierdza także informacji jakoby na obniżkę cen biletów na bój z Koroną Kielce mieli wpływ kibice w tym również szef WL. – „Już po meczu rozmawialiśmy o tym, jak przeprosić złych kibiców po odpadnięciu z Ligi Europy. Po spotkaniu w nocy rozmawiałem z dyrektorem marketingu co zrobić, aby zrekompensować kibicom tą porażkę.” – podkreślił dyrektor ds. komunikacji w Lechu Poznań, Bartosz Skwiercz.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


28 komentarzy

 1. kksiak pisze:

  raczej na odwrót

 2. anty pisze:

  dyrektor marketingu w Lechu? to w ogóle jest ktoś taki? jako fachowiec od marketingu , marketing w Lechu oceniam katastrofalnie. Lech kompletnie nie dba o kibiców – klientów.

 3. road pisze:

  @anty ..słyszałem że dział marketingu w Szczecinie, Zabrzu czy Kielcach swoich klientów -kibiców lektykami wozi:). Nie no kur.. to narzekanie na wszystko to jakiś sport narodowy czy co? Gdybym nie był kibicem Lecha i gdyby mi na tym klubie nie zależało to życzyłbym narzekającym żeby Rutkowski zwinął manatki i wyniósł sie z Poznania.

 4. arek pisze:

  Zrekompensowac kibicom ta porazke? Brzmi jak dobry zart albo czarny humor.

 5. darkoski pisze:

  Jak Policja która nie ma wstępu na stadion ma ustalić kto wniósł to małe zawiniątko.
  Przecież władze Lecha dobrze wiedza kto co zmajstrował. Jak operator stadionu nie wie kto co wnosi to nie może być dalej operatorem. Nie wyobrażam sobie zamknięcia się klubu na współprace z kibicami jak i braku kar dla tych od transparentu. Marketing w Lechu teraz przypomina bilety za darmo i kiełbaskę z grilla.

 6. Tadeo pisze:

  @ anty.Nic dodać nic ująć 100% racji.Przecież marketing w Lechu nie istnieje.Kiedyś o Lechu w mediach i w prasie było głośno w sensie pozytywnym .Dzisiaj o Lechu słyszy się tylko negatywne opinie, o Zarządzie i jego polityce prowadzenia klubu.W programach lokalnych były specjalne programy poświęcone Lechowi i sprawom klubowym,które już od dawna zniesiono z anteny tv.

 7. Dzik notecki pisze:

  Dopóki WL bedzie rządziła na stadionie dopóty moja noga więcej nie stanie na tym stadionie. Litar niech wypier…. bo robi wioche i szkodzi wizerunkowi miastu, klubowi i kibicom. Mam w dupie jego zasady i wartosci. Jest zwykłym prostakiem i prymitywem. Sam nie popieram GW i ich poglądów ale niestety mają sporo racji.

 8. JRZ pisze:

  darkoski Nie chce się czepiać twojego komentarza ale na moje oko to masz dobre zadatki na konfidenta.

 9. inoroz pisze:

  bombę też mogą wcześniej wnieść a potem zdetonować. Trochę słabe to tłumaczenie

 10. KKSLECH.com pisze:

  Niektórzy chyba zapomnieli, że są na stronie kibicowskiej a nie Agory.

 11. aliz pisze:

  Na stadionie jest monitoring – czy naprawdę na tych nagraniach NIE WIDAĆ osób które wieszają tą godną pożałowania szmatę?? Fakt, że zachowanie tłumu to całkiem coś innego niż jednostki i wiadomo, że kocioł i jego okolice to najbardziej newralgiczny punkt kibicowski – czy tak ciężkoto przewidzieć i miec nad tym kontrolę? Poza tym niech te barany wreszcie wbiją sobie go głowy, że UEFA potrafiła Anglików pogonić z Europy na 5 lat, więc nie będzie się „patyczkować” i z nami – nawet Boniek nie pomoże… Jednym słowem równamy do najlepszych od dołu !!!

 12. Wiaduktor pisze:

  Ja ciągle nie rozumiem tej całej afery. Trans jak trans, slogan jak slogan. W trakcie sezonu jest mnóstwo innych tekstów w kierunku Legi, Śląska, Ruchu, Pogoni itp. itd. I dodatkowo mają o wiele większy rozmiar, bo sektorowy. Cała afera o kant dupy można rozbić, bo inaczej nie można tego skomentować. Gdyby podczas meczu np. Z Ległą pojawiła się sektorówka z napisem: Warszawski Chamie, klęknij przed poznańskim Panem” nikt by się nie wściekał, denerwował. Ok. Można mi zarzucić że Wa-wa to nie grupa etniczna etc. (choć dla mnie to osobny gatunek ludzki zbliżony bardziej do krzyżówki świni z małpą) Ale gdyby pojawił się np. tekst: „Mazowiecki chamie, klęknij przed wielkopolskim Panem”, też nikogo by nie kuło to w oczy. Ale z racji tego że jakaś pizda, będąca delegatem UEFA musiała się przyczepić, bo przecież o coś trzeba było, więc jest tak jak jest.

  Doszukiwanie się dziwnych podtekstów pod tym sloganem, jest komiczne. Uwłacza mojej inteligencji wmawianie, że był to atak na mniejszość czy narodowość litewską w Polsce. Zwykły chwyt psychologiczny, mocny, konkretny przekaz będący niezbyt złożoną metaforą, a raptem okazuje się aferą. Dobrze że Papież jeszcze tego nie potępił a USA nie szykują inwazji z nad Bałtyku…

 13. darkoski pisze:

  Wiaduktor
  (choć dla mnie to osobny gatunek ludzki zbliżony bardziej do krzyżówki świni z małpą) tym tekstem nie załamałeś. Ludzie skąd w was tyle pogardy dla innych i zadufania w sobie…
  Twojej wypowiedzi w takim tonie i na takim poziomie intelektualnym się nie spodziewałem.
  Co do sloganów to PZPN, i inni mają w głębokim poważaniu slogany podczas naszych podwórkowych rozgrywek.
  UEFA dbać musi bo straci sponsorów, po co mieszać piękny sport z polityką.
  JRZ – załóż albo zdejmij okulary
  O co biega z tą Agorą?

 14. strzala pisze:

  kuba najazd zrobiła w Gdyni ale to od strony wschodniej ( L )

 15. Wiaduktor pisze:

  @darkoski nie trawię Warszawiaków i już. Pewne doświadczenia w kontaktach z tymi imbecylami, a i w rodzinie znalazła się jedna taka bufoniara. Szkoda strzępienia języka na tych jełopów. Owszem, znam tez normalnych ludzi z wa-wy, ale to mega nieliczne wyjątki.

 16. darkoski pisze:

  No ciężko niektórych lubić …

 17. darkoski pisze:

  Wiaduktor 14 punkt regulaminu za który ma Lech zarzuty dotyczy „…. znieważaniu godności osoby lub grupy osób niezależnie od środków, w tym ze względu na kolor skóry, rasę, religię czy pochodzenie etniczne” i jak dla mnie tu wyzwiska między kibicami drużyn się nie łapią. no chyba, że uznamy inne pochodzenie etniczne albo inna religię wyznawana przez kibiców bluzgających na siebie drużyn.

 18. Wiaduktor pisze:

  Dlatego nie rozumiem afery. Żalgiris i ich kibice cisnęli nam w Wilnie i spoko, my zrobiliśmy rewanż i tez spoko. O co się tutaj kłócić i o co się czepiać? Daleko idące redaktorki pieprzą farmazony. Żeby nie było jestem negatywnie nastawiony do poczynań kotła, ale w tej sprawie przyznaję im rację.

 19. jabolowy fan pisze:

  zrekompensowac buhahaha to moze jedynie do konca sezonu za darmo na wszystkie mecze i to pod warunkiem ze je wygra moze głupi kibol zapomni ten blamaz co do transparentu to chyba zaden kumaty na tej stronie nie da sobie wciskac tych bzdur i wiadomo kto i co?

 20. JRZ pisze:

  Dzik notecki kim ty k.. jesteś żeby mówić komukolwiek żeby wypi… od Lecha? Na szczęście długo twoja noga nie stanie na Bułgarskiej :) W ogóle czytając co drugi komentarz aż strach pomyśleć kolo kogo stoi się na meczu. Jeden drugiego zakapowałby bez mrugnięcia okiem.

 21. JRZ pisze:

  Jeszcze dodam ze z tego co pamiętam rzadko zgadzałem się z wiaduktorem ale tym razem widzę ze choć w jednej sprawie myślimy podobnie :)

 22. darkoski pisze:

  Wiaduktor co innego cisnąc jak napisałeś małopolski, wielkopolski a co innego polski pan litewski cham i to coś co jest wywieszone. Słów delegat UEFA może nie zrozumieć, napis uwieńczy na fotce, ktoś inny przetłumaczy i mamy aferę. Farmazony dziennikarzy i redaktorków to pestka, obok oficjalnych zarzutów UEFA już przejść się nie da obojętnie.
  Trzeba było tez cisnąć słownie to zawsze trudniej udowodnić i łatwiej się wytłumaczyć. Spiker zawodów poprosi o spokój i klub ma wymówkę. Z napisem tych rozmiarów ma Lech teraz problem.

 23. kark z Wildy pisze:

  Ale po co klub będzie współpracował z WL? Nie ma tu odpowiedzi !!!!

 24. road pisze:

  @Tadeo – bo wtedy w klubie nie było sponsora.. Wiec nikt nie liczył kasy klubowi, nie mówił o transferach , nie narzekał na wyniki. Teraz mamy sponsora (choć niektórzy uwazają że szejka siedzącego na ropie) i ludzie oczekują że Messi zawita do Poznania.

  Wracając do napisu. Czego wy kur.. oczekujecie. Ze klub wskaże z imienia i nazwiska 30 osób ?? I dla Was to będzie cacy, jak dostaną zakaz i kary finansowe? Bo jak czytam to mam wrażenie ze tego chcecie. Gdyby tak zrobili to z kolei byłoby oburzenie co zrobił klub ? po co ich wydawał, ze mogli to sami załatwic ..
  W mojej ocenie zachwali się bardzo ładnie. Przypuszczam , że jakies konsekwencje zostaną wyciągniete, ale wewnętrznie a nie na stronach GW

 25. darkoski pisze:

  road
  Jakiego Lech ma sponsora – chyba o właściciela Tobie chodziło.
  Właśnie donosisz, ze 30 osób zrobiło, wniosło i rozwiesiło napis …
  Ja oczekuje, ze Lech nie dostanie jakiejś strasznej kary od UEFA, oraz, ze nie dopuści kolejnego szargania dobrego imienia klubu KKS Lech Poznań.
  Nie wiem co gorsze wyjaśnić sprawę czy udawać głupa w sprawie napisu.
  Tu mamy wybór mniejszego zła. Za chwilę jeden czy drugi sponsor powie dobranoc i co wtedy te 30 osób zrekompensuje straty. Takie akcje nie przyciągną kolejnych sponsorów. Bezradność Lecha jest tu smutnym faktem. Brak reakcji przy karze od UEFA zmieni wiarygodność w oczach sponsorów, reakcja i wskazanie winnych przy współudziale klubu to postrzał w kolano i spięcie z kibolami.

 26. JRZ pisze:

  darkoski pierdolisz za przeproszeniem. On napisał przykładowo zamiast 30 mógł napisać 50 lub 100 a co do sponsorów? Forum Lecha temat Quo Vadis i 30 strona posty 593 i 594.

  forum.wiaralecha.pl/index.php?/topic/36522-quo-vadis-5/page__st__580 posty

 27. darkoski pisze:

  Taaa z wypowiedzi Litara widać że nasz sponsor od nazwy stadionu też nie interesuje się czy wspomaga coś co się dobrze czy też źle kojarzy.
  I kłopot ze sponsorem w ubiegłym sezonie też wynikał z tego, że było za dużo chętnych.
  Firma chce mieć reklamę a nie być pokazywana przy okazji niechlubnych wyczynów garstki ludzi. Chłopie nie wiem co to za szpec od PR ten LucRed ale jego filozofia to na kilometr pachnie nijakim Gebelsem. Widać, ze fachowiec od reklamy rozchwytywany przez światowych potentatów.
  Przeprosiny przyjęte i się tyle chłopie nie denerwuj.

 28. Glos pisze:

  A z kim ma klub wskpolpracowac? Z GoWnem, Zytnickim, z Tuskiem!? Bez WL nie byloby dopingu, nie byloby klubu. Zapominacie, wy politycznie poprawni, kiedy WL powstal, kto go tworzyl i po co! Zanim jeden z drugim zacznie pluc na tych ludzi niech sam z siebie da tyle dla klubu co oni! Samo kupowanie biletu nie daje wam prawa do plucia na nich. A sprawe transparetu zastapiono juz Gdynia, wiec wy tez dajcie sobie spokuj. Kazdy ma na ten temat swoje zdanie. Pamietajcie tylko o jednym: nic nie dzieje sie bez powodu.