Letnie transfery w drużynie rywala

Latem w drużynie niedzielnego rywala Lecha Poznań, a więc w krakowskiej Wiśle pod względem transferów działo się dość sporo, ale bardziej z klubu niż do klubu.


Ze względu na złą politykę prowadzoną od lat „Biała Gwiazda” mocno zbiedniała i nie jest już topowym polskim klubem, zatem rozstała się z zawodnikami, którzy jak na polskie warunki zarabiali topowe pieniądze. Tym samym z Reymonta odeszli obcokrajowcy Cvetan Genkov, Ivica Iliev oraz Sergei Pareiko. Karierę zakończył zaś Kamil Kosowski, a z Radosławem Sobolewskim działacze Wisły nie dogadali się w sprawie nowej umowy i popularny „Sobol” odszedł za darmo do Górnika Zabrze.

Największą stratą i tak wydaje się być jednak odejście Cezarego Wilka, który przeniósł się do Deportivo La Coruna, choć przygotowania do tego sezonu rozpoczął w Krakowie. Latem Wisłę opuścili również Daniel Sikorski, Damian Buras oraz Daniel Brud, lecz ta trójka nie odgrywała w zespole z Reymonta większej roli. Oczywiście prócz zawodników, którzy opuścili Wisłę Kraków w przerwie między sezonami byli również tacy piłkarze, którzy zasilili „Białą Gwiazdę” i to dosłownie, bo większość z nich gra regularnie.

Do Wisły z Termalici Nieciecza trafił 20-letni i dobrze zbudowany środkowy obrońca lub pomocnik, Michał Nalepa oraz inny defensywny pomocnik, Ostoja Stjepanović. To 28-letni Macedończyk występujący ostatnio regularnie w Vardarze Skopje, a wcześniej grający w kazachskim FK Taraz, austriackim Mattersburgu czy serbskim Cukaricki Belgrad. Prócz tego Franciszek Smuda ściągnął pod Wawel innego środkowego pomocnika i Niemca, Filipa Burdenskiego reprezentującego ostatnio barwy klubu z niższej ligi niemieckiej.

W Wiśle Kraków najbardziej liczą jednak na 30-letniego napastnika, Pawła Brożka, który po nieudanych zagranicznych wojażach niedawno wrócił do swojego klubu w którym spędził wiele lat i z niego wypłynął na szerokie wody. Ponadto „Biała Gwiazda” pozyskała jeszcze tego lata z Floty Świnoujście 20-letniego prawego obrońcę lub pomocnika, Patryka Fryca. Warto również dodać, że Wisła Kraków testuje obecnie reprezentanta Haiti występującego w obronie, ale jak dotąd nie podpisała z nim umowy.

Przyszli: Michał Nalepa (Termalica Nieciecza), Fabian Burdenski (FC Magdeburg), Ostoja Stjepanović (Vardar Skopje), Paweł Brożek (Recreativo Huelva), Patryk Fryc (Flota Świnoujście)

Odeszli: Cvetan Genkov (Levski Sofia), Radosław Sobolewski (Górnik Zabrze), Damian Buras (Okocimski Brzesko), Daniel Brud (Okocimski Brzesko), Kamil Kosowski (koniec kariery), Ivica Iliev, Sergei Pareiko, Daniel Sikorski (wszyscy wolny transfer), Kew Jaliens (Newcastle United Jets FC), Cezary Wilk (Deportivo La Coruna)

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


2 komentarze

  1. Rahu pisze:

    Szrot kupili – transfery na II polowe tabeli

  2. Dębiec pisze:

    Przecież ty na oczy nie widziałeś tych kopaczy więc skąd ta pewność że szrot? Z resztą jak 95% Polskich transferów to chybił trafił ale na szczęście mamy takich ekspertów.