Oceny za mecz z Wisłą. Oceń po swojemu

ocenyW meczu z Wisłą Kraków, piłkarze Lecha Poznań rozegrali dwie różne połowy, ale w obu brakowało szybkości, pewności i jakości w podaniach oraz w strzałach.


Skala ocen 1-6:

1 – fatalnie
2 – słabo
3 – przeciętnie
4 – dobrze
5 – bardzo dobrze
6 – świetnie

Krzysztof Kotorowski – Dobry występ „Kotora”. Nieźle bronił strzały celne Wisły, których było mało, ale za to były bardzo groźne. W drugiej połowie doznał kontuzji, lecz pokazał charakter i grał do końca. Za to plus.
Nasza ocena: 4
[polldaddy poll=7345962]

Mateusz Możdżeń
Nasza ocena: 1
[polldaddy poll=7345966]

Hubert Wołąkiewicz – Miał sporo udanych interwencji. Ogólnie był dziś mocno eksploatowany. Szkoda tej sytuacji w której faulował Burligę.
Nasza ocena: 3
[polldaddy poll=7345968]

Marcin Kamiński – Nic nie grał. Źle się ustawiał, był wolny, chaotyczny i powolny. Strasznie mało zaangażowany w grę.
Nasza ocena: 2
[polldaddy poll=7345973]

Luis Henriquez – Zawalił drugiego gola i często był ogrywany jak dziecko. Jest daleki od formy.
Nasza ocena: 1
[polldaddy poll=7345977]

Łukasz Trałka – Dobrze wywiązywał się z zadań taktycznych. Asekurował nawet Możdżenia za co plus. Pod koniec meczu zaczął się również angażować w grę ofensywną.
Nasza ocena: 4
[polldaddy poll=7345978]

Szymon Pawłowski – Zagrał znacznie gorzej niż ostatnio. Jego forma ostatnio szła w górę, ale dziś znów się zatrzymała. Dał za mało ofensywie. Także pod względem dynamiki.
Nasza ocena: 2
[polldaddy poll=7345983]

Kasper Hamalainen – Pierwszą połowę przedreptał. W drugiej więcej angażował się w ofensywę, lecz w wielu jego zagraniach nie było jakości.
Nasza ocena: 3
[polldaddy poll=7345986]

Gergo Lovrencsics – Miał kilka strat, złych wyborów, ale też kilka niezłych podań. Chyba mógł grać dłużej.
Nasza ocena: 3
[polldaddy poll=7345989]

Vojo Ubiparip – W pierwszej połowie był bardzo mało widoczny, ale też mało kto mu podawał. W drugiej odsłonie już więcej atakował. W jego zagraniach brakowało jednak szybkości, pewności i jakości.
Nasza ocena: 2
[polldaddy poll=7345991]

Łukasz Teodorczyk – Jeden z bardziej zaangażowanych zawodników w grę. Jemu także brakowało jakości. To był największy mankament całego zespołu.
Nasza ocena: 3
[polldaddy poll=7345994]

Zmiennicy:

Bartosz Ślusarski – Zaangażowanie było, ale to za mało jeśli nie ma się umiejętności.
Nasza ocena: 2
[polldaddy poll=7346000]

Szymon Drewniak – Nie wiadomo po co wszedł, ale grał za krótko, aby go ocenić.
Nasza ocena: brak oceny
[polldaddy poll=7346002]

Ocena trenera Mariusza Rumaka:

Skala ocen 1-6:

1 – fatalnie, zła taktyka na mecz
2 – słabo, za późne zmiany i zła taktyka
3 – przeciętnie
4 – dobrze, mecz bez historii
5 – bardzo dobrze, zmiany były trafione
6 – świetnie, rezerwowi nie zawiedli i taktyka była odpowiednia

Taktyka i wyjściowy skład był odpowiedni i w tej chwili najsilniejszy. Z ławki nie było zbytnio kogo wpuścić, bo wszyscy są albo kontuzjowani, albo jeszcze nie gotowi do gry jak np. Tomasz Kędziora i Barry Douglas. Kwestia mentalna jest jednak winą Rumaka. To on powinien mocniej naładować piłkarzy, a akurat ci wyszli na to spotkanie za spokojni.

Nasza ocena: 3
[polldaddy poll=7345958]

Ocena pracy sędziego (Szymon Marciniak, Płock):

Skala ocen 1-6:

1 – fatalnie, sędziował pod rywala
2 – słabo, był zbyt drobiazgowy
3 – przeciętnie, gubił się na boisku
4 – dobrze, nie popełnił większych błędów
5 – bardzo dobrze, rzadko używał gwizdka
6 – świetnie, był kompletnie niewidoczny

W drugiej połowie drugie żółte kartki, a w konsekwencji czerwone powinni zobaczyć Stjepanović i Burliga. Obaj kartki nie zobaczyli i to nie wiadomo dlaczego. Ponadto na Kasperze Hamalainenie powinien zostać podyktowany rzut karny. Arbiter sędziował dziś po gospodarsku podejmując wiele złych decyzji.

Nasza ocena: 1
[polldaddy poll=7345959]

Wyniki głosowania przez użytkowników serwisu ogłosimy w osobnym newsie we wtorek, 27 sierpnia w godzinach popołudniowych.

Skład Lecha Poznań w meczu z Wisłą Kraków:

Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka – Lovrencsics (46.Ślusarski), Pawłowski, Hamalainen, Ubiparip (87.Drewniak) – Teodorczyk.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


72 komentarze

 1. JMBfan(koniec koszmaru) vel wyjebac rumaka pisze:

  Z ocena dla rumaka redakcja oczywiście przesadzila.

 2. Pavvelinho pisze:

  Jeśli faul taktyczny jest faulem, który ma na celu przerwać akcje ofensywną zespołu atakującego to siłą rzeczy arbiter powinien piłkarzowi jaki dopuścił się przewinienia to piłkarz Wisły, Stjepanović powinien zarobić dwie (jedną w pierwszej i drugą w drugiej części meczu) a nie, że w obu przypadkach nie było żadnej reakcji arbitra. Inna sprawa jest taka, że nie ma co zwalać na arbitra porażki z Wisłą.

 3. sas pisze:

  Damo wystawienie możdżenia automatycznie zaniża ocenę do 1, a nie zabranie Fornelii lub kogoś innego to już czysty sabotaż. Rumak musi odejść, bo to kolejny mecz w którym Lech jest źle ustawiony i zmotywowany. Dla mnie dno

 4. Ziętek pisze:

  Tak naprawdę ciężko coś powiedzieć. Rozumiem, że nasza sytuacja kadrowa jest słaba, masa kontuzji, piłkarze jeszcze nie do końca w formie po urazach itd. ale nasz trener potrafi tak mnie zirytować, że ręce opadają. Nie zabranie Formelli, wpuszczenie Drewniaka w 86 minucie. Podzielam zdanie redakcji, odnośnie pracy nad rozpracowaniem rywala albo raczej brakiem jakiejkolwiek pracy. Można było się spodziewać, że Wisła ruszy i zaatakuje z rozmachem. Grają u siebie, są w niezłej formie, do tego przyjechał Lech. Więc czy nie można zespół ustawić trochę inaczej? Ja dzisiaj w pełni zrozumiałbym ustawienie z dwoma defensywnymi pomocnikami i później zmiana na ofensywniejszy wariant. Kurde, w Lechu nie ma żadnego elementu zaskoczenia rywala, nic. Nawet zmiany trener robi takie same licząc na to, że Ślusarski z Teodorczykiem zrobią to co w Niecieczy. Kompletny brak zaskoczenia, jakieś myśli taktycznej, nic. Inna sprawa, że kontuzje i tak naprawdę, brak wzmocnień bo dla mnie dotychczas Lech się tylko uzupełnij.

 5. Stachu pisze:

  Skład najsilniejszy ? Panowie troche lepszej oceny tego co sie ostatnio dzieje przydaloby sie. Lech wygral z Koroną tym skladem bo rywal mial zerową skutecznośc a moglismy przegrywac juz w pierwszej polowie. A z Termaliką wygralismy dzięki rezerwowym. Czy wy tego nie widzicie że Wisła mogla wygrac przynajmniej 6 bramkami ? Bo tyle mieli setek . Obrona Lecha jest dziurawa a Kaminski zagral asekuracyjnie. Boi sie ten zawonik wziążc na siebie odpowiedzialność i zrzuca ją na Henrigueza i na Wołakiewicza . Całą czarną robotę wykonuja za niego ci dwaj pilkarze. Do tego odkąd gra Fin jako dodatkowy ofensywny gracz to rywale stwarzają sobie znacznie więcej sytuacji pod nasza bramką. Czy wy tego nie widzicie czy tylko udajecie ? Z calym szacunkiem dla Was ale chyba czas zacząć obiektywnie oceniać gre poszvczególnych formacji na boisku i danych pilkarzy rownież.Lech nie gra nadal zespolowo i nie potrafi miedzy sobą wymienić kilku dokladnych podań a Pawlowski ciągle traci pilke a jak już ma podac ją koledze to woli sam uderzyć co absolutnie jemu nie wychodzi. Tralka dzisiaj dosyć poprawne spotkanie bowiem 2 razy zaasekurowal Możdżenia ktory gral kiepsko i potem faktyczie staral sie wlączać w ofensywę ale na środku nie mial żadnego wsparcia i w tam poszlo Tralce najgorzej.

 6. R. pisze:

  Ziętek, czekam na propozycję, kogo miał wpuścić. Pewnie Gostomski byłby dobrym wyborem.

 7. wielkikks pisze:

  Do wyborów personalnych nie można mieć wielkich zastrzeżeń z racji kontuzji. Po prostu nie ma innych opcji na tę chwilę. Niektórzy po prostu musieli wyjść na boisko niezależnie od ich formy. Więc ten lament jest po prostu nie na miejscu.

  Natomiast taktyka była zbyt ofensywna i za to zostaliśmy skarceni. I to dziecko we mgle by było wstanie dostrzec. Przy tak wielu zaangażowanych piłkarzach w ofensywie wchodzili w nas jak w masło. Momentami powstała tak duża dziura w pomocy z jednym osamotnionym Trałką, ze tu nie ma nawet o czym dyskutować.

  Niemniej jednak nie mam do Rumaka o to wielkich pretensji bo to co dzisiaj było gwoździem do trumny w pierwszej połowie to sprawdziło się ze słabszymi rywalami. Po przerwie zmienił ustawienie, wpuścił drugiego napastnika i wygladało to zdecydowanie lepiej. Prezentowaliśmy się od Wisły lepiej mimo, że nie zmienili swojej gry i nastawienia.

 8. jagoraj pisze:

  Taki klub jak LECH nie zasługuje na takiego trenera jak Rumak. Prowadzenie takiej drużyny wyraźnie go przerasta. Panowie Rutkowscy- zaoszczędziliście kupę
  kasy na transferach! Dołóżcie co miesiąc z 50.000 i weźcie choćby Ojrzyńskiego.
  A raczej pozbądźcie się Rumaka! Bo za parę kolejek będzie za późno i na ligę i na
  Puchary i na wszystko…

 9. Chris 65 pisze:

  Zgadzam się jagorajem w 100 procentach

 10. torreador pisze:

  Przyznam że mnie trochę zaskoczyliście, że Rumakowi nie daliście 6 jak w Niecieczy:)

 11. KKSLECH.com pisze:

  A co było źle w meczu z Termalicą? Niektórzy coś oceniają, ale nie wiedzą co. Ocenia się TEN mecz.

 12. tom pisze:

  Najwiekszym sabotażem jest RUMAK a nie zawodnicy, na których tak mówi! Gosc kompletnie nie ma pojecia o prowadzeniu,motywowaniu,ustawianiu zespołu. o walce i ambicji nie wspomne. Lech prezentuje zero własnego stylu gry, Rumak do ZWOLNIENIA wraz z jego pupilami (mozdzeniami, drewniakami, slusarskim przede wszystkim)!!!!!

 13. wielkikks pisze:

  Natomiast taktyka taktyką, ale nie usprawiedliwia to niektórych piłkarzy, którzy nie potrafią nie tylko z głową realizować założeń taktycznych, ale ich postawa jest po prostu nie do przyjęcia.

  Mateuszu kiedy masz zamiar nas uraczyć lepszą postawą ? Rozumiem że pozycja nie ta, ale na celność dosrodkowań i podań pozycja na boisku nie wpływa chyba tak bardzo ? Czy się mylę ?! :)

  Naprawdę niech się niektórzy najpierw zabiora do solidnej roboty ! Czas najwyższy !

 14. Anfil pisze:

  Ludzie skonczcie z tym Formella bo to drewno podobne do Ubiparipa a wogole to połowy tej drużyny nie powinnismy oceniać bo to wstyd ze tacy kopacze grają w Lechu !!

 15. radek pisze:

  lech bedzie sie kojarzyl niedlugo z dziadostwem

 16. Anfil pisze:

  I znowu Ojrzynski sie przewija jako trener Lecha łapy opadają !!

 17. 1 pisze:

  trener na konferencji po meczu przyznał pośrednio, że zawodnicy grają przeciw niemu. Widać, że drużyna jest podzielona i Rumak nad nią nie panuje. Potrzeba zdecydowanej reakcji prezydium klubu i wsparcia jego pozycji lub zmiany trenera. Innego wyjścia na tą chwilę nie ma. Sam nie wierzę, że to piszę ale Trałka najlepszy na boisku (w Lechu). Szkoda się kłócić o oceny bo i tak w I połowie na tle skisły wyglądaliśmy tragicznie

 18. tom pisze:

  Przepraszam, prowadzenie zespołu przez p. Rumaka to sabotaż.

 19. jagoraj pisze:

  @anfil- z Ojrzyńskim to był przykład! Podaj kogoś, kto jednocześnie nie będzie za
  drogi dla Zarządu i prezentuje dobry poziom szkoleniowy oraz autorytet. Rumak
  jest tani, dlatego na lata!

 20. Kolejorz76 pisze:

  Z gów… bata nie ukrecisz!!! I tyle albo az tyle. Tu nawet Guardiola nic niezdziała. Skąpstwo transwerowe pokazuje nasza silna młodzież i długa ławke. Pozdrawiam wszystkich kiboli Lecha a zwolenikom zwolnienia Rumaka dobranoc bo bajka sie dawnio skonczyła.

 21. Stachu pisze:

  Przecież tak byliście wszyscy zadowoleni z wyników Lech i pisaliście że to ten najbardziej ultra ofensywny skład a teraz piszecie że znów jest coć nie tak ? Czegos tutaj nie rozumiem. Sądziliscie że Lech takim skladem wygra każde spotkanie? A wpuszczenie zawodnika dopiero w 93 minucie i kazanie grać Jemu jako drugi defensywny pomocnik zamiast przekazac że ma grac za Ubiparipa czyli w jego miejsce to dla mnie jest absolutnie niewytlumaczalne. Jesli chce sie kogos wpuścic na plac gry to robi sie to przynajmniej w 60 minucie a nie w 82. A brak Formelli w 18 stce meczowej calkowicie podsumowuje to jak stawia sie na mlodziez w Lechu.

 22. Anfil pisze:

  Wiara czy wy jesteście ślepi kim ma Lech grać o naszej sile świadczy nasza ławka rezerwowych az strach sie bać Rutki robią sobie z nas jaja ale co tam wszystkiemu winny Rumak ! Najgorsze jest to ze przyjdzie nowy trener a my dalej będziemy lykali bajeczke o mocnym Lechu ze Slusarskim Mozdzeniem Drewniakiem Tralka. Kotorowskim w składzie !!

 23. Jarecki pisze:

  Kuuuuuuuźwa nie ma co powiedzieć :-((((((((((((((((((((
  DZIĘKUJĘ Panu RUMAKOWI za zajebiste zmiany ( Ślusarz za Gergo – masakra ) zamiast za Ubiproma , i wreszcie powiedzcie mi kochani Fanatycy, znawcy i zagorzali kibice i fanatycy Rumaka po CHUJ zmieniał w 86 minucie i wstawiał Drewniaka ???????????????
  Sorki ale chce mi się ………………………
  Pozostaje mi się tylko nawalić choć jutro na7 do roboty :(:(:(:(:(

 24. Anfil pisze:

  jagoraj ja uważam ze to nie wina trenera a miernych zawodnikow których ma Lech najgorszych od czasu wejścia Rutkowskich zmiana trenera ok ale najpierw pozbycie sie miernych graczy !!

 25. fan pisze:

  @Anfil

  Nie rozumiem, jakim prawem piszesz, że Formella to „drewno”, skoro nawet nie zagrał ani minuty w pierwszej drużynie! I piszesz to samo już po raz kolejny.

 26. Anfil pisze:

  Ten Formella to drugi Ubiparip a pisanie ze może zbawic Lecha to kolejny wymysł Rutkowskich mierny grajek i tyle !!!

 27. lunt pisze:

  czytam o motywacji buhaha kogo ma rumok zmotywowac paralite teo i slusorza tych dwoch powinno sie zoperowac ortopedycznie bo im giry przeszkadzaja w zyciu o piłce nie wspomne jedyne co z kolejorzem cos zrobili to byl analfabeta smuda i wuefista zielina ale i oni przestali pasowac do koncepcji wronieckiej a teraz to jest bicie glowa w mur i liczenie kabzy?

 28. każmirz pisze:

  w trakcie transmisji widziałem na trybunach Henia Kasperczaka, ja odczytuję to jako dobry znak… Rumaczku szykuj się do odejścia i ustąp miejsca Heniowi, chętnie bym go widział w roli nowego trenera Kolejorza choć nie wiem czy te typowe poznańskie sknerusy Rutki, wydały by tyle bejmów na zatrudnienie HK.

 29. Anfil pisze:

  Lunt pełna zgoda kiedy ta wiara przejzy na oczy a mina Hamalainena po przyjęciu piłki przez Teo czy Slusarskiego bezcenna !!nie wspominając o Ubiparipie !!

 30. KKSLECH.com pisze:

  Nie będzie żadnej zmiany trenera, a Kasperczak często jest na Wiśle, bo tam mieszka niedaleko.

 31. Anfil pisze:

  Jeszcze Kasperczak zaczyna robic sie zabawnie !!

 32. Anfil pisze:

  6 lub 7 września bede osobiście rozmawiał z Rumakiem wiecie jakie mu zadam pierwsze pytanie co robi na boisku Mozdzen !!!

 33. Alcatraz pisze:

  Jak można stawiać tak uparcie na Możdżenia. Jaki z niego obrońca. Ile on wygrał dziś pojedynków?
  Obrona to podstawa żeby coś w ogóle ugrać.

  Nie mamy kim grać to trzeba było przesunąć Trałkę na stopera i Huberta na prawą obronę , a w pomocy grać Drygasem i Drewniakiem. To nie są super gracze ale chyba mniejsze zło niż ogrywany Możdżeń.

  Czemu nie gra Formella? Możdżeń się tyle razy już skompromitował i wciąż się na niego stawia. Formella tak naprawdę nie dostał szansy od początku nigdy. Chłopak się pokazywał w okresie przygotowawczym to znaczy ze coś tam umie.

  Kolejny temat to Kędziora jeśli jest zdrowy to niech gra, jeśli nie to niech się leczy i zabieramy prawego obrońce z rezerw.

 34. Bronks pisze:

  Anfil pomyśl czy ktoś zmusza siłą wałacha, żeby wystawiał Ubiparipa lub innego grajka? Czy ktoś mu każde żeby grał Możdżeń a nie Kędziora? Czy ktoś mu kazał pozbywać się Wilka, Kiełba czy teraz Wolskiego? Czy ktoś zabrania mu by zabrać na rezerwę zdrowych wychowanków Lecha ? O przygotowaniu do sezonu nie wspomnę

 35. stary kibic pisze:

  Ciekawe jakich 4 zawodników miał na myśli Rumak mówiąc, że nie powinni dziś grać? Tylko 4 ? ha ha

 36. fan pisze:

  @Anfil

  A w ogóle, to bardzo jestem ciekaw, NA CZYM opierasz swoją opinię nt. Formelli. Bo np. ja nie mogę stwierdzić, że jest „drewnem” skoro nie widziałem go w meczu I drużyny.

 37. Mouze pisze:

  No tak biedny Rumaczek nie miał kogo wstawić z ławki. Jasne, lepiej wziąć 7 rezerwowych niż np. przesunąć z rezerw Jakóbowskiego, Chromińskiego,Orlowskiego albo Kownackiego. Kazdy z nich dalby więcej niż Drewniak. Rumak sabotuje grę wstawiając Mozdenia, Kotorowskiego, stale fragmenty u nas nie istnieją(wykonywane przez obrońce!), motywacji brak, taktyka beznadziejna, długa pila do przodu i może się uda. Chcieliśmy zagrać na Wisle jak rok temu,i zagraliśmy podobnie źle co w tedy. 2 razy z taka żenada nie da się wygrać meczu…I nie pier… ze mamy slaby skład, bo Wisla ma dużo słabszy a jednak maja jakiś pomysł na grę, w przeciwieństwie do nas…Jednego nie rozumiem, Redakcja twierdziła ze nie będzie tolerowała w tym sezonie bylejakości i bumelanctwa, a jednak to robi i ciągle próbuje usprawiedliwiać trenera, dlaczego?

 38. jo pisze:

  Niech ktoś w końcu zanalizuję grę Ubiapripa!Ten gość jest śmieszny!Razem z Możdżeniem,Drewniakiem i Rumakiem są siebie warci!

 39. wlkp. pisze:

  Gdzie są wszyscy szydercy którzy wyśmiewali Smudę !!!!!Już widać jego styl pracy z drużyną!!! Ja osobiście jak i wielu towarzyszy z pubu zgodnie stwiedziliśmy że lech grał najlepiej za jego kadencji!! Z HABETĄ ku..a nic nie ugraliśmy i nie ugramy!!!

 40. olos77 pisze:

  WLKP jak to gdzie!Piszą teraz o zwolnieniu PATATAJA

 41. luis pisze:

  Rumak traci poparcie. Rutki z niego zrobią kozła ofiarnego. czysta polityka.

 42. Glos pisze:

  Jak dlugo bedzie Rumak na sile wstawial do pierwszego skladu tego debila Teodorczyka? Przeciez ten gosc nawet na drugi sklad nie zasluguje! On nie ma nic co uprawnilo by go do gry w lidze, ani techniki, ani szybkosci, ani rozumu. Ten kto z Mozdzenia robi na sile obronce, myslac ze znajdzie drugiego Piszczka, ten nie zasluguje na funkcje trenera!! Gdzie forma zespolu? Widzieliscie wybieganie zomowcow? Smuda gora, bo on zawsze gre swojego zespolu opiera na wybieganiu. U nas jak bylo statycznie tak pozostalo. Do tego dochodzi brak napastnika i zawodnicy ustawieni na zlych pozycjach. Czas na zmiany w zespole i zmiane trenera. Skoro nie pasuje mu do koncepcji Drygas, nie ma miejsca dla Formelli a na sile lansuje ten prymityw Teodorczyka, robi to mimo iz zespol odpada z pucharow i w lidze tez nie blyszcz, to znaczy ze jet niereformowalny i powinien wypadac z druzyny!

 43. Anfil pisze:

  Potencjał największy w Polsce , kibice nr 1 , a te wroniecki dziady kupują jakiś szrot i wmawiaja nam ze idziemy a majstra ludzie to co sie dzieje w tym klubie to jakieś jaja !!

 44. Anfil pisze:

  Luis a my dalej bedziemy oglądać te miernoty na boisku !!!

 45. Ziętek pisze:

  Do R: Pisałem o ustawieniu z dwoma defensywnymi defensywnymi pomocnikami (niekonieczne chodzi mi o Drewniaka) więc do zmiany był by Ślusarski i drugi ofensywny pomocnik. Można było ławkę uzupełnić wyróżniającymi się zawodnikami z rezerw, na pewno można było to wcześniej ustalić więc nie wiem dlaczego wyjeżdżasz tu z Gostomskim, najwidoczniej nie zrozumiałeś o co mi chodzi.

 46. Sanius pisze:

  Na sorry ale Kasper był faulowany przed polem karnym. Ale Ślusarski był w polu. Był kontakt między stopą Ślusarskiego ,a dłonią bramkarza.

 47. ja pisze:

  Nasza Szkapa – wasza rekomendacja „3”??? Szkoda, że nie ma zera, bo Szkapa tylko na to zasługuje. Rutek wywal Szkapę na zbity pysk!

 48. fan pisze:

  Tak myślałem, że mi nie odpowiesz. Za trudne pytanie najwyraźniej dla Ciebie.

 49. Jarecki pisze:

  Kuźwa REDAKCJO Kochana jesteście coraz bardziej śmieszni !!!!!!!!!!!!
  Niby siedzicie w tej kopanej po uszy i albo dajecie się w h,,,ja robic ( w co nie wierzę ) albo nas w h…….ja próbujecie robić co Wam sie już NIE udaje !!!!!!!!!!

 50. arek pisze:

  Jesli Rumak na konferencji wskazuje na winnych pilkarzy i mowi o jakims sabotazu to musi byc cos na rzeczy. Nigdy tego nie robil wczesniej, nawet po tragicznych meczach bronil zawsze pilkarzy.

 51. wielkikks pisze:

  Rutki niech za dużo nie szaleją bo same maczały w tym paluchy. Naturalnego lewego skrzydłowego nie ma do dzisiaj. Środkowy obrońca, którego domagał sie Rumak za pół roku itd.

  Pozostaje czekać z utęsknieniem na powrót kluczowych zawodników po kontuzjach. A od Rumaka oczekuję do tego czasu wyprowadzenia na prostą w najbliższych kolejkach tego zespołu i ogarnięcia taktyki z tym nowym środkowym pomocnikiem w przerwie na reprezentację.

 52. aliz pisze:

  hm…Chyba coś w zespole zgrzyta i zastanawiam się nad ocenami i w zasadzie nie wiem jak podejść do tego meczu. Niby trochę widać poprawę, niby nie za bardzo, niby zaczęli już biegać, ale nie zawsze chcieli otrzymywać podania, zbyt mało wyjść na pozycje, sporo niedokładności… Jedynie Trałka zagrał dobrze i tylko jemu postwiłam ocenę. Nie rozumiem tego wszystkiego…
  Smuda po padace w ub.sezonie pozbierał Wisłę „do kupy” a u nas ciągle coś nie tak…

 53. a51 pisze:

  Analiza dzisiejszej gry Lecha:
  statyczna gra, brak agresji w grze,wolna gra,,brak gry bez piłki,fatalna celnośc podań (od wielu miesięcy) ,brak umiejetności gry1 na1,złe zmiany,bezproduktywna gra długimi piłkami,brak umięjetności gry piłką poziemi!!!!!.

  To są moje spostrzeżenia zgodne z komentatorem P.Węgrzynem.
  Pan Rumek jednak tak podstawowych mamkamentów w grze druzyny nie widzi.
  Mozdżeń i Henriquez nadawali się do zmiany po 20 minutach.

 54. Seba86 pisze:

  Wielka lipa, nie dobrze się dzieje z naszą ekipą, Rumak chyba się nie nadaje na prowadzenie takiego klubu jak Lech…kadrowo jak na polską ekstraklape mamy w miarę dobry team, ale Rumak tego nie ogarnie…

 55. chateaux pisze:

  Zastanawia mnie dlaczego Możdżeń jest jedynym ktorego występu nie skomentowaliście. Nie bez kozery się zastanawiam, bo od jakiegoś już czasu usiłuje się dowiedzieć, w czym Możdzeń był dzisiaj gorszy od np. Hamalejnena, który był kreatywny precyzyjny jak miech kowalski, czy od Lowrencicia, którego w ogole nie powinno być dziś na boisku, a tak grającego jak w ogóle w tym sezonie, nawet w klubie.

  Próbuję się dowiedzieć czy przypadkiem nie uwzięliście się na chłopaka, którego dyletant notorycznie wystawia na pozycji do której nie jest stworzony. Niech spróbuje tam wystawić Ślusarza. W końcu skoro można Możdżenia, to dlaczego nie jego?

 56. Anonim pisze:

  Bo Możdżeń gra bardzo przecietnie od roku niezaleznie od tego czy jest wystawiany na prawej obronie czy prawej pomocy. Teraz już wiesz dlaczego ?!

 57. chateaux pisze:

  I wszyscy komentujący ten mecz, nie zauważają jednego braku – całkowitego braku pomysłu na grę, kreatywności i inteligencji boiskowej. Gra Kolejorza od zawsze pod wodzą Rumaka przypomina młóckę zboża cepem. Możeń czeka na piłkę w linii obrony Wisły, a Hamalajnen zamiast podać mu na skrzydło piłkę na dobieg za obrońców, wali na ślepo w bramkę, trafiając w pomocnika. I tak cała druga i 1 linia.

  Tak samo z wychodzeniem na pozycję – gra bez piłki pod wodzą Rumaka, nie może być oceniona na wyżej niż 1 w skali od 0 do 6. Ci ludzie grają, jakby w ogóle nie wiedzieli, że do piłki albo na pozycję trzeba najczęściej wyjść, a nie czekać aż ona sama przyleci do nogi. Że czasem trzeba bez piłki obiec zawodnika rywali, zaskoczyć go zwinnym czy niespodziewanym ruchem, czasem nawet w ciemno w biec w wolne pole, w nadziei, że rozgrywający piłkę kolega, domyśli się co chcesz zrobić i poda Ci na wolne pole. Ni. W Lechu w ogóle tego nie ma.

  W Kolejorzu w ogóle nie widać śladów treningu taktycznego.

 58. chateaux pisze:

  @Anonim.

  Ja wiem że Możdżeń gra słabo, ale słabo grają wszyscy. Nie gra natomiast słabiej od Hamalajnena, a od Lovrencicia znacznie lepiej.

 59. chateaux pisze:

  Nagle zniknęło kilkanaście komentarzy rożnych osób?
  Pytam, bo klikam kilka razy nowsze i starsze, i jakoś nie mogę odnaleźć całego ekranu komentarzy które tu wcześniej były.

 60. To se odśwież. Nic nie znikało.

 61. Jarecki pisze:

  Chateaux !!!!!!!!! Co Ty pitolisz Kolego ???????
  Ja !!!! Ja Jarecki od półtora roku wołam.krzycę, jęczę nawet, marudzę , jestem wyśmiewany, obrażany i caaaaaaały czas namolnie twierdzę że za Rumaka noc więcej nas dobrego nie czeka :(
  Aleeee zauważyłem już jakiś czas temu że nas coraz więcej i coraz więcej kibicom oczy się otwierają :) Oby nie za późno :-(((((

 62. Dymas89 pisze:

  Nie ma miejsca w Lechu dla słabych piłkarzy a tacy niestety są nie dość że w kadrze to jeszcze w pierwszym składzie.Możdżeń,Arboleda,Drygas,Kotorowski,Ubiparip,Drewniak tych gości już dawno nie powinno w Poznaniu być.

  Jeszcze słowo o moim ”ulubieńcu” Ubiparipe.Paradoks polega na tym że on zagrał dzisiaj tak samo jak we wcześniejszych meczach.Różnica polega na tym że już nie wychodzą mu strzały życia i bramkarze nie pomagają.Tak samo wolny,dryblingu zero,podania niedokładne i nie w tempo.On był słaby jest i będzie zrozumcie to w końcu.(A nie po każdej bramce klapki na oczach i nadzieje że teraz odpali hehe)

 63. ted pisze:

  Ja myślę, że nie ma już miejsca dla słabego trenera Rumaka. Piłkarze nie angażują się na boisku, robią miny, pokazują różne gesty, obrażają się, nie grają drużynowo, niektórzy są wykluczeni. Nie ma atmosfery zwycięstwa i walki w tej drużynie, a to właśnie trener powinien zjednoczyć piłkarzy i zagrzać do walki, a nie dzielić. Rumak w tej grupie dość dobrych piłkarzy już nic nie zrobi bo nie ma autorytetu u nich. CZAS NA ZMIANY I TO SZYBKIE.

 64. Dymas89 pisze:

  @ted jak teraz zmienisz trenera nowy będzie dalej próbował Możdżenia,Drewnika itp.

 65. ted pisze:

  Potrzebne jest szybkie działanie. Bakero był tak długo w klubie, aż sprowadził drużynę prawie na samo dno dlatego nie chcę aby się to powtórzyło. Trzeba podziękować Rumakowi za to co zrobił dla drużyny ale więcej to już chyba z nimi nie osiągnie.

 66. Pszczółka pisze:

  część z was mnie trochę śmieszy.Piszecie że to nie wina Rumaka no bo kim on ma grać,że to wina piłkarzy a nie trenera,że trener ma słaby zespół itd itd.Rumak miał dobry zespół ale oczywiście jest najmądrzejszy i pozbył się kilku zawodników naprawdę wartościowych bo chciał pokazać swoje widzimisie.Teraz właśnie ma szrot jaki sobie sam zafundował i właśnie widzimy na co ich stać.Ale dam wam przykład że nawet ze szrotu prawdziwy trener zrobi piłkarzy:Skisła Kraków i trener Smuda.Pytam się idzie???Więc przestańcie bronić tego pseudo trenerka bo on jest beznadziejny.Aha dodam że nie piszę tego bo słabiej grają nie jestem kibicem sukcesu.To jest moja opinia od samego początku zatrudnienia Rumaka.Zapomnijcie że go wyrzucą ten pan pasuje leśnym bo poprostu jak większość naszych kopaczy jest TANI!!!pozdrawiam

 67. LisuBarca pisze:

  Od razu zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem zmieniania trenerów po paru słabszych spotkaniach i dotąd Rumaka cały czas broniłem. Ale pisanie, że to nie wina Rumaka bo ma słabych zawodników i gra tym co ma nie jest żadnym tłumaczeniem, gdyż to że Ci słabi zawodnicy ruszają się jak muchy w smole, nie wytrzymują kondycyjnie spotkania, są nieskoncentrowani, nie walczą na boisku, grają mało agresywnie to jest wina własnie trenera, w tym wypadku Rumaka. Tak jak większość pisze. Rumak źle przygotował zespół na początek sezonu – oby w dalszym etapie forma została odbudowana.

 68. road pisze:

  Zeby się nie skończyło tak że Rumak zawali jesień ale jakos nam uda się wejść do pierwszej ósemki. Potem wygramy kilka meczów, będziemy 2-3 i wszyscy będą się cieszyć że przecież skończyliśmy wyżej niż sie zanosiło i ze Rumak to dobry trener

 69. road pisze:

  Niektórzy piszą że nie widzą jak ocenić ten mecz. Bo był to dobry mecz w wykonaniu Lecha. Tyle tylko ze Wisła była lepsza i wygrała. Jest to częściowa prawda. Bo należałoby się zastanowić dlaczego słabsza kadrowo Wisła była lepsza. To co zwróciło moją uwagę to fakt iż Lech nie potrafi grać pod pressingiem, gdy nie ma miejsca. Vojo jak ma miejsce to jeszcze cos tam pokaże, ale gdy go nie ma to go nie widać. To samo tyczy się kilku innych graczy. Jak wyglądał mecz z Termalicą? Jak Ci mieli siły i starali się grać szybko i pressingiem to było 0:0 .. Bramki padły gdy Termalica opadła z sił. Ktoś zauważył że Rumak przegrywa wszystkie prestiżowe mecze. Dlaczego, bo zazwyczaj zaangażowanie przeciwnika w grę jest wyższe i Lech sobie z tym nie radzi!!!
  Jestem przeciwnikiem Rumaka od praktycznie jego początku. I to co napisałem wyżej to jeden powód, mniej istotny. Moja niechęć do tego Pana wynikała i wynika faktu iż pod jego skrzydłami nikt się nie rozwinął a o sile zespołu swiadczyli nowopozyskani zawodnicy, których ten Pan nie przygotowywał. Tak było z Gergo, tak było z Kasparem , tak było z Szymkiem teraz. Zawsze najlepsi na boisku są Ci którzy krótko z nim pracowali. Wychowankowie, nawet jak jakims cudem przebiją się do pierwszego zespołu to ich przygoda szybko się kończy. Nie wiem Rumak nie potrafi mobilizować, czy nie potrafi trenować ale w mojej ocenie daleko z nim nie zajdziemy nawet jak będziemy mieć trzech rewelacyjnych lewoskrzydłowych.

 70. kibic33 pisze:

  Do Dymas89-może mi powiesz kto z tych niby wielkich gwiazd dzisiaj na boisku pokazał cokolwiek???Dla mnie tu nie ma drużyny i to nawet nie do końca wina trenera.W Lechu każdy gra pod siebie aby pokazać się z dobrej strony i wyjechać,więc kolektywu tu nigdy nie będzie.A co do młodych o których pisałeś tzn Możdzeń,Drewniak ,Drygas to Oni wchodzą e dorosłą piłkę a taki Pawłowski gra już pare lat wiec się ogarnij i zacznij pisać aby młodzież grała bo Oni mają serce i umiejętności,ale jak je pokazać siedząc na ławce???Co do meczu to nie mam słów skandal zero zgrania drużyny a to chyba podstawa bo 1 zawodnik meczu nie wygra.Obudz się ze snu DYMASIE89!!!!!!!!!!!

 71. Gość pisze:

  Wam by się przydał trener Ojrzyński, on poustawia takie gwiazdki. Nigdy nie byłem miłośnikiem trenera Rumaka ale po obejrzeniu konferencji po meczu z Wisłą jestem zażenowany. Gość jedzie po zawodnikach choć jeszcze nie dawno twierdził, że tak nie wolno. Pali mu się grunt pod nogami bo ma świadomość, że jak go wywalą to koniec jego trenerskiej przygody na poziomie bo kto go zatrudni: Grom Plewiska albo Huragan Pobiedziska. W sumie mi to wisi bo kibicuję innej drużynie ale rumakowy Lech strasznie mnie wk…ił w tym roku w pucharach. Takiej okazji do nabicia punktów w UEFA może długo nie być. A jaką różnicę robi trener z warsztatem pokazał Smuda vs Kulawik.

 72. ikok pisze:

  Teo zawsze brakuje jakosci… to juz nawet Slusarz przerasta go o klase… ba! dwie klasy!!!