Wiara Lecha w grudniu zakończy działalność

wlStowarzyszenie Kibiców Wiara Lecha zdecydowało w poniedziałek o samorozwiązaniu. 26 sierpnia odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo–wyborcze podczas którego zapadła ta decyzja.


Stowarzyszenie Wiara Lecha z powodu braku kandydatów do zarządu oraz wyczerpania się dotychczasowej formuły utraciło możliwość funkcjonowania w sposób satysfakcjonujący członków WL. Tym samym stowarzyszenie dnia 31 grudnia 2013 roku zostanie zlikwidowane, ale wcześniej wywiąże się ze wszystkich zobowiązań oraz zrealizuje do końca wszystkie rozpoczęte akcje. Od dzisiaj WL nie podejmuje już jednak żadnych nowych zobowiązań, nie angażuje się w nowe projekty i nie siada do żadnych rozmów.

Przypomnijmy, że Wiara Lecha to stowarzyszenie kibiców Lecha Poznań zarejestrowane w 2004 roku w którego skład wchodzi ponad 1000 osób. Stowarzyszenie zajmuje się m.in. popularyzacją Lecha Poznań, budowaniem pozytywnego wizerunku kibica czy organizowaniem wyjazdów na mecze Kolejorza. Wiara Lecha ściśle współpracowała z klubem, często organizując też różnego rodzaju akcje, w tym także charytatywne.

Członków stowarzyszenia łączy przede wszystkim wspólna pasja, a więc kibicowanie Lechowi Poznań. Do Wiary Lecha mógł dołączyć każdy pełnoletni fan Kolejorza, w tym również dziewczyny. Obecnie prezesem stowarzyszenia jest Krzysztof Markowicz, który 31 sierpnia 2009 roku zmienił na tym stanowisku Jarosława Kilińskiego. Funkcję rzecznika pełnił natomiast Marcin Kawka.

Od dłuższego czasu Wiara Lecha była mocno atakowana przez media w tym głównie przez Gazetę Wyborczą i to bezpodstawnie. Ta często obarczała stowarzyszenie odpowiedzialnością za wszystkie czyny fanów Kolejorza. Jak na razie klub KKS Lech Poznań nie ustosunkował się do decyzji WL. Ma to zrobić we wtorek po wcześniejszym spotkaniu zarządu, a później wydać specjalny komunikat w tej sprawie. Póki co z forum znikło logo WL.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


60 komentarzy

 1. fan pisze:

  Tym samym kończy się pewien rozdział. Ciekawe, co będzie dalej. I czy powstanie w to miejsce jakieś stowarzyszenie kibiców.

 2. inoroz pisze:

  Organizacja, która czym dłużej funkcjonowała tym bardziej oddalała się od idei do której została powołana.

 3. inoroz pisze:

  Zresztą jak nie wiadomo o co poszło to wiadomo. A te oficjalne informacje można wsadzić między książki.

 4. ech pisze:

  dopóki był Kiliński to była organizacja na poziomie, a potem wiadomo…

 5. KKS pisze:

  To teraz sie zacznie wolna anerykanka… W niedziele pierwsza odslona:)

 6. darkoski pisze:

  Ach te parszywe, bezpodstawne ataki
  Choć Stowarzyszenie nadal działa już gaszą światło – zniknięcie logo, brak rzecznika

 7. pozjde pisze:

  A potem socios?

 8. PrzemekCMG pisze:

  Nie będzie żadnej wolnej amerykanki. To, że znika WL nie oznacza, że znikniemy my, kibole.

  @inoroz Co ma oznaczać wg ciebie to oddalanie się od idei, możesz mnie oświecić?

 9. darkoski pisze:

  Smutne ale prawdziwe, najpierw najważniejszy był doping dla Lecha a nie bluzgi na przeciwnika. Nie śpiewano na każdym meczu Legia ….
  I nastąpiły zmiany, szkoda, że biznes i kasa zepsuły te pozytywne działania

 10. bebe pisze:

  darkowski, nie ośmieszaj się.

 11. Mouze pisze:

  W najbliższych tygodniach zobaczymy co nas czeka, czy to nas uczyni silniejszymi, czy doping raz na zawsze zniknie z bułgarskiej…Jedno jest pewne,bez kibiców sens istnienia Lecha stoi pod znakiem zapytania.

 12. arek pisze:

  Szkoda, ze tak sie stalo. Te wszystkie europejskie wyjazdy w ktorych kibice tak swietnie sie zaprezentowali zapoczatkowaly nowa ere kibicowanie polkskich kibicow w Europie po niechlubnych wyczynach kibicow CWKS. To wszystko bylo przede wszystkim zasluga WL, do tego niezliczone akcje charytatywne, a wiadomo, w kazdej tak duzej organizacji znajda sie czarne owce.Do upadku WL przyczynila sie tez zazarta nagonka lewackich mediow na caly ruch kibicowski w Polsce.

 13. fan pisze:

  Ludzie, nie wieszczcie końca świata wraz ze zniknięciem WL..

 14. darkoski pisze:

  bebe czytaj ze zrozumieniem
  Ja pamiętam chłopaków z WL z megafonami pod stadionem przed meczem z hasłami 'dopingujemy Lecha a nie bluzgamy na innych’ czy coś w tym stylu, sam byłem świadkiem jak koleś zarobił w twarz od bojówkarza z WL za tekst o Legiii na innym meczu. Wtedy jak stałem w kolejce by wejść to nie przychodził ABS nie machał identyfikatorem i z nim nie wchodziło kilkunastu chłopa

 15. bebe pisze:

  nie masz pojęcia kto jest WL i czym się zajmuję…nie ośmieszaj się.

 16. inoroz pisze:

  @PrzemekCMG
  Na szybko bo już późno i nie chce mi się rozwijać myśli.

  Zadaniem, celem, ideą WL było wspieranie Lecha ( jak powstawało WL to były trudne czasy dla Lecha, spadek do II ligi, problemy finansowe ). Niestety przez wiele późniejszych lat aż do dzisiaj organizacja urosła do takiego miana, że zaczęła szkodzić Lechowi. Nie mam nic do osób zarządzających WL bo ich nie znam, ale ekscesy, które tak naprawdę od momentu ustąpienia Kilińskiego trwają do dzisiaj.
  Nie powiesz mi chyba, że afera z Litarem ( nie osądzam co było przyczyną, kto z kim zaczął, ale efekt tego ) pomogła wizerunkowo Lechowi?
  Nie powiesz mi, że akcje o których słychać w tv o zorganizowanej grupie przestępczej w szeregach WL pomaga klubowi ( tak, tak wiem, każdy klub ma takich ludzi, ale my mówimy o nas i nie obchodzi mnie w tej chwili skisła i ich maczety),
  Głośna akcja ostatnich tygodni z tekstem o Litwinach ( i znowu nie wnikam w historię i teraźniejszość ) przyniosła nam pozytywny rozgłoś? Takich akcji było wiele.
  Oczywiście nie neguje tych pozytywnych rzeczy jakie zainicjowało WL i dokończyło zwłaszcza coroczne obchody Powstania Wlkp. Ale nie może być tak, że minusy zasłaniają plusy dokonań.

  Dobrze wiemy, że początkowo WL to faktycznie grupa kibiców chcąca pomóc Lechowi ale z czasem to się stało dobrze prosperującym przedsiębiorstwem z różnymi atrakcjami. Niestety tak się kończy, kiedy pewne idee zostały przyćmione przez pieniądze i chęć jak najdłuższego pozostania przy władzy. Mimo komunikatu, że nie było chętnych śmiem wątpić, że byłoby ich wielu gdyby nie odpowiedzialność, którą dzisiaj trzeba by wziąć na swoje barki. A za to należy podziękować poprzednikom.

  Niestety WL jest jak beton w PZPN, którego nie da się rozbić poprzez zamknięcie. Litar rządził, rządzi i pewnie dalej będzie rządził tylko pod inną nazwą lub w podziemi i nie ma nikogo kto wystąpi przeciwko niemu.

  Żeby ktoś mi nie powiedział, że ciągle Litat i Litar. Tak ciągle on bo to on odpowiada za to się dzisiaj dzieje wokół WL i Lecha. To on jest prezesem.

 17. darkoski pisze:

  bebe – raczej czym jest WL
  To może mnie oświecisz znawco czym do 31 grudnia będzie WL i co będzie robić

 18. Johny pisze:

  @darkoski zorganizowanie akcji np. powstańczej, mikołajkowej.
  Organizacja WL ligi i m.in festyn Kolorujemy.
  Wszystkiego pewnie nie wymieniłem.

 19. darkoski pisze:

  No tyle to nawet taki matoł jak ja wie.
  Szkoda, że jak szukałem info o akcji Kolorujemy to nic nie znalazłem.
  oczekiwałbym banery linku na stronie głównej. Niestety mam takie odczucia jak inoroz. Kłopoty ze sponsorem Klubu – przed STS czy z nazwą stadionu to efekt
  kiepskiego odbioru tego co się dzieje w klubie na linii Zarząd – WL.
  No i ten pamiętny bojkot wspierający Lecha.
  I potem mało kto widzi akcje z czerwcem, powstaniem, mikołajem itd.

 20. darkoski pisze:

  Johny – pojechałeś mi z tym 'festynem Kolorujemy’ – świetnie się w temacie akcji orientujesz brawo chłopie

 21. darkoski pisze:

  Kolorowanych snów

 22. asdf pisze:

  Obawiam się tylko, że chwile po zakończeniu istnienia WL, stary układ o bezpieczeńswie na stadionie upadnie, co zaowocuje na chwile jeszcze większymi ekscesami niż teraz.

 23. Johny pisze:

  @darkoski No chyba sobie żartujesz w tym momencie, że kłopotem ze znalezieniem sponsora był kiepski odbiór tego co się dzieje na linii zarząd-WL jaja chyba sobie robisz.. Przykład na to, że STS bardzo dobrze współpracuje z WL i zostało m.in sponsorem WL ligi lub to, że KP przeznacza pewne środki z smsów na akcje powstańczą. Nikt nie miał chyba wątpliwości, że głównymi problemami były wyniki drużyny i kryzys, który panuje. Firmy tnąc wydatki głównie skupiły się na reklamie i marketingu.
  Co do tego zdania „I potem mało kto widzi akcje z czerwcem, powstaniem, mikołajem itd.” odpowiem Ci cytatem „Nie dla mediów, wizerunku – tylko z dumy i szacunku”.
  Nie, nie orientuję się za bardzo w tej akcji, ale z tego co wyczytałem WL organizuje festyn Kolorujemy, który towarzyszy sts ekstra trasie po domach dziecka w kraju.

 24. PrzemekCMG pisze:

  Z niecierpliwością czekam na jutrzejsze oświadczenie zarządu. Wyniki do dupy, tracą silnego partnera, czas na odważne decyzje. Ale po leśnych za wiele bym się nie spodziewał, w końcu mają strategię do 2020r. :)

 25. Jarecki pisze:

  Coś mnie nie przekonuje ta argumentacja WL , choć przyznam się że nie jestem w temacie.
  Mam sąsiada , fajny młody wykształcony po studiach chłopak który działa od lat w WL.
  Podziwiam go bo mnóstwo swojego czasu poświęca dla WL i Lecha. Choć czasem jak z nim rozmawiam na tematy Kolejorza to aż się włosy jeżą na głowie – tak jest nawiedzony i często takie bzdury gada że się zastanawiam czy na pewno chodzi im zawsze o dobro Lecha ?
  Nie mniej uważam że o wiele więcej dobra zrobili i robią niż szkodzą !
  Pozdrowienia dla Wiary Lecha !

 26. strejlal pisze:

  gościu na forum WL rozj*bal system tym komentarzem:

  „Jedyny komentarz jaki ciśnie mi się na usta, to: nareszcie:) W końcu będzie można wyrywać krzesełka, wjeżdżać na stadiony z bramami, tak samo je opuszczać, atakować policję, wrogich kibiców i wieszać transparenty obrażające mniejszości narodowe, rasowe i seksualne. Bez obawy, że wizerunek Stowarzyszenia na tym ucierpi;) Piotruś, bój się parówo. „

 27. chateaux pisze:

  Szkoda, ale jeśli cel „budowanie pozytywnego wizerunku kibica” realizowała tak jak realizowała, to nic dziwnego ze się rozwiązuje. Nie ma chyba w Polsce gorzej kojarzonego stowarzyszenia kibiców, niż WL

  A mogla zrobić jeszcze tyle ciekawych rzeczy. Jeśli jednak kiedyś wybrali sobie do zarządu, ludzi małych i bez wyobraźni, bez wizji sięgającej poz kiełbaski i ohydne transparenty, to nic dziwnego że „formuła się wyczerpała”.

  Tymczasem o prawdziwym uczestnictwie w zarządzaniu Lechem, nawet ustępujący zarząd nawet nie pomyślał.

  Mimo wszystko szkoda.

 28. darkoski pisze:

  Johny poczytaj sobie jak gdzieś znajdziesz co to za akcja KOLORUJEMY
  I nie jest to akcja tylko WL.
  Pierwsi mieliśmy stadion – ostatni sprzedaliśmy nazwę – inni pomimo kłopotów i kryzysu zrobili to wcześniej, Klub Pół roku nie miał sponsora głównego … inni mieli
  Zarząd Lecha nie zrobił wiele by wizerunek klubu poprawić.
  Lech stacza się niestety czego przejawem jest też zgaszenie światła w siedzibie WL

 29. wielkikks pisze:

  Jak słyszę insynuowanie przez niektórych, że za wszystkim stoi wyłącznie kilka osób z WL. Albo co gorzej wcielenie samego „diabła” Litar. I nic innego nie robi tylko wydaje „rozkazy”, a setki osób bez zasatanowienia wykonują polecenia. To nie wiem czy śmiać się czy płakać. Każdy ma swój rozum i nie jest jakimś zaprogramowym robotem przez kierownictwo WL. Nie jesteśmy dziećmi, przynajmniej niektórzy :)

  Nawiązując choćby do ostatniego transparentu to kierownictwo WL jako przedstawiciele stowarzyszenia kibicowskiego raczej starają się stanąć w obronie tych ludzi, którzy działają w szeroko rozumianym gronie kibicowskim. To są różne osoby, z różnych środowisk, ale skupione wokół Lecha. W taki czy inny sposób w większości działają w dobrych intencjach i na rzecz dobra tego klubu. Po to takie kibicowskie stwoarzyszenie powstało.

  Wywieszono na Bułgarskiej transperent o takiej treści. Mleko się rozlało. Organy administracji państwowej szaleją bez opamiętania w tej sprawie stosujac niewspółmiernie środki w stosunku do przewinienia. Ale to nie oznacza, że tych czy innnych ludzi należy pozostawić osamotnionych. Tym bardziej, że Litwini nie zachowywali się „bez skazy”. Niszcząc samochody i wznosząc równie doniosłe antypolskie hasła. Od tego jest to stowarzyszenie kibicowskie, żeby za ludźmi którzy starają się działać na rzecz dobra tego klubu, robią to w dobrych intencjach w mniej lub bardziej szczęśliwy sposób nie zostawiać bez wsparcia w takiej sytuacji.

  P.s Nerwowa atmosfera w gronie kibicowskim w drużynie i klubie udziela się wszystkim więc już przestaje nadmiernie marudzić. Szczególnie na redakcyjne teksty :) Żeby nie było, że się uwziąlęm bo manny z nieba za czas poświecony klubowi nikt nie zsyła, a ktoś to musi robić :) No nic. Czas się przewietrzyć w drodze do pracy może przejdzie k@#wica :)

 30. KKS pisze:

  Klub odebral WL magazyn na stadionie po ostatniej akcji z transparentem. Tutaj jest zdecydowanie inne dno sprawy i efekt zgrzytow na linii klub-WL. Daja sobie czas do konca roku i zobacza jak sprawy sie uloza. Nie zdziwie sie jak 1.1.2014 powstanie nowa organizacja, na nowych zasadach z „karte blanche”;-)

 31. Dawid pisze:

  wydaje mi się że to wynik kilku czynników, które się na siebie nałożyły… zarówno wpadki wypunktowane często nadmiernie przez media, nakładające się na siebie nieobiektywne artykuły w gazetach, które wydaje mi się dośc mocno nadszarpnęły wizerunek WL, reakcja (mimo wszystko moim zdaniem odpowiednia) zarządu po transparencie – można przecież było w inny o wiele bardziej suptelny sposób odegrać się na litwinach za ich zachowanie w Wilnie… oczywiście tych pozytywnych akcji było o wiele więcej niż wpadek ale niestety – żyjemy w kraju gdzie wszyscy pamiętają głównie te złe strony…

  mam oczywiście nadzieję, że w miejsce WL powstanie coś nowego… moim zdaniem to powinien być „twór” zrzeszający oficjalnie o wiele mniejszą grupę osób co ułatwiło by samo-kontrolowanie się członków, odpieranie ataków mediów i rządących a wcale nie musi oznaczać gorszego funkcjonowania…

 32. JRZ pisze:

  Klub coraz bardziej oddala się od kibiców i jak ktoś tego do tej pory nie widział to teraz zobaczy to bez najmniejszych problemów.

 33. Pszczółka pisze:

  a ja tam po tym betonie nie będę płakał.Pewnie litarowi kasa się nie zgadza i się obraził zabrał zabawki i poszedł do domu.Niby mają działać do grudnia a już logo wl zniknęło z oficjalnej co za profesjonalizm.Ta organizacja to był czysty zysk dla kilku jej członków i nic poza tym ponieważ różne akcje potrafi zrobić każde dobrze zorganizowane stowarzyszenie.Tak jak ktoś słusznie napisał WL znika i przyjdą następni i oby nie pan litar!!!Aha czy to nie to stowarzyszenie sprzedało prawdziwego Kolejorza wronieckim dziadkom??teraz wiem dlaczego(kasa misiu kasa)pozdrawiam

 34. 07 pisze:

  Zrobił się hałas po meczu z Wilnem. W mediach sprawę nagłośniono, a urzędasy chcą się wykazać. Wynikiem tego jest rozwiązanie stowarzyszenia. Dziś widzimy jakie to stowarzyszenie miało fundamenty. Nie było ich wcale. Za jakiś czas pewnie znowu coś powstanie. Nie wierzę, że w takim mieście jak Poznań nie będzie miejsca dla stowarzyszenia kibiców.

 35. Bolek pisze:

  A w mojej ocenie jest jeszcze inne dno… Kibice po meczu z Żalgirisem zrobili takie piekło piłkarzom, że Oni stracili honor i godność. Żaden dorosły mężczyzna nie czuje więzi z kibicami przez których został z błotem zmieszany (sami wiedzą, że zawalili mecz i kibice nie muszą im tego uświadamiać)… Piłkarze też już pokazali, że nie pozwolą się tak traktować i nie chcą być sterowani przez bandę łysych debili po zawodówce, którzy im koszulki zabierają.

 36. pyrlson pisze:

  the kings is dead long live the kin, ze tak powiem byly swietne akcje typu ksiazki dla poloni akcja bezpieczne przedszkolaki kultywowanie tradycji powstania wielkopolskiego czy tez przypominanie o czerwcu 56 WL zapoczatkowala rozmowy o organizacji wszystkich kiboli do rozmow z „NIErzadem”(wronki)ale bylo tez coraz wiecej zakazow nakazow jednym sie to podobalo innym nie ja jako starszy kibic jezdzacy jeszcze za Piatka czy Cygana mialem mozliwosc porownania ale i pelnej swobody,za to co zrobila „WL”pelen szacun takze dla tego 1000 ludzi za zaangazowanie i poswiecenie mysle ze zycie nie znosi prozni wiec do zobaczyska na kibicowskim szlaku. Ciekawe kiedy rozwiaza sie te nihilistyczne media typu …chyba wsyscy wiemy jakie, szkodzace wszystkim nie myslacym jak oni .

 37. slavus pisze:

  Najbliżej idei Wl byłem za czasów Kilińskiego. Koleś oddany Lechowi a przy tym na poziomie. Za jego czasów nie było żadnego głośnego incydentu, ja w każdym razie sobie takowego nie przypominam. Ludzie zaczęli walić na stadion mimo fatalnych wyników. Potem przyszła nagła zmiana i nastał Litar. Koleś na pewno oddany Lechowi tak samo, ale jednocześnie o znacznie gorszym wyczuciu, poziomie i wizerunku. Nie chodzi tylko o sławne oplucie pijaka, ale o właśnie wtedy człowiek mający na sercu Lecha i wizerunek WL powinien się usunąć na bok, na krótki czas. Ale niestety w WL było jak w polskiej polityce. Ostatnia akcja z transparentem za czasów Kilińskiego też nie miałaby racji bytu.
  Zgadzam się więc z @darkoskim, @inorozem, @ech
  Niemniej bardzo szkoda, że zamiast organizację skierować na właściwe tory, sami jej członkowie zrezygnowali. Pewnie chodzi o zrobienie na złość klubowie, który pewnie pomógł Policji w ustaleniu autorów litewskiego transparentu – radźcie sobie z wyjazdami, dopingiem i zapewnieniem spokoju bez nas. Efekt może być taki, że atmosfera na naszym fajnym stadionie nigdy już nie będzie taka, jak kiedyś.

 38. Johny pisze:

  Tak na koniec ode mnie. Ciekawe czy wam by się dalej chciało robić, organizować różne akcje jak z każdej strony jest się atakowanym, oskarżanym za” całe zło na świecie”. Przychodzi w końcu taki moment, że mówisz koniec. Mam nadzieję, że po tej decyzji ruch kibicowski na Lechu nie pogrąży się w maraźmie jak nasz klub i po jakimś czasie odrodzi się stowarzyszenie, z którym nie zawsze się zgadzałem ale zrobili wiele dobrego dla Lecha, atmosfery na stadionie i kibiców oraz wielu osobom w trudnych życiowych sytuacjach.
  Do zobaczenia na stadionie w niedziele.

 39. JRZ pisze:

  Bolek ty tak serio? Niektórzy piszą ze w WL zapomnieli w jakim celu stowarzyszenie powstało a prawda jest tak ze sami tak piszący (nie wszyscy) nie wiedza do czego i od czego jest/ było WL.

 40. Dawid pisze:

  @slavus… w pełni się z Tobą zgadzam… zdecydowanie zabrakło odrobiny zdrowego rozsądku osobą które miały wpływ na kreowanie wizerunku WL… media często atakowały bezpodstawnie ale kiedy już udało im sie trafić w faktyczny problem ciągnęły to bardzo długo ponieważ władze WL same często bezsensownie wdawały się w niepotrzebne przepychanki słowne…

 41. Glos pisze:

  Bolek: pieprzysz chlopie jak Bolek, czyli glupoty. Za to jak zagrali nasi pilkarze z Zalgirisem nalezalo im sie co dostali. Swoja postawa obrazili klub i kibicow. Oni sa od tego by grac zawsze na calego, kibice od tego by ich na calego dopingowac. Nasi, mimo przeszkod ze strony Litwinow zjawili sie w Wilnie i dali z siebie wszystko, pilkarze ten mecz olali. W Poznaniu bylo podobnie. Nalezalo wiec sie im takie pzywolanie do porzadku. Zarzad ze swej strony, za dwumecz z Wilnem nie ukaral nikogo a powinien byl ukarac pilkarzy choc finansowo. Powinni grac przez miesiac za takie siano jak ci co ich wyeliminowali!
  Zgadzam sie z Johnym: kazdy potrafi tylko pluc. Tu tez widac takich nie brakuje! Pamietajcie: kto nic nie robi nie robi bledow! WL od poczatku moze nie, ale w momencie gdy Litar podczas ceremonii wreczania nagrody od Cyfry powiedzial co powiedzial i olal media, zaczela sie nagonka na WL. Tak GoWno jak i rzad bolalo od poczatku jedno: brak kontroli i mozliwosci sterowania kibicami. Dopoki pluli i osmieszali PiS i Kaczynskiego, bylo ok. jak zaczeli miec inne zdanie zaczeto z nimi wlczyc. Zgadzam sie ze slavusem co do osoby szefa WL. Sam jakos nigdy za Litarem nie przepadalem (znamy sie osobiscie) tyle ze WL to nie tylko Litar, a tak sprawe przedstawiaja media! O akcjach pozytywnych media milczaly i malokto o nich wie i nigdy sie pewnie nie dowie. O wpadkach mowiono wiele i dlugo, choc ja uwazam otatnia akcje za wlsciwa i jak ktos jet hamem to nim jest i trudno mowic o nim inaczej. To zarzad i PZPN powinien byl reagowac po tym jak wobec naszych kibicow zachowali sie Litwini i mam na mysli sprawe biletow, tego jak szukano wszystkich mozliwosvi by nas w Wilnie nie bylo. Gdyby byla reakcja nie byloby transparentu!
  Mam nadzieje ze juz wiadomo jak stworzyc nowe WL, bo bez niego nie bedzie mozliwosci walki o nasz klub. Samo kupowanie biletu to zbyt mala mozliwosc wplywu na zarzad! Jaki ten zarzad jest widac po tym jak juz drugi rok z rzedu szybko wypadamy z pucharow, za szybko!

 42. darkoski pisze:

  Glos – a kto wymyślił i wprowadził w Polsce sady 24 h – PiS.
  Tens sam PiS wytykał brak stosowania tego rozwiązania za rządów PO.
  Nawet Gazeta potrafi wstawić notatkę o akacji WL czy to 28 czerwca czy 27 grudnia. Jak się poszło na wojnę z mediami to potem trudno się przebić z pozytywna informacją.
  Masz rację, że Zarząd olał kibiców w Wilnie ale nie tylko wtedy.
  WL może walczyć o sprawy kibiców ale nie szkodząc klubowi durnym transparentem i to na stadionie.
  Bedzie coś zamiast WL

 43. wagon pisze:

  kiedyś nie było WL, a Lech zdobywał MP, PP grał mecze np z Barceloną, jak będzie dobra gra ludzie będą przychodzić na mecze nawet bez takiego dopingu jak obecnie

 44. Czytelnik pisze:

  Niektórzy płaczą i twierdzą , że dopingu nie będzie i zniknie ze stadionu , tutaj się nie zgodzę gdyż jako doświadczony i zaprawiony Lechita pamiętam doping z poprzedniego wieku z lat 80 , 90 i początku tego wieku . Nie było WL i doping był , nie będzię WL i doping będzie , żal , że mogą teraz nastąpić nieporozumienia z zarządem i nie ma obecnie po za WL reprezentantów kibiców do rozmów z klubem , sądzę że tu będzię największy problem , na szczęście życie nie znosi próżni i pewnie powstanie jakaś nowa organizacja / stowarzyszenie , a może stare będzię kontynuować swą jednak dobrą prace.

 45. wagon pisze:

  myślę że tłumaczenie zakończenia działalności atakami gazetowymi jest z śmieszne, robili kiedyś ostry spór z tuskiem i nie było wtedy problemu,
  Lecha ma prawie 100 lat, to jest prawdziwa wartość i tradycja,

 46. ole pisze:

  Część z was ma poprostu najbene we łbach… Większość waszych komentarzy to ksero z ze znanej nam, i jedynej właściwej gazety. Ze względu na swe nerwy pominę tego niusa i nie będę czytał wypocin udzielającej się tutaj gawiedzi. Co niektóre komenty pokazują nikłą wiedzę nt WL. Łączenie wszelkiego zła z WL to wogóle totalna ignoracja…
  Dodam tylko, że akcje typu niebiesko-biały Mikołaj, Znicze dla Powstańców Wlkp. oraz m.in.obchody Czerwca ’56 się skończą. Na was i na to Szechterowe ścierwo nie liczę…
  HEJ LECH!!!

 47. darkoski pisze:

  ole – Ty masz coś w głowie? Od czytania jedynej właściwej chyba trociny.
  Niby nie czytasz wypowiedzi ale je komentujesz – magik z Ciebie

 48. Glos pisze:

  Darkowski: Tobie antypisowstwo tak gleboko wszczepili ze jak juz widzisz w tekscie slowo PiS to niepotrafisz go wlasciwie przeczytac! Czy ja pisalem hymny pochwalne na temat PiS-u? Napisalem ze dopoki kibole wysmiewali na trybunach PiS i Kaczynskiego wszystko bylo ok. Dopiero jak zaczeli krytykowac Tuska zaczela sie nagonka na dobre. Konflikt z GoWnem zaczal sie jeszcze przed wystapieniem Litara na gali. Tyle ze to jak i co powiedzial bardzo urazilo „niezalezne” media i ludzi pokroju Materna, Wolek i innych debili.
  Na pewno nie chodzi tu o doping, choc posrednio moze byc nieco inaczej. Nie po to powstawal WL. Chodzi o to ze z kibolami niezorganizowanymi nikt sie liczyc nie bedzie, trudno bedzie o wyjazdy bo tylko grupy zorganizowane maja do tego prawo. Dlatego powstanie cos innego, bysmy byli zorganizowani i mieli swoich przedstawicieli ktorzy beda mieli prawo rozmawiac z zarzadem, PZPN-em, wladzami ligi.
  Na koniec jedno jeszcze zdanie: media, by traktowac je powaznie powinny byc neutralne! Obowiazkiem tych tzw. neutralnych dzis mediow byla tak samo krytyka, jak i pochwala dzialan jesli tego wymagala informacja, oni pozytywnych informacji nie przekazywali, skupili sie tylko na gnojeniu klubu i kibicow. Takie „tuzy” dziennikarstwa jak Stec Zytnicki niczym nie roznia sie od Lisa, moralne mendy, zdolne dla kariery i siana opluc nawet swoja mabtke, jesli naczelny tego wymaga.

 49. darkoski pisze:

  Głos – a Ty potrafisz czytać – za wyśmiewanie PiS i burdy wprowadzono sądy 24 godzinne.
  Rozmowa z kimś kto nie znając osobiście nazywa innych debilami nie ma sensu.
  Pozdrawiam

 50. Glos pisze:

  Darkowski: chyba Cie pamiec zawodzi albo dorabiasz fakty do idei. Sad 24-godzinne powstaly po to by karac w pierwszej kolejnosci pijanych kierowcow i bandziorow, napadajacych na ludzi na ulicy. Nie pabmietam by skazano ktoregos z kiboli. Za to w czasach polityki milosci mozna kibola za haslo o Matolku tzymac 8 miesiecy bez postawienia zarzutow.
  Jesli zalezy Ci na tym by wymienic z nazwiska innych debili to prosze: Kuczynski, Stec, Kutz, Walesa (ostatnio nawet mowi o strzelaniu do nas), Dziewulski oraz cala banda Popaprancow. Mam dalej wymieniac nazwiska tych co chcieli zniszczenia ruchu kibicowskiego w Polsce? To ich nazywam debilami. Do tej grupy dolicz tez naszych aktorow i „celebrytow”, ktorzy przed Euro wylewali na nas pomyje.
  Watpie czy chcialbym osobiscie choc paru z nich poznac. Na szczescie mam zbyt duza samoocene by kogos pokroju wymienionych ludzi uwazac za wartych uwagi.

 51. Wiaduktor pisze:

  Ja pier…ole ale wy wszyscy pieprzycie, zarówno jak i jedni jak i drudzy. Mam wrażenie że wy w jakimś innym świecie żyjecie. WL to nie tylko Litar, ale cała masa różnych ludzi. Ale również WL nie była idealna i krystalicznie czysta. Sami sobie zasłużyli na konflikt z mediami. Po ch.j się z nimi w dyskusję włączali? A inną sprawą jest że żyjemy w takim świecie (nie tylko nasz kraj) Że sprzedajne sa złe informacje, dlatego w rubryce sportowej jak nie było o czym pisac pisało się o kibolach mniej lub bardziej zasadnie. I zrozumcie wreszcie to że nasza psychika jest tak skonstruowana (jako ludzi bez wyjątku) że pamiętamy te złe rzeczy. Te dobre jak się pojawiają to o nich zapominają. Pamiętam jeden z artykułów w GW (mój były szef ją czytał i nieźle był przez nią spaczony) kiedy po jakiejś rocznicy naprawdę pochlebny artykuł napisał o WL. Ale jak to wcześniej takich informacji się dobrze nie sprzeda, a konflikt gazety z WL był tylko redaktorom na rękę. Więc WL sama zabrnęła się w ten kozi róg i sama jest sobie winna. Ale wyciąganie daleko idących wniosków, że była to zła organizacja jest dalece niesprawiedliwa. Tak więc przestańcie pieprzyć jedni i drudzy jak to byli zajebiści a druga strona jacy chujowi. Ogarnijcie się i zobaczcie złoty środek. Pewna formuła się wyczerpała, nie da się funkcjonować na dotychczasowych zasadach, to trzeba coś zmienić. Dla dobra klubu i ruchu kibicowskiego widocznie takie rozwiązanie było najlepsze i chwała za odwagę działaczom. W miejsce jednego powstanie drugie, grupy ultrasów się nie rozwiązują więc doping będzie, jeśli nie, to samoistnie się zrodzi, tak jak to było podczas protestu w zeszłym sezonie. WL sama się poddała jak ją cały stadion wygwizdał, dziwnym trafem na następny mecz doping wrócił. Więc jeszcze raz zaznaczę Koniec jednego jest początkiem drugiego. Czy lepszego to się okaże.

 52. wagon pisze:

  tak naprawdę wszystko zależy od tego jak będzie grał Lech

 53. wagon pisze:

  uzupełnienie, jak wygrają z 7egłą i Śląskiem itp, jak trafią na finał PP na narodowym historia pójdzie nowymi drogami

 54. darkoski pisze:

  Glos
  Ja pamietam jak lamentował szeryf Ziobro, że takie super narzędzie za jednych było tyle razy wykorzystywane a PO odpuściła. Teraz przy okazji zadymy na plaży też sie z sądami 24h lansuje. Z tym 8 miesięcy za Matole to już wyobraźnia autorska Cię poniosła.

 55. darkoski pisze:

  Wiaduktor – sama idea WL rewelka pomogła klubowi w najgorszych czasach.
  Dopóki władze z prezesem nie poszły na wojnę z mediami, zaliczając przy okazji wpadki było OK. Przyroda nie lubi próżni co jak słusznie zauważyłeś pokazał swego rodzaju czarny protest. Powoli ale ludzie się ogarnęli i kocioł się opamiętał/poddał bo doping był. Takie śmieszne powody tego zawieszenia protestu były podawane.
  Nazwa była w dechę

 56. Glos pisze:

  Darkoski: to za co siedzial Staruch, bo nie za prochy ani pobicie. Nie uslyszal do dzis zarzutow za te przestepstwa. Sprobuj nieco poglebic Twoja wiedze na tematy o ktore zahaczasz.
  Widac po tym jak bedzie wygladac niedzielny mecz, ze walka z kibicami zaczela sie na dobre. Szkoda ze tyle sily nie wkladaja w walke z pijanymi kierowcami na drogach. W czwartek moze byc kolejny powod do zwalczania kibicow, bo Malinowi pewnie Hiszpanom nie odpuszcza tego co z nimi zrobili w Sewilli. Tu tez jakos interwencji naszych wladz nie bylo. Przeciez napadnieto polski autobus z kibicami i to zanim dojechali na mecz. PZPN tez milczy wiec UEFA wie ze karac to mozna bez przeszkod polski kluby i to za wszystko, z pelnej rury.
  Na koniec uwaga: sprobuj dowiedziec sie o to o ile procentow wzrosla liczba drobnych przestepstw i napadow, bo to ze pijani kierowcy to norma to dowiesz sie zawsze kiedy jest dlugi weekend.

 57. Fc Gostyn Aras pisze:

  @darkoski @Inoroz i najwiekszy smiech na sali to ten caly @czytelnik. Mam z was bekę. Wy i kibicowanie :) Widać po waszym ciaglym lamencie i ujadaniu na pilkarzy, zarzad i iinych kibiców jak w waszym wydaniu wygląda kibicowanie. Wy chcecie Wiarę Lecha rozliczać ze wspierania Lecha. To się uśmiałem.

 58. darkoski pisze:

  A kto to Staruch

 59. Glos pisze:

  Staruch to stary, zniedoleznialy czlowiek.