Raport kibicowski: 5. kolejka

Za nami już wszystkie osiem meczów 5. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014. W tej serii spotkań łączna frekwencja znów była niezła.


Wszystkie pojedynki obejrzało z trybun w sumie 74408 ludzi, a mimo nieczynnych sektorów i zakazów na paru stadionach na wyjazdy pojechało ponad 2500 osób. Oprawy przedstawili fani Wisły, Górnika i Jagi, a ci ostatni kibice kibice zasiedli już na krzesełkach dwóch otwartych trybun nowego stadionu. Co ciekawego działo się podczas meczów 5. kolejki? O tym dowiecie się z naszego tradycyjnego raportu kibicowskiego. Zapraszamy!


W Lubinie wojewoda zamknął trybunę za jedną z bramek, tak więc fanatycy Zagłębia przenieśli się na inną. Na wyjeździe pojawiło się za to około 250 kibiców Cracovii, którzy byli wspierani przez niewielkie grupy Lecha i Arki. Z kolei w Zabrzu z racji budowy stadionu mecz obejrzało tyle osób co zwykle. Górnik ukazał sektorówkę z Pinokiem w barwach Ruchu wypowiadającym słowa: „Ruda Śląska jest niebieska!” oraz z hasłem: „Krótkie nogi, długi nos, taki właśnie kłamców los”. Później została wywieszona skrojona fana Ruchu Chorzów.

Mecz Zawisza – TSP większej historii kibicowskiej nie miał, lecz w zamian w Białymstoku doszło do otwarcia nowego stadionu. Co prawda nie całego obiektu, ale jednak. Na mecz przyszło ponad 6 tysięcy ludzi, a fanatycy Jagi przedstawili oprawę „Tętniące serce stadionu” z kartoniadą i sektorówką Ultra. W Warszawie obie grupy kibicowskie dawały z siebie wszystko przez co na stadionie było bardzo głośno. Zaś we Wrocławiu panowała trochę stypa po straceniu ważnych i dużych fan przez kibiców Śląska podczas wizyty w Sevilli. W końcu na wyjazd mogli pojechać za to fani Widzewa, których wsparło 120 osób z Ruchu.

Tymczasem w Krakowie odbył się mecz tylko z udziałem sympatyków Wisły. Fanatycy „Białej Gwiazdy” na wyjście piłkarzy ukazali choreografię „Trenuj Sporty Walki” z sektorówką TSW z wizerunkiem rekina. Były też dwa pasy z materiału oraz kartony w dwóch kolorach. Całą oprawę bardzo pochwaliły władze Wisły Kraków wydając specjalny komunikat. Na koniec kolejki licznie swój stadion wypełniła Korona. Większość kibiców w Młynie była ubrana w specjalne koszulki. Nie zabrakło serpentyn i okrzyków wsparcia dla Leszka Ojrzyńskiego. Natomiast jeden z fanów Piasta odpalił nawet racę.

Łączna frekwencja: 74408
Najwyższa frekwencja: 18458 – Wisła Kraków
Najniższa frekwencja: 3000 – Górnik Zabrze
Najliczniejszy wyjazd: 1250 – Widzew Łódź
Łączna liczba kibiców na wyjazdach: 2660

Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków 0:1

Widzów: 5467
Kibice gości: ok. 250

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 2:2

Widzów: 3000
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Zawisza Bydgoszcz – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2

Widzów: 6000
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 2:3

Widzów: 6100
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 0:1

Widzów: 16682
Kibice gości: 1060

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Śląsk Wrocław – Widzew Łódź 3:1

Widzów: 11004
Kibice gości: 1250

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Wisła Kraków – Lech Poznań 2:0

Widzów: 18458
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Korona Kielce – Piast Gliwice 2:0

Widzów: 7697
Kibice gości: 100

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Sezon 2013/2014:

> Raport kibicowski – 4. kolejka Ekstraklasa
> Raport kibicowski – 3. kolejka Ekstraklasa
> Raport kibicowski – II runda kwal. LM i LE (dwumecze)
> Raport kibicowski – 2. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – I runda kwal. LM i LE (dwumecze)

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów. W rozgrywkach 2012/2013 kilkadziesiąt!

Źródło: inf. własna
Foto: zaglebie.com, torcida.eu, 12zawodnik.pl, zawiszafans.pl, jagiellonia.net, legionisci.com, skwk.pl, mks-korona-kielce.pl

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


2 komentarze

  1. ss pisze:

    nudy kibicowskie w tej koolejce

  2. fan pisze:

    Skoro to wątek kibicowski, to mam pytanie; z jakiego dokładnie powodu kibice Lecha nie mogli pojechać na mecz z GTS-em?