Dziewięciu lechitów wyjeżdża na reprezentacje

O 18:00 Lech Poznań zagra u siebie z bydgoskim Zawiszą, a po tym meczu czeka Kolejorza niespełna dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji narodowych. Będzie to pierwsza z trzech przerw na kadrę tej jesieni.


Powołania na wrześniowe spotkania reprezentacji otrzymało aż dziewięciu graczy z pierwszego zespołu Lecha Poznań w tym aż sześciu zawodników do kadr młodzieżowych naszego kraju. O mundial powalczy jednak trzech zagranicznych piłkarzy Kolejorza.

Luisa Henriqueza i jego Panamę czekają za oceanem mecze w eMŚ 2014 z Jamajką i Hondurasem. Na boje z Hiszpanią i Gruzją szykuje się Fin, Kasper Hamalainen, a być może w starciach z Rumunią i Estonią swoją szansę otrzyma Węgier, Gergo Lovrencsics.

Tylko w dwóch sparingach ze Słowacją będą mogli wystąpić za to w kadrze U-19 Dariusz Formella oraz Dawid Kownacki, a Polska U-20 w konfrontacjach w ramach Pucharu 4 Narodów zmierzy się we wrześniu z Szymonem Drewniakiem w składzie z Niemcami i Włochami.

Ponadto jeden mecz eliminacyjny, ale wyjazdowy ze Szwecją czeka Polskę U-21. Po nim Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora i Karol Linetty polecą jeszcze na sparing do Portugalii. Warto zaznaczyć, że ze względu na uraz wyjazd Kędziory na kadrę nie jest na razie w stu procentach pewny.

Przypominamy, że Lech Poznań po kadrze zagra w sobotę, 14 września na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Tym samym wszyscy kadrowicze muszą spieszyć się z powrotem do klubu. Zwykle po kadrze ekipa Kolejorza rozgrywała swój mecz w niedzielę lub w poniedziałek, ale teraz jest zupełnie inaczej.

Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński i Karol Linetty – (eMME: Szwecja U-21 – Polska U-21 06.09, 18:30 i sparing: Portugalia U-21 – Polska U-21 10.09, 17:15)
Dariusz Formella i Dawid Kownacki – (dwa sparingi: Polska U-19 – Słowacja U-19 03-13.09)
Szymon Drewniak – (P4N: Niemcy U-20 – Polska U-20 06.09 i Polska U-20 – Włochy U-20 11.09)
Luis Henriquez – (eMŚ: Panama – Jamajka 07.09, 4:00 i Honduras – Panama 10.09)
Gergo Lovrencsics – (eMŚ: Rumunia – Węgry 06.09, 20:00 i Węgry – Estonia 10.09, 20:30)
Kasper Hamalainen – (eMŚ: Finlandia – Hiszpania 06.09, 20:30 i Gruzja – Finlandia 10.09, 19:00)

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


4 komentarze

 1. bebe pisze:

  Kownacki i Formella znowu będą poza składem będą na mecz w Wrocławiu. mecz 13.09 to skandal! jak ci chłopacy maja sie łapać na jakikolwiek mecz ligowy? Reprezentacje młodzieżowe to poroniony pomysł.Mamy U w każdym roczniku, po co? czy w innych krajach też tak jest? jak ci chłopcy mają wejśc do pierwszego kładu? mogli by teraz w przerwie właśnie ćwiczyć itd

 2. tom62 pisze:

  Gergo to po kiego ..uja jadzie na tą repre? Lepiej by się za siebie zabrał bo ostatnio taką padakę odwala że aż strach.

 3. 07 pisze:

  Dla każdego zawodnika gra w reprezentacji to zaszczyt. To jest wyróżnienie jak czerwony pasek na świadectwie szkolnym. Nie od dziś wiadomo jednak , że przez te zgrupowania kadry młodzieżowej młody piłkarz ma małe szanse, aby załapał się nawet do meczowej 18. Trener nie ma go na treningu dlatego teraz rozumiem dlaczego taki Formella musi na debiut w Ekstraklasie poczekać. Są też i plusy – taki Georgo zadebiutował w reprezentacji swojego kraju kiedy był już w Poznaniu z tego powodu jeśli znajdzie się chętny do kupna tego zawodnika to automatycznie cena za niego idzie w górę….. życzę wszystkim powodzenia i aby wrócili zdrowi.

 4. darkoski pisze:

  07 to proszę mi wytłumacz fenomen Formeli. Kadra nawet gdyby grała raz na miesiąc to 3 tygodnie zawodnik jest do dyspozycji trenera.