Na stadionie: KIbolski Klub Sportowy

Po 19 latach poznański Lech znów zagrał u siebie z Zawiszą Bydgoszcz. Kto pojawił się w niedzielę na Bułgarskiej nie żałował, a mecz stał na dobrym poziomie zarówno na boisku jak i na trybunach.


Bardzo dobry Zawisza

Pierwsi fani Zawiszy weszli na stadion już dwie godziny przed meczem. Szybko zawisło kilkanaście fan w tym także trans „Michał wracaj do zdrowia” oraz tuż przed samym meczem – „01.09.1939 Oszukani i zdradzeni nie upadli na kolana. Niezwyciężony naród Polski”. Zawisza pierwszy raz mocno odezwał się w trakcie spaceru piłkarzy po murawie skandując „Jesteśmy z Wami, piłkarze jesteśmy z Wami”, „Zawisza Bydgoszcz” oraz „Jesteśmy zawsze tam”. Cały sektor Zawiszy wypełnił się do pierwszego gwizdka sędziego. Goście zaprezentowali się w Poznaniu z bardzo dobrej strony. Dopingowali bardzo głośno przez cały mecz. Wynik 2:0 ich nie załamał, ale 3:1 już trochę tak. Bramka na 3:2 znów jednak pobudziła bydgoszczan, którzy śpiewali jeszcze długo po zakończeniu meczu. Zawisza szczelnie wypełnił sektor gości, a jego doping w porównaniu z innymi goszczącymi w Poznaniu grupami kibicowskimi stał na naprawdę niezłym poziomie.

Info do Florka

Gdy tylko rozpoczął się mecz kibice Lecha mieli wiadomość do wojewody, Piotra Florka. Było skandowane m.in. „Florek, co ty ku*wo” a także „Je*ać posłów, je*ać vipów, piłka nożna dla kibiców”. Ostatnio Piotr Florek mówił, że nie słyszał komunikatów. Tym razem zaprzeczyć raczej nie będzie mógł. Były to zresztą jedyne bluzgi na Bułgarskiej. Zarówno Lech jak i Zawisza wzajemnie się wczoraj nie obrażały.

Kibolski Klub Sportowy

Klub zebrał kibicom magazyn, tak więc Kocioł był wczoraj słabo oflagowany. Fany wisiały tylko na dole, a na drugim piętrze i na samym środku zawisła ta największa i najdłuższa – „Kibolski Klub Sportowy”. Ta fana od razu rzucała się w oczy dając jednocześnie jasny przekaz do kogo należy Lech i jaki to klub.

Moc Kotła

Doping od początku meczu stał w niedzielę na dobrym poziomie, a szybko dwa strzelone gole tylko go napędziły. Nie zabrakło śpiewania Kotła z III trybuną na dwa głosy oraz rozstąpienia przy przyśpiewce „Fanatyczny doping” stosowanej częściej na wyjazdach. W przerwie na podeście pojawił się Zagłoba i podziękował za wsparcie finansowe, natomiast od reszty kibiców otrzymał brawa. Przez nienajlepsze nagłośnienie na drugim poziomie Kotła słabo było jednak słychać, co mówi. W niedzielę dopingu Lecha nie załamały dwa stracone gole, aczkolwiek przy stanie 3:2 miały miejsce momenty w których było trochę ciszej. Prawdziwa petarda powróciła na Bułgarską w końcówce meczu i tak już było do końca spotkania.

Denerwujący komunikat

Zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie i to parę razy na telebimach pojawił się regulamin stadionu, który czytał także spiker. Były w nim same nakazy, groźby itp. Reakcja trybuna była więc wiadoma. Wszyscy gwizdali i buczeli próbując zagłuszyć spikera. Wiecznie przypominanie zasad, których i tak nikt nie przestrzega było bardzo denerwujące.

Pozdrowienia dla Kaczmarka

Podczas meczu pozdrowienia okrzykiem „Wojciech Kaczmarek” dostał bramkarz Zawiszy. Ten zawodnik nigdy nie grał w Lechu, ale pochodzi z Gostynia i prywatnie jest kibicem Kolejorza. Ostatnich meczów na Bułgarskie nie wspomina jednak zbyt miło. Wczoraj puścił trzy gole, a wiosną 2012 roku występując w barwach Cracovii także trzy razy wyjmował piłkę z bramki.

Dobra niedziela

Ten kto przyszedł wczoraj na Bułgarską nie żałował. Co prawda mecz nie toczył się już w letniej pogodzie, ale przynajmniej nie było jeszcze aż tak chłodno. Obie grupy kibicowskie stworzyły doskonałą, głośną i fanatyczną atmosferę, zaś sam mecz był bardzo dramatyczny, ale ostatecznie zakończył się wygraną Kolejorza. Wczoraj na Bułgarskiej zjawiło się 19393 ludzi w tym 1500 kibiców Zawiszy (jeszcze dokładnej swojej liczby nie podali). Do puszek zebrano w niedzielę 9845,50 złotych. Tymczasem tak jak informowaliśmy przed meczem od 15:30 na parkingu przed Netto przy Grunwaldzkiej odbyła się zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci. WL rozdała również młodym kibicom plany lekcji na nowy rok szkolny.

> Tak wyglądała w niedzielę III trybuna
> Tak prezentował się wczoraj Kocioł
> Kibice Zawiszy w Poznaniu I
> Kibic Zawiszy w Poznaniu II
> Transparent Zawiszy Bydgoszcz
> Komunikat dla kibiców na telebimach
> Fotorelacja z meczu Lech – Zawisza 3:2 (58 zdjęć)

Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2013/2014:

> Kibicowsko: Lech – Korona 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Żalgiris 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Honka 2:1 + FOTO + VIDEO

Na Stadionie – Zbiór materiałów z cyklu: „Na stadionie” opisujących wszystko to co działo się na trybunach podczas meczu Kolejorza głównie na własnym stadionie (sezon 2011/2012 i 2012/2013)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


61 komentarzy

 1. daffi pisze:

  Ciekawe jak samopuczcie Florka widzacego, ze wszyscy stoja na schodach 😀

 2. FC Kujawy pisze:

  Ciekawe dlaczego kibiców Zawiszy nie było stać na oficjalne bluzganie na Lecha … za to idealnie im to wychodzi na murach miast np. w Inowrocławiu … żenada.

 3. Edmund z cmg pisze:

  Nie rozumiem, braku bluzgów na Zawiszaków, w Poznaniu wszyscy się nimi podniecają bo chyba nie mają z nimi za bardzo kontaktów, dla mnie to od dziecka byli, są i będą wieśniaki i prostaki. W mojej okolicy pełno zawiszaków i nikt, ABSOLUTNIE nikt nie jest normalny, sama patologia ale w najgorszym wydaniu, menele, ćpuny, złodzieje i pół mózgi nie potrafiący rozmawiać po Polsku. Potrafią też w grupie napaść na słabszych albo na góra 2-3 osoby. Wielki kij im w odbyt! Przepraszam za emocję ale takie są moje prywatne doświadczenia z nimi.

 4. Korba pisze:

  Tak, popieram. Tak na prawde tylko ludzie z Kujaw odczuwają Zawiszaków i ich głupotę..

 5. Pyrus pisze:

  Potwierdzam opinię Edmunda o Zawiszakach – mówiąc bardzo brzydko – SRAM na układy, Łka-esy i inne „bajery” – w mojej okolicy też patologia kibicuje Zawiszy i dla nich nasz ukochany Lech to amika i wszystko co najgorsze

 6. adu96 pisze:

  Dlaczego klub zabrał magazyn ?

 7. Pyrus pisze:

  Potwierdzam opinię Edmunda o Zawiszakach – mówiąc bardzo brzydko – S*R*A*M na układy, Łka-esy i inne „bajery” – w mojej okolicy też patologia kibicuje Zawiszy i dla nich nasz ukochany Lech to amika i wszystko co najgorsze

 8. aras pisze:

  Nie rozumiem dlaczego dajemy się manipulować kibolom Zawiszy – przecież wg. nich Kolejorz to wróg – DLACZEGO NIE BYŁO POCISKÓW NA ZAWISZE PYTAM ???!!!

 9. ja pisze:

  @adu96
  Co ty, tv nie oglądasz, gazet nie czytasz?

 10. iras pisze:

  Mam gleboko w „D” układy , ich „łkaese” przed którą klęczą na kolankach i inne „bajery”. Dla Zawiszakow jesteśmy wrogiem nr.1 na Kujawach i nic tego niestety nie zmieni – wielu próbowało i nic do tych tępych łbów nie wbijesz

 11. adu96 pisze:

  Ale chodzi mi o to czemu nie pojawiły się na meczu fany Legionu Piła lub FC Koło , zawsze dodają one koloru w Kotle , a teraz ich nie było

 12. jaro pisze:

  oj cweli boli,ze powoli wracaja stare uklady,podszywaja sie niby pod kiboli LECHA,a naprawde sieja zament,spadajcie na swoje celowskie strony ok?nie ma was dzieciaki!

 13. KKS pisze:

  pozdrowienia dla wszystkich kiboli z pociągu 11:21 z Piły 🙂

 14. arek pisze:

  Co wy jeczycie. Kociol dal jasny przekaz, ze wrogiem nr 1 jest Florek a nie jakas tam Zawisza. Lepszego przekazu nie moglo byc dla pieska Donka: widzisz, tylko ty zaslugujesz na bluzgi, gdyby nie ty to w ogole by ich nie bylo na stadionie.

 15. Pyrlandia pisze:

  @ jaro

  O czym Ty piszesz człowieku? O starych układach? Ja DOKŁADNIE pamiętam JAKOŚĆ starych układów – to była realna zgoda i tolerancja a obecnie Zawiszacy próbują pacyfikować kiboli Kolejorza na każdym możliwym kroku – więc nie pisz mi tu o podszywaniu jak nie znasz obecnej sytuacji – weź się nie kompromituj „rozumiejący inaczej układy” człowieczku…Zawisza ciśnie na Landach a Ty przepraszaj ośle…co Ty jesteś minister Sikorski drugi?

 16. ja pisze:

  @ arek

  Rozumiem siłę przekazu dla Florka – szkoda że nie rozumiesz jak boli kiboli z Landów ta chora sytuacja z Zawiszą – to jest Ekipa niestety bez honoru (mam na myśli Mogilno i Inowrocław)

 17. KKS pisze:

  @jaro

  Jakim prawem nazywasz wiernych kiboli z Kujaw cwelami ty szmato???!!!

 18. ed pisze:

  Ale za to doping mieli petarda

 19. KKS pisze:

  Sram na ich doping

 20. Zawiszak pisze:

  Panowie skończmy …

 21. ARKALECH pisze:

  #ed
  Jaki doping? W Kotle ich nie było słychać.

 22. kujawy pisze:

  Nie rozumiem co sie tak spinasz przeciez Kujawy z racji polozenia powinny” nalezec” do Zawiszy więc czemu się dziwisz że mają tam swoje fc

 23. do ARKALECH pisze:

  i viceversa

 24. ja pisze:

  @kujawy

  Przecież ja nic nie mam do „kujawskich” fanklubów Zawiszy- niech sobie działają i kibicują komu chcą i jak chcą – jak Ty wywnioskowałeś , że mam coś przeciwko ich wolności w kibicowaniu … myślenie nie boli i czytanie ze ZROZUMIENIEM – POWTARZAM – to ONI czyli ZAWISZOKI mają wielkie ciśnienie na NAS CZYLI KIBOLI KOLEJORZA NA KUJAWACH!!!!!!!!!!!!!!!! a poza tym, idąc Twoim tokiem myślenia , cytuję Twoją wypowiedz : „Nie rozumiem co sie tak spinasz przeciez Kujawy z racji polozenia powinny” nalezec” do Zawiszy” – to rozumiem , że nasi Kibole z Kołobrzegu czy Piły to komu powinni kibicować…myśl koleżko myśl

 25. pyrus pisze:

  @ Zawiszak
  To WY skończcie , albo najlepiej zacznijcie ogarniać wasze FC z Kujaw bo to co wyprawiają to jest żenujące …

 26. antyZet pisze:

  nie było nas słychać w sektorze gości…? pewnie szczególnie podczas „Każdy z Nas to Wie…”

 27. do pyrus pisze:

  A co takiego wyprawiaja czego wy nie robicie?

 28. nikt pisze:

  https://www.facebook.com/ZawiszaFcInowroclaw – tak …jak „stare” układy wracają to poczytacie sobie na stronie OFICJALNEGO FC ZAWISZY z Inowrocławia

 29. Pyrus pisze:

  Po pierwsze : negatywna propaganda na murach miasta ze strony Zawiszoków przeciwko Kolejorzowi (jakieś 100% Zawiszy w Inoworocławiu) , po drugie : gonienie naszych małolatów i odbieranie barw , po trzecie : pomówienia o używanie sprzętu itp. , i po czwarte najgorsze : Żale przekazywane przez FC Inowrocław do Bydgoszczy o tym , że to niby my jako FC Kujawy Lecha mamy pretensje o wszystko do Zawiszoków….a zapomniałbym – sprawa zagonienia na psy chłopaka z Mogilna to już zupełne dno (polecam artykuł w prasie lokalnej…)

 30. ja pisze:

  dla mnie może sobie Zawiszy kibicować kto chce ale nich oni mają taki sam stosunek do nas czyli Kiboli Lecha a spinają się na nas jak do Widzewa (lanie małolatów itp….) szmaty

 31. darkoski pisze:

  wszyscy gwizdali i buczeli – piękne

 32. jaro pisze:

  wracaja stare uklady plus nowe i bedzie sie znow spiewalo! Zawisza,Areczka,Lech Poznan LKS i do tego Cracovia!ale poszywacze spod znaku cwelki tego nie rozumiej1

 33. siwus89 pisze:

  Ja mam na codzien kibicow Zety umnie na blokach jest ich w pip spinaja sie na mnie polzartem pol serio a ja to olewam bo mnie tylko interesuje Kks

 34. do jaro pisze:

  ale Ty masz nierówno pod sufitem…są dwie opcje : jesteś podszywaczem albo naprawde masz nierówno pod sufitem…Arka i Łks w jednym szyku …masz leb zryty jak mało kto palancie

 35. Z pisze:

  to Zawisza ma ciśnienie na Was? o to filmik z przejazdu Zawiszy przez Poznań: http://www.youtube.com/watch?v=KeU71z5caPQ – pieśni sławiące nasz Klub. I filmik z Waszego przejazdu przez Bydgoszcz: http://www.youtube.com/watch?v=dk3z172BHYY – 100% spiny.
  Dziwicie się, że FC Zawiszy dbają o „czystość” w swoich miastach? A co by się stało gdyby np w takiej Pile (w której oczywiście są jednostki za [Z]) nagle Zawiszacy zaczęliby się obnosić, pisać po murach i uszyliby flagę? To samo co dzieje się w Inowrocławiu, czy Mogilnie tylko w drugą stronę, bo to sprawa honoru dla ludzi z FC, dla których te miasta od zawsze są tylko za jednym klubem.
  PoZdrowienia

 36. staruch pisze:

  Znam wielu Zawiszaków z Ina ze „starej gwardii” i nasze dzieci bawią się razem – jedne w koszulkach Lecha a drugie w Zawiszy. Mam do nich ogromny szacunek a krew mnie zalewa kiedy widzę co odpierda… młodzi …jedni i drudzy mają NAJEB….

 37. nikt pisze:

  jak to mloda gwardia z kujaw tak nienawidzi „amici” to zapraszamy na harce np. z Terrormachine albo Legionem Piła , zapytajcie koleżków z Bydgoszczy jak to smakuje heh

 38. do Z pisze:

  a skad Ty masz info ze w Inie byli „od zawsze” TYLKO kibice Zetki ?, Czy chcesz tego czy nie (od lat 70’tych) są , byli i będą kibole KOLEJORZA a co do zdarzeń na waszym dworcu to to byla odpowiedz na wasze „inoworocławsko-mogileńskie” frajerskie podchody

 39. do Z pisze:

  to jak taka kosa i tępienie Kolejorza to czemu nie bluzgaliście na Bulgarskiej wy jedyni kumaci Kibole w Rzeczpospolitej

 40. do Z pisze:

  w takim razie proponuje aby FC Inowrocław Zawisza najechal na Poznan – skoncentrowany , miażdzący atak na siedlisko waszego nieszczescia (zapytajcie kolegow z Bydzi jak to sie moze skonczyc) HAHAHAHA

 41. Z pisze:

  w latach 80 we wspomnianej Pile też byli kibice Zawiszy, mieli nawet flagę. Mamy się teraz licytować jak dzieci..? Nie o to chodzi. Inowrocław i Mogilno zawsze były zdominowane przez Zawiszę i co logiczne nie na rękę tym FC jest rozwój (że tak to ujmę) „lokalnego” rywala.
  No a jak było na dworcach każdy wie.

 42. Z pisze:

  1.co mam Ci napisać? Żeby którekolwiek z Waszych FC najechało na Bydgoszcz? Jak by się to skończyło? Jak myślisz?
  2.Piłeczkę można odbić, czemu Wy nie bluzgaliście?
  3.nie ma sensu odpowiadać na Twoją napinkę o jedynych kumatych kolego…

 43. do Z pisze:

  ja nie mam zamiaru licytowac sie z Tobą – chodzi mi tylko i wylącznie o nazwanie tego co się dzieje po imieniu – KOSA – powiedzcie to poprostu wreszcie a nie zaprzeczacie sami sobie przed Waszą 1 bandą z Bydzi – powiedzcie im to wreszcie ze jest KOSA! bo Oni w Bydzi tego nie wiedzą (tak twierdzą podczas rozmów z nami i z Poznaniem)…

 44. do Z pisze:

  1. Przecież robie sobie jaja z tym „najechaniem” (chociaż gdyby Legion wam podjechal to mysle ze bylo by grubo z Wami)
  2. My nie bluzgaliśmy bo mamy wyjebane
  3.Kumaci jestescie ogromnie

 45. Z pisze:

  2. Tak masz wyjebane, że musisz się spinać w komentarzach…
  z mojej strony koniec tematu
  PoZdrawiam

 46. JRZ pisze:

  do Z zapomniałeś już waszego powrotu z Wałbrzycha?

 47. do Z pisze:

  nie mam wyjebane- napisałem że MAMY wyjebane a poza tym kto się spina w komentarzach …? to są fakty a wy tworzycie mega spinę w Inie i w Mogilnie a na Bulgarskiej bez najmniejszego szemrania i podjazdów do nas – i to jest właśnie ten styl który krytykuję i piętnuję – przy kolegach z Bydzi nie wypadało …? a jak Was nie widzą to w Mogilnie mega kozaki jesteście…masakra

 48. ZAWISZA pisze:

  Napiszę tak , jak na moje to norma , że Ino i Mogilno sie spina , bo nikt nie jest zadowolony jak ma sie drugi fc w mieście . A nie licząc fc to raczej większość też ma wyjebane .

  „a na Bulgarskiej bez najmniejszego szemrania i podjazdów do nas”

  Było ustalone , że z naszej strony nic , jeśli Lech nic nie zacznie
  .A a nikt normalny się nie bedzie wychylał . więc zastanów się czemu bluzgów nie było

 49. Zawisza pisze:

  Hmmm…widze, ze niezla debata tu odchodzi 😀 To moze i ja wtrace swoje 3 grosze.
  Wszyscy tu sie na siebie spinaja, ale chyba wszyscy zapomnieli juz ze Lech i Zawisza mieli kiedys zgode, czemu upadla….? Nie wiem….Generalnie po wejsciu do Ekstraklasy mialem cicha nadzieje, ze dobre konakty z Lechem zostana odnowione, ale w obecnych czasach, gdy powstaje raczej wiecej kos niz zgod, nic na to nie wskazuje. Nam, mlodym ludziom, kibicom zarowno Lecha jak i Zawiszy ktos wpoil ze jestesmy dla siebie wrogami i tak po prostu nam zostalo. Byc moze niektorzy kibice Lech i Zawiszy zgode miedzy tymi klubami znaja tylko z opowiadan i dlatego stosunki miedzy nami sa takie jakie sa. Starsi kibice obu klubow maja do siebie wiekszy szacunek i mnie to nie dziwi…..

  Pozdrawiam i bez spiny

 50. Staruch pisze:

  bluzgów z waszej strony nie było ponieważ byliście posrani …najlepiej iść pod Dąbrówkę na 3 piastowskim (Inowrocław) i dzielnie wykrzyczeć po pijoku stek debilizmów

 51. Staruch pisze:

  a co powiesz o waszym lokalnym (ZFCI – Inowrocław) bohaterze o pseudonimie KOREK, który dzielnie wymierzył sprawiedliwość chłopakowi z domu dziecka w koszulce Kolejorza …- różnica wieku 26 lat…Korek będziesz leżał i kwiczał gnoju nie myty

 52. kufel4 pisze:

  Nie wiem jak jest teraz w Inie, gdy Zawisza wszedł do ekstraklasy, ale 2009r jak jeździłem tam dość często(przez rok regularnie tam bywałem), to nigdy nie natknąłem się na jakieś docinki z Zawiszy, bo chyba ich nie było. Nie raz zostawiałem samochód z szalikiem, z zapachem Kolejorza na noc na rombinie,
  czy na piastowskim i nic. W tamtych latach wiadomo Lech był na fali, a Zawisza? może to dlatego.

 53. WKS pisze:

  Przyjechaliśmy na mecz dopingować naszych piłkarzy, a nie bluzgać. Od kiedy macie” fc na kujawach” od sukcesów w pucharach? kibice sukcesu tak prawda. Kujawy od zawsze Zawiszackie nawet za czasów4ligowych, każdy ogarnięty przyzna mi racje.Najwięcej tu płaczków z ina i cmg bo zdziwieni że muszą szaliki bez walki oddawać. Piszecie tu że Zawiszaki patologia a wy wszyscy z dobrych domów i po studiach? szczególnie ulica poznańska w inie.

 54. do WKS pisze:

  Kibice sukcesu …? Ładnie CI odpierdala – to właśnie teraz w Inie pełno bohaterów w szalikach Zawiszy …czyli od Waszego awansu do ekstraklasy …a kto Ci oddał nasz szalik bajkopisarzu …często chodzę w koszulkach Extreme Hobby KKS i wierze , że Cię spotkam to wtedy podejdź i poproś o moją koszulkę to na pewno się dogadamy … i wiesz co ..trafiłeś – jestem po studiach

 55. miszcz pisze:

  kibice zawiszy to chyba mają się za jedynych kumatych w całej Polsce, juz tak sie odnosicie z tym że od zera zaczynaliscie ze niedługo to se reklame w polsacie zrobicie

 56. ZFCI pisze:

  do WKS
  Pomimo, ze jestem z Inowroclawia jak ty….niestety nie moge Ci przyznac racji 🙂 W Inie jest taki klub jak Goplania Inowroclaw, a wiesz czym byla Goplania juz od dawna ?? Zebys sie nie glowil to Ci odpowiem : Fan Clubem Zawiszy Bydgoszcz 🙂

 57. fircyk zblazowany pisze:

  fc kruszwica co to za syf .

 58. S. pisze:

  Mogilno pgoonilo konfidenta to czemu kujawy nie gonia swoich konfidentów? Moze wierzyc lub nie. Też mam ukonczone wyzsze studia i wcale nie czuje sie lepszy od chlopakow z ktorymi smigam na Zawisze. W Mogilnie zlapac chlopaczka, ktory wazy 50 kg nie macie problemu, ale zeby podbic do kogos wazniejszego w FC juz macie problem. Jestescie banda, ktora jedyne co potrafi to zamazywac nasze wrzuty i grafy. Macie tyle okazji nas trafic i jakos sie nie wychylacie dziewczyny, a tutaj wielkie placze.

 59. beka pisze:

  Czytam te wasze komentarze i nie mogę ze śmiechu wytrzymać 😀

 60. staruch pisze:

  nas też jakoś nie możecie trafić a jakie żale jełopie?

 61. Zamykam ten bajzel, bo komentuje tutaj sporo wiary, którą pierwszy raz widać na tej witrynie. Taka nuda jest, że nie dyskutują tutaj w ogóle stali użytkownicy. Do następnego meczu.