Udany weekend młodzieży i DWL. Porażka rezerw

W weekend w dniach 30/31 sierpnia i 1 września odbyły się 2. kolejki sezonu 2013/2014 w wielu ligach młodzieżowych oraz seniorskich na szczeblu okręgowym. Minione dni były bardzo udane dla młodzieży Kolejorza, ale także dla zespołu DWL. Zawiodły tylko rezerwy.


Podopieczni Patryka Kniata po pięciu meczach u siebie w III-lidze w weekend pojechali na boisko Wdy Świecie i przegrali tam aż 2:5. Kolejorz musiał sobie radzić bez kilku podstawowych piłkarzy. ale mimo porażki wciąż jest pierwszy. Rezerwy Lecha Poznań po 6. kolejkach mają na swoim koncie 13 punktów i zajmują pozycję lidera wraz z Polonią Leszno. W weekend znacznie lepiej poszło KKS Wiarze Lecha. DWL wygrała po golu w końcówce z Maratończykiem Brzeźno 1:0.

Kibice Kolejorza są na 2. miejscu w tabeli, ale mają tyle samo oczek co lider, Concordia Murowana Goślina. Ponadto w miniony weekend 2. kolejkę grały też ligi młodzieżowe w tym Centralna Ligi Juniorów, gdzie w grupie 2 bierze udział jedna grupa juniorów starszych. Lech Poznań pokonał u siebie Arkę Gdynia 1:0 i jest wiceliderem z dwoma punktami straty do Pogoni Szczecin.

Natomiast w Wielkopolskiej Lidzie Juniorów Młodszych (grupa 2) Kolejorz I po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 13:0 teraz w weekend wygrał z Nielbą w Wągrowcu 9:1. Bilans lechitów po trzech seriach spotkań to 1. lokata, 9 pkt. i bilans goli 26:1. Z kolei w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych (grupa 1) Lech II Poznań pokonał na wyjeździe Marcinki Kępno 3:1 i z dziewięcioma punktami wyprzedza Wartę I Poznań o trzy oczka.

W weekend triumfował także Lech Poznań z grupy 1 WLJS. Kolejorz II pokonał w Rawiczu tamtejszą Rawię 4:0 i z siedmioma punktami na swoim koncie jest trzeci przegrywając na razie o dwa oczka z MSP Szamotuły i Wartą II Poznań. Przypominamy, że terminarze młodzieży Lecha oraz wszystkie aktualne tabele znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie. Linki do niżej poniżej.

> Ligowy terminarz młodzieży, rezerw Lecha Poznań i DWL
> Ligowe tabele Lecha (rezerwy), Lecha (CLJ, WLJS), Lecha (WLJM) i DWL

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


5 komentarzy

 1. Franky pisze:

  Jak rezerwy chca awansowac to raczej wygrywaniem u siebie. Wystarczyl pierwszy wyjazd w sezonie i solidny lomot

 2. bebe pisze:

  Franky, nie było w zespole rezerw nie tylko wsparcia z pierwszego składu, ale nie było ani Formelli ani tyhc którrzy pojechali na puchar Syrenki, czyli Kownackiego, Adama Makuchowskiego, Kamila Szubertowskiego i rewelcyjnego skrzydłowego Miłosza Kozaka ani dwóch podstawowych zawodników wykluczonych za kartki. jak widzisz grał mocno rezerwowy skład juniorów…To był pierwszy w życiu ich wyjazd w dorosłej piłce. Spokojnie, będzie lepiej

 3. bebe pisze:

  ci zawieszeni to oczywiście Bednarek i Chromiński,. dodaje jako erratę

 4. Sadami pisze:

  Początek sezonu u młodych można uznać za udany,a rezerwy są jak najbardziej usprawiedliwione.

 5. ArekCesar pisze:

  Jak wrócą kadrowicze i kartkowicze to młodzi powinni zagrać lepiej na wyjazdach i pokazać klasę.