15 kartek poznaniaków

lechzawiszaW sześciu dotychczasowych kolejkach piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014 gracze Lecha Poznań byli karani przez sędziów kartkami łącznie 15 razy.


Na sześć meczów lechici tylko w dwóch nie obejrzeli żadnej kartki. W pozostałych czterech spotkaniach byli już karani, a najwięcej razy w minioną niedzielę. Paweł Raczkowski pokazał poznaniakom sześć kartek i jedną czerwoną. Arbiter nieźle więc wykartkował Kolejorza, ale na tle Ekstraklasy Lech nie wypada aż tak źle.

Poznaniacy zobaczyli na razie trzynaście żółtych kartek i dwie czerwone, lecz nie bezpośrednie. Najrzadziej przez sędziów byli jak dotąd karani piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, Zagłębia Lubin i Górnik Zabrze, natomiast najczęściej zawodnicy Wisły Kraków oraz Śląska Wrocław.

Luis Henriquez obejrzał czerwoną kartkę za dwie żółte w 56 minucie meczu z Zawiszą Bydgoszcz, zaś Hubert Wołąkiewicz w doliczonym czasie gry podczas wyjazdowego pojedynku z Ruchem w Chorzowie. Jak dotąd ukaranych przez sędziów zostało dziesięciu różnych zawodników Lecha Poznań. O krok od pauzy w jednym meczu jest jednak Hubert Wołąkiewicz.

Ligowi kartkowicze Lecha Poznań:

3 – Hubert Wołąkiewicz
2 – Luis Henriquez
1 – Kamil Drygas, Manuel Arboleda, Mateusz Możdżeń, Bartosz Ślusarski, Łukasz Trałka, Krzysztof Kotorowski, Marcin Kamiński, Łukasz Teodorczyk

1 – Luis Henriquez, Hubert Wołąkiewicz (czerwone kartki)

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


6 komentarzy

 1. ArekCesar pisze:

  Jak na 6 kolejek to i tak nie jest źle, ale kilka było niepotrzebnych.

 2. vosky pisze:

  Paweł Raczkowski

 3. 4o pisze:

  Jak zwykle Żaba i Panama…

 4. 07 pisze:

  Luis miał furę szczęścia, że Lech nie przegrał lub zremisował. Wszystko było by na jego barki. Zółtko zarobił przez głupotę. Na celebrowanie miał czas. Na meczu zachował się jak dziecko…. takie jest moje zdanie.

 5. El Companero pisze:

  od kartki Teodorczyka mozna sie spokojnie odwolac, dostal ją przez głupotę sędziego

 6. LoK pisze:

  Jakos nikt nie zauwaza roznicy w sedziowaniu Legii, Wisle a… Lechowi.
  To nie jest przypadek ani szowinoizm. To zalosne pomaganie Leglej.