Rezerwy Lecha na tle innych klubów

Od sezonu 2013/2014 rozgrywki Młodej Ekstraklasy już nie istnieją, ale za to tak jak kiedyś każda drużyna z T-Mobile Ekstraklasy ma swój zespół rezerw.


To plus, bowiem wielu młodych piłkarzy, którzy wcześniej rywalizowali w ME ze swoimi rówieśnikami teraz mogą walczyć z seniorami i wśród dorosłych zawodników nabierać doświadczenia oraz się rozwijać. Aktualnie każdy z ekstraklasowych klubów posiada zespół rezerw. 14 klubów ma swój drugi team na szczeblu III-ligi, a Cracovia Kraków i Zawisza Bydgoszcz w IV-lidze.

Rezerwy Kolejorza występują w III-lidze (grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska). Nie ma w niej co prawda rezerw innego klubu z Ekstraklasy, ale konkurencja jest dość ciekawa. Póki co Lech II Poznań prowadzony przez Patryka Kniata w 6. kolejkach zgromadził 13 punktów i zajmuje 3. miejsce w tabeli, choć ma tyle samo oczek co obecny lider.

Natomiast rezerwy innych polskich klubów także są na razie po 5 lub 6. kolejkach, lecz radzą sobie różnie. Najlepiej idzie póki co Zagłębiu II Lubin, które jest liderem. Podobnie jak Lechowi II Poznań jak dotąd nieźle wiedzie się Piastowi II Gliwice oraz Jagiellonii II Białystok.

Dla odmiany rezerwy Widzewa Łódź nie wygrały jeszcze meczu, zaś Podbeskidzie II Bielsko-Biała, Śląsk II Wrocław, Wisła II Kraków, Górnik II Zabrze i Ruch II Chorzów również nie rozpoczęły sezonu 2013/2014 od mocnego uderzenia. Warto dodać, że rezerwy klubów występujące teraz w III-lidze w razie wywalczenia awansu sportowego będą grały o klasę wyżej jeśli pierwszy zespół nie spadnie z Ekstraklasy.

Rezerwy klubów z Ekstraklasy (stan na 5.09.2013, godz. 16:00):

Lech II Poznań (III liga, kujawsko-pomorsko-wielkopolska) – 13 pkt. 4-1-1, gole: 14:8 – 3. miejsce, 6. kolejka
Legia II Warszawa (III-liga, łódzko-mazowiecka) – 11 pkt. 3-2-1, gole: 9:3 – 6. miejsce, 6. kolejka
Górnik II Zabrze (III-liga, opolsko-śląska(południe)) – 4 pkt. 1-1-3, gole: 2:6 – 8. miejsce, 5. kolejka
Lechia II Gdańsk (III-liga, pomorsko-zachodniopomorska) – 9 pkt. 2-3-0, gole: 11:7 – 5. miejsce, 5. kolejka
Wisła II Kraków (III-liga, małopolsko-świętokrzyska) – 6 pkt. 2-0-4, gole: 8:9 – 11. miejsce, 6. kolejka
Pogoń II Szczecin (III-liga, pomorsko-zachodniopomorska) – 7 pkt. 2-1-2, gole: 11:7 – 9. miejsce, 5. kolejka
Piast II Gliwice (III-liga, opolsko-śląska(północ)) – 12 pkt. 4-0-1, gole: 10:5 – 3. miejsce, 5. kolejka
Jagiellonia II Białystok (III-liga, podlasko-warmińsko-mazurska) – 13 pkt. 4-1-1, gole: 13:7 – 2. miejsce, 6. kolejka
Śląsk II Wrocław (III-liga, dolnośląsko-lubuska) – 8 pkt. 2-2-1, gole: 9:6 – 10. miejsce, 5. kolejka
Zagłębie II Lubin (III-liga, dolnośląsko-lubuska) – 13 pkt. 4-1-0, gole: 21:3 – 1. miejsce, 5. kolejka
Widzew II Łódź (III-liga, łódzko-mazowiecka) – 4 pkt. 0-4-2, gole: 6:15 – 18. miejsce, 6. kolejka
Ruch II Chorzów (III-liga, opolsko-śląska (północ)) – 6 pkt. 2-0-3, gole: 11:11 – 8. miejsce, 5. kolejka
Podbeskidzie II Bielsko-Biała (III-liga, opolsko-śląska (południe)) – 3 pkt. 0-3-2, gole: 4:6 – 9. miejsce, 5. kolejka
Korona II Kielce (III-liga, małopolsko-świętokrzyska) – 11 pkt. 3-2-1, gole: 11:7 – 5. miejsce, 6. kolejka
Zawisza Bydgoszcz (IV liga, kujawsko-pomorska) – 8 pkt. 2-2-1, gole: 11:9 – 8. miejsce, 5. kolejka
Cracovia II Kraków – (IV liga, małopolska (zachód)) – 10 pkt. 3-1-1, gole: 17:9 – 4. miejsce, 5. kolejka

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


11 komentarzy

 1. 4o pisze:

  Nasze rezerwy i rezerwy Zagłębia lepsze w III lidze niż pierwsze zespoły w Ekstraklasie.
  Ale to chyba powoli się zmienia.
  Sukcesem byłby awans połowy ekstraklasowych drużyn do II ligi.

 2. Allen pisze:

  Mam nadzieje ze pan Moźdżeń zaraz dołączy do chłopaków z rezerw.

 3. fan pisze:

  @Allen

  To wtedy rezerwy polecą w dół tabeli :)

 4. bebe pisze:

  4o zapoznaj się z zasadami obowiązującymi w tym sezonie, ile zespołów awansuje w tym sezonie do 2 ligi. Podpowiem, że połowa zespołów to niemożliwa liczba awansujących.

 5. kbic pisze:

  myślę, że żaden klub poza Lechem, Legią i Zagłębiem nie ma ambicji i potrzeby utrzymywania rezerw na poziomie 2 ligi, po pierwsze ze względu na koszta (skoro wszyscy klepią biede to skąd dodatkowe pieniądze na rezerwy na takim szczeblu), po drugie ze względu na brak akademii, można sobie wyobrazić że jak ktoś wydaje rocznie 1,5-4mln zł na juniorów i drużyny młodzieżowe to szkoli na poziomie przygotowującym pod ekstraklase a więc będzie chciał przeszlifować bezpośrednie zaplecze pod swoimi skrzydłami możliwie wysoko a nie na wypożyczeniu

 6. Stowoda pisze:

  Dla NAPRAWDĘ utalentowanych graczy TYLKO kadra 1 zespołu! Bo czego może się nauczyć np 16 letni Kownacki od „drwali” z III ligi? Rezerwy to miejsce dla „nowych graczy” lub takich z którymi na razie nie wiadmo jak postąpić (Chromiński, Jakóbowski, Witt, Szczupakowski, Matysiak może Formella) oraz dla graczy ” w dołku” np Arboleda, Możdżeń .

 7. Sadami pisze:

  Dzięki redakcja.Miałem zaproponować taki artykuł,ale na szczęście uprzedziliście :).
  @Stowoda nie przesadzaj…czy Twoim zdaniem lepszym miejscem dla Kownackiego jest ławka rezerwowych?Jeśli terner zdecyduje,że jest w na tyle dobrej dyspozycji,że może wystapić w meczu o stawkę to na pewno go powoła.A ogranie się w III lidze też jest ważne tym bardziej,że tacy zawodnicy mogą pomóc w awansie.

 8. nick pisze:

  (L)egła na 6 miejscu w III lidze. A taką napinkę mieli , żeby grać wyżej i co ? 3 wygrane, remis i … dwie porażki z III ligą !!! Brawo dla naszych zawodników, zaczęliśmy dobrze, ostatnia wpadka w Świeciu usprawiedliwiona, bo wcześniej sędzia wykartkował czerwonymi niesłusznie. Ale w naszej tabeli duży ścisk. Zobaczymy jak będzie dalej . Mam nadzieję, że będziemy w górnej połowie tabeli. Bo przypominam, że w tym sezonie spada z III ligi aż 10 zespołów. Awans będzie ciężki, prawie niemożliwy grając samymi dzieciakami. Ale zobaczymy. Pozdro !

 9. Michaloo pisze:

  Obawiam sie, ze jak awansujemy to mozemy miec pozniej problem z utrzymaniem sie w II-lidze. Tam juz poziom wyzszy, a nasza kadra i tak jest przecietna jesli chodzi o rezerwy

 10. czuk91 pisze:

  Rezerwy Lechii, Arki i Pogoni będą miały baaardzo ciężko. Tam rządzi tylko Drawa Drawsko :D Rumak powinien być zadowolony, może niech poszuka talentów – jakby co, piszę się na scouta ;).

 11. 07 pisze:

  Największą kpiną PZPN jest to że rezerwy 7egii graja w tej samej klasie rozrywkowej co Lecha, a przecież oni byli niżej o klasę kiedy rezerwy rozwiązano. Dla mnie to jedna wielka kpina i skandal. Nie od dziś ten klub jest forowany, a prezes Mazowieckiego Z.P.N. to pionek na piłkarskiej szachownicy.