Spokojny tydzień za Lechem

pilkiPiłkarze Lecha Poznań, którzy nie wyjechali na wrześniowe zgrupowania reprezentacji narodowych mają za sobą bardzo spokojny, aczkolwiek intensywny tydzień.


W tym tygodniu pogoda dopisywała, bo przez większą część czasu było ciepło, wręcz bezchmurnie i niemal bezwietrznie. Na kadrę pojechało aż ośmiu zawodników z pierwszego zespołu, zaś Kebba Ceesay, Rafał Murawski, Tomasz Kędziora, Łukasz Teodorczyk i Jasmin Burić w minionych dniach wciąż się rehabilitowali dochodząc do zdrowia po kontuzjach.

Ten tydzień dla Kolejorza rozpoczął się w środę od sparingu 2×30 minut z Sokołem Kleczew, który zajął 2. miejsce w plebiscycie „Kolejorz kontra twój klub”. Lech podparty paroma zawodnikami z rezerw pokonał niżej notowanego rywala 3:1.

Z kolei w czwartek cała ekipa Kolejorza pojechała na rowerach na kilkukilometrową wycieczkę do Lasku Marcelińskiego. W ten sposób Lech podjął wyzwanie „Kibicu, wsiądź na rower” w ramach akcji „Zaparkuj klimatycznie”.

W czwartek i w piątek popołudniu poznaniacy trenowali już normalnie, natomiast dziś gościli w Środzie Wielkopolskiej. Tamtejszy klub, czyli Polonia występująca na co dzień w III-lidze i rywalizująca z rezerwami Lecha wygrała akcję „Kolejorz kontra twój klub”.

Tym samym w sobotę poznaniacy zawitali do Środy i pokonali w sparingowym meczu rozgrywanym 2×35 minut Polonię 4:0 (1:0). Z powodu urazu nie grał w nim Mateusz Możdżeń. Teraz „niebiesko-biali” będą mieli dwa dni wolnego i do zajęć powrócą we wtorek. Trening 10 września odbędzie się jeszcze bez ośmiu kadrowiczów.

Sokół Kleczew – Lech Poznań 1:3 (1:3)
Bramki: 21.Bajerski – 8 i 10.Claasen 15.Ślusarski
Skład: Gostomski – Możdżeń (43.Douglas), Wołąkiewicz (31.Bednarek), Arboleda (45.Dejewski), Douglas (31.Szczupakowski – Pawłowski (31.Jakóbowski), Trałka (31.Witt), Chromiński, Claasen – Ubiparip (31.Zulciak), Ślusarski.

Polonia Środa Wlkp. – Lech Poznań 0:4 (0:1)
Bramki: 24 i 34.Ślusarski 31 i 65.Ubiparip
Skład: Kotorowski – Siwek (36.Szczupakowski), Witt (59.Injać), Arboleda, Douglas – Pawłowski (48.Kapsa), Trałka, Chromiński, Claasen – Ubiparip, Ślusarski.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


11 komentarzy

 1. wiel pisze:

  dwa dni mało ..wolne do piątku

 2. Rataje pisze:

  Zawsze mnie intryguje temat długości treningów czytam że trenują po 1,5 godziny do tego 1-2 dni wolnego. Czy redakcja bądź ktoś inny orientuje się jak to wygląda w zachodnich klubach? Nie mam bladego pojęcia może takie są normy ale na chłopski rozum wydaje mi się to śmiesznie mało.

 3. sedd pisze:

  Przydalby sie art na temat ktory poruszyl Rataje

 4. Lechita pisze:

  wiel – i tak jest ich tylko 13 na treningu i nie ma zbytnio co trenowac

 5. wiel pisze:

  Lechita ..czyli zostali najmniej przydatni w kadrach ..więc powinni trenować podwójnie

 6. Franco pisze:

  Mogę tylko powiedzieć, że za Mou w Realu dni, kiedy zawodnicy siedzieli cały dzień w klubie nie był rzadkością.

 7. Franky pisze:

  wiel – a jak chcesz 13 potrenowac jakies warianty gry? stale fragmenty? i taktyke?

 8. ksych pisze:

  Rumak zepsuje Claasena. Na sile robi z niego lewego pomocnika

 9. KibicLecha pisze:

  Dolaczam sie do prosby seeda i Rataje

 10. Kosi pisze:

  Po tych sparingach mozna juz powiedziec – Slusarz w ataku na Slask

 11. wiel pisze:

  Franky…jaką taktykę a przyjęcie piłki „na lep”…a celność podania na 20 metrów itp