Niespodzianki nie było. Spodziewana porażka

W meczu 7. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:2 (0:2). Wynik nie jest żadną niespodzianką. Kolejorz mocno osłabiony wieloma kontuzjami i grając w składzie z kilkoma piłkarzami, którzy ostatnio zmagali się z urazami nie dał rady skuteczniejszym gospodarzom i poniósł swoją drugą porażkę w tych rozgrywkach.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min. – Początek meczu spokojny. Gra na razie toczy się w środku pola.
6 min. – Akcja prawą stroną Hamy. Podanie w pole karne wybija obrońca.
8 min. – Szybka akcja Lecha w środku, ale Claasen zamiast biec i uderzyć, wolał podać. Wszystko zepsuł.
10 min. – Lech dobrze wszedł w ten mecz. Ma pomysł na grę.
12 min. – Rzut wolny dla Śląska. Najpierw zamieszanie, a później minimalnie niecelna główka Kokoszki.
15 min. – Strzał Ślusarskiego z ostrego kąta i woleja. Obok słupka.

17 min. – Strzał Plaku broni Kotorowski.
21 min. – Lech ma lekką przewagę. Przede wszystkim nie dopuszcza Śląska do żadnych ataków.
24 min. – Tradycyjnie przewaga jest na papierze. Dudu ogrywa Kędziorę, dośrodkowuje i Hołota głową zamknął akcję. 1:0 dla Śląska.
25 min. – Akcja Lecha i w ostatniej chwili Ślusarskiego powstrzymał jeden z obrońców.
26 min. – Strzał głową Arboledy obok słupka.
30 min. – Po golu dla Śląska gra Lecha padła.

33 min. – Dwie wrzutki po rzucie rożnym bez zagrożenia bramki Śląska.
39 min. – Lech stara się grać piłką, ale wszystko jest za wolno. Śląsk bez problemu szybko się ustawia.
42 min. – 2:0. Obrona Lecha we mgle, a Kotor w bramce tylko stał. Kolejna kompromitacja bramkarza Kolejorza.
45 min. – Do przerwy Lech przegrywa 0:2.

46 min. – Strzał Hamalainena z 25 metra broni Gikiewicz.
48 min. – Sprytne uderzenie Gergo z czuba sparował bramkarz Śląska.
51 min. – Fatalny kiks Ślusarskiego tuż przed bramką Śląska.
52 min. – Kontra Śląska, jednak podanie Plaku było złe.
53 min. – Znów dobra akcja, lecz strzał Claasena był zły. Uderzył wzdłuż bramki.
55 min. – Kolejna akcja Lecha, ale strzału znów nie ma. Wiecznie czegoś brakuje.
57 min. – Strzał Claasena z lewej nogi tuż obok słupka.

62 min. – Strzał Paixao obroniony przez Kotorowskiego.
68 min. – Lech znów przygasł. Już tak mocno nie atakuje.
71 min. – Bardzo dobra okazja Lecha zepsuta przez Ślusarskiego. Fatalny strzał.

76 min. – Strzał z ostrego kąta broni Kotorowski.
77 min. – Mocne uderzenie Szymka z lewej nogi i piłka w rękach Gikiewicza.
80 min. – Wkręcający strzał Pawłowskiego znów minął bramkę.
81 min. – Strzał Mili ze środka obroniony przez Kotorowskiego.
82 min. – Kolejny niecelny strzał Pawłowskiego. Tak się gola nie strzeli.
87 min. – Oba zespoły czekają już na koniec meczu.
88 min. – Strzał Teo z lewej nogi tuż obok słupka.
90+2 min. – Koniec. Niespodzianki nie było, Lech przegrał ze Śląskiem 0:2.

WKS Śląsk Wrocław – KKS Lech Poznań 2:0 (2:0)

Bramki: 24.Hołota 42.Paixao

Żółte kartki: Plaku, Dudu, Gikiewicz, Socha – Linetty, Kędziora, Kotorowski

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 18761 (1450 kibiców Lecha)

WKS Śląsk: Gikiewicz – Ostrowski (84.Socha), Kokoszka, Pawelec, Dudu – Stevanović, Kaźmierczak – Hołota, Mila, Plaku (90.Przybylski) – Paixao (90.Więzik).

Rezerwowi: Kelemen, Socha, Grodzicki, Adamec, Centarski, Przybylski, Więzik.

KKS Lech: Kotorowski – Kędziora, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Trałka, Linetty (70.Ubiparip) – Lovrencsics (61.Pawłowski), Hamalainen, Claasen – Ślusarski (83.Teodorczyk).

Rezerwowi: Gostomski, Drewniak, Formella, Ubiparip, Pawłowski, Teodorczyk.