Raport kibicowski: 7. kolejka

Za nami już 7. kolejka piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014. W tej serii spotkań łączna frekwencja znów była niezła. Na stadiony przybyło bowiem łącznie 66825 ludzi.


W 7. kolejce nie zabrakło sektorówek, kartoniady i nawet pojedynczej pirotechniki. Bardzo ciekawie zaprezentowali się w ten weekend fani bydgoskiego Zawiszy oraz sympatycy Piasta Gliwice, którzy piro używają rzadko, jednak w Krakowie odpalili stroboskopy pod ciekawą sektorówką. Co ciekawego działo się na stadionach w 7. kolejce Ekstraklasy? O tym dowiecie się z naszego tradycyjnego raportu kibicowskiego. Zapraszamy!


W Łodzi kibice wywiesili trans akcji „KolorujeMY” oraz wspierający kibica z Koluszek, który uległ wypadkowi, a dzieci wyprowadzające piłkarzy na mecz mieli na sobie koszulki „Oddaj krew dla Patryka Górnego”. Z kolei w Krakowie Wisła zaprezentowała odwróconą i skrojoną sektorówkę Cracovii przygotowaną na derby. Wiślacy zainkasowali też farby i flagi na kijach. Piast ukazał za to sektorowkę z czaszką i hasłem „Piast Gliwice On Tour”. Choreografia została dodatkowo podświetlona stroboskopami.

Pirotechniki nie zabrakło również w sobotę. Zawisza przedstawił sektorówkę, flagowisko i użył piro. Dodatkowo gospodarze wywiesili trans skierowany do dyrektora ds. bezpieczeństwa współpracującego z policją. Natomiast Śląsk chwalił się już przed meczem, że zaprezentuje oprawę i zaprezentował. Kiepską dwustronną kartoniadę z napisem WKS, która zmieniała się w PDW oraz wywiesił transparent „Trzy litery święte, powtarzam jak przysięgę”. Lech we Wrocławiu w 1450 osób. Nie wykorzystał całej biletów.

W Kielcach większej historii kibicowskiej także nie było. Korona pozdrawiała Leszka Ojrzyńskiego, a Legia zjawiła się w komplecie. Tymczasem po otwarciu nowych sektorów w Białymstoku frekwencja cały czas utrzymuje się na lepszym poziomie aniżeli w zeszłym sezonie. Zaś w Szczecinie młyn Pogoni tradycyjnie wyglądał jak grupa wyjazdowa w sektorze gości. „Portowcy” podczas meczu machali flagami i odpalili też pojedyncze świece dymne. Na koniec kolejki zgodową sektorówkę „Bo w Dębicy i Zabrzu jest wiara, która łączy kibiców obu miast” przedstawił Górnik Zabrze wraz z Wisłoką Dębica.

Łączna frekwencja: 66825
Najwyższa frekwencja: 18761 – Śląsk Wrocław
Najniższa frekwencja: 3000 – Górnik Zabrze
Najliczniejszy wyjazd: 1450 – Lech Poznań
Łączna liczba kibiców na wyjazdach: 2960

Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1

Widzów: 4800
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Wisła Kraków – Piast Gliwice 3:0

Widzów: 13858
Kibice gości: 250

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Zawisza Bydgoszcz – Cracovia Kraków 2:0

Widzów: 5000
Kibice gości: 50 (na zakazie)

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 2:0

Widzów: 18761
Kibice gości: 1450

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Korona Kielce – Legia Warszawa 3:5

Widzów: 10098
Kibice gości: 710

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów 6:0

Widzów: 6008
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:1

Widzów: 5300
Kibice gości: 500

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 2:1

Widzów: 3000
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Sezon 2013/2014:

> Raport kibicowski – 6. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 5. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 4. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 3. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – II runda kwal. LM i LE (dwumecze)
> Raport kibicowski – 2. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – I runda kwal. LM i LE (dwumecze)

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów. W rozgrywkach 2012/2013 kilkadziesiąt!

Źródło: inf. własna
Foto: widzewtomy.net, kibicewisly.pl, zawiszafans.com, wks.pl, 12zawodnik.pl, jagiellonia.net, pogononline.pl, zaglebie.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


2 komentarze

  1. arek pisze:

    Co sie dzieje z Duma Pomorza. Kiedys to byla konkretna ekipa, scisla czolowka a teraz zblizaja sie do poziomu Piasta czy Podbeskidzia. Rozumiem, ze POpaprancy niszcza kibica jak moga, takze w Szczecinie ale zeby tak podupasc. Moze za blisko jest tam granica i metroseksualizm u mlodziezy postepuje tam w najlepsze,ciezko to wytlumaczyc.

  2. zdeb pisze:

    niestety ale marsz od IV ligi do ekstraklasy przez 5 lat spowodował że jedno pokolenie wtedy 15 latków a dziś 20 latków (czyli tych którzy dzisiaj powinni stanowić większość na młynie) wypadło z obiegu i nie wyrobiło w sobie nawyku chodzenia na mecze i kibicowania Pogoni. Poza tym brak stadionu oraz mierna drużyna, która gra tylko o utrzymanie też nie przyciaga ludzi. Ogólnie klimat do piłki zrobił się kiepski. Dobrze że ludziska na wyjazdy jeszcze jeżdża bo wogóle by kicha była.