Wieczór Teo i debiutów

W meczu 9. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał na wyjeździe Piasta Gliwice 2:0 (1:0). Oba gole dla Kolejorza strzelił Łukasz Teodorczyk dla którego były to pierwsze ligowe trafienia w tych rozgrywkach. Dziś nie tylko w „niebiesko-białych” barwach, ale również w Ekstraklasie zadebiutowali Maciej Gostomski, Jan Bednarek i Michał Jakóbowski.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min. – Pierwsze minuty meczu to na razie sporo walki. Oba zespoły na razie skupiają się na walce w środku pola.
6 min. – Pierwszy rzut wolny Piasta bez zagrożenia.
7 min. – Strzał Klepczyńskiego obok słupka.
11 min. – Kontra Lecha, jednak podanie Hamalainena z lewej strony było złe.
14 min. – Uderzenie Gergo z ostrego kąta broni Trela.
15 min. – Ciekawie wykonany rzut rożny i dośrodkowanie w pole karne. Pięknie do strzału złożył się Teodorczyk. 1:0 dla Lecha.

18 min. – Kapitalna piłka Hamy do Claasena, którego w ostatniej chwili uprzedził Trela.
21 min. – Piast ma dziś dużo stałych fragmentów gry, jednak lechici jakoś sobie z nimi radzą.
25 min. – Lech większość akcji kreuje dziś w środku pola. Pomału zyskuje kontrole.
27 min. – Świetna akcja Piasta po podaniu z lewej strony Podgórskiego. Strzał Wilczka w ostatniej chwili blokuje Henriquez.
29 min. – Bomba Linettego zablokowana. Mógłby być piękny gol.

34 min. – Oba zespoły sporo walczą w środku pola. Od paru minut więcej z gry ma Piast.
37 min. – Przypadkowy strzał Luisa. Piłka w rękach Treli.
41 min. – Płaski strzał Luisa z prawej nogi broni bramkarz.
45 min. – Końcówka tej połowy znów dla Lecha, ale strzałów nie było. Do przerwy 1:0 dla Kolejorza.

48 min. – Druga połowa rozpoczęła się od rogu dla Piasta, ale pierwszą groźną okazję miał Lech. Teodorczyk zepsuł jednak całą sytuację złym zachowaniem.
49 min. – Strzał Możdżenia z lewej nogi z 11 metra wysoko nad poprzeczką.
49 min. – Kolejna setka Lecha! Teo biegł sam na sam, lecz fatalnie skiksował. Napastnik Lecha znów strzelał zamiast podawać.
50 min. – Tym razem Hamalainen i piłkę łapie Trela. Już dawno powinno być 2:0…
53 min. – Teraz już litości nie było. Kolejny zmasowany atak Lecha i dwa strzały broni Trela. Trzeciego Teo nie dał już rady i jest 2:0.
55 min. – Bomba Gergo i fanastycznie broni Trela.
55 min. – Strzał Linettego. Tuż obok słupka.
60 min. – Lech teraz gra na większym luzie. Nie ma już takiej nerwowości jaka była choćby na początku.

64 min. – Kolejna akcja Lecha, jednak piłka Hamalainena ostatecznie nie doszła do Ślusarskiego.
65 min. – Uderzenie Trałki blokuje obrońca.
70 min. – Lech ze spokojem gra i odbiera ataki Piasta, które są bez pomysłu.
71 min. – Kontra Lecha i w polu karnym przewrócił się Claasena. Karnego nie ma.
73 min. – Uderzenie Claasena z ostrego kąta nad poprzeczką.

80 min. – Lech gra z Piastem jak wiosną. Z kolei Piast nie ma już ochoty na nic.
82 min. – Strzał Cicmana z wolnego tuż nad bramką Gostomskiego. Było blisko gola.
85 min. – Mocny strzał Hamalainena odbił Trela.
87 min. – Niecelne zagranie Ślusarskiego z którego poszła kontra. Dzięki niej Piast oddał pierwszy celny strzał w tym meczu.
90+2 min. – Lech ze spokojem wygrywa 2:0 i przełamuje złą passę.

GKS Piast Gliwice – KKS Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 15 i 53.Teodorczyk

Żółte kartki: Wilczek

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 5185 (470 kibiców Lecha)

GKS Piast: Trela – Zbozień (89.Rabiola), Horvath, Polak, Klepczyński – Izvolt (54.Cicman), Matras, Martinez, Podgórski (74.Docekal) – Jurado – Wilczek.

Rezerwowi: Szumski, Krzycki, Dytko, Hanzel, Cicman, Docekal, Rabiola.

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Bednarek, Henriquez – Trałka, Linetty – Lovrencsics, Hamalainen, Claasen (79.Jakóbowski) – Teodorczyk (64.Ślusarski).

Rezerwowi: Kotorowski, Dejewski, Witt, Jakóbowski, Drewniak, Ślusarski.