Zwycięski weekend JS, JM i rezerw. Porażka DWL

W weekend w dniach 21-22 września odbyły się kolejne jesienne kolejki sezonu 2013/2014 w wielu ligach młodzieżowych oraz seniorskich na szczeblu okręgowym. Minione dni były udane dla juniorów młodszych, starszych i rezerw. Zawiodła tylko drużyna Wiary Lecha.


Podopieczni Patryka Kniata pokonali po horrorze Polonię Środa Wielkopolska 4:3. Lech II Poznań przegrywał odpowiednio 0:1 i 1:2, ale później w dwie minuty strzelił dwa gole i wyszedł na prowadzenie 3:2. Ostatecznie wygrał 4:3 i po 9. kolejkach rezerwy z bilansem 7-1-1 i z 22 punktami na swoim koncie pewnie liderują w III-lidze.

W weekend gorzej poszło KKS Wiarze Lecha. DWL przegrała w Gnieźnie z innym beniaminkiem – KS Gniezno 1:2, który wyprzedził kibiców Kolejorza w tabeli A-klasy (grupa: Poznań I). Na szczęście dotychczasowy lider, Concordia Murowana Goślina w tej kolejce tylko zremisowała i tym samym odskoczyła DWL o zaledwie jedno oczko.

Z kolei w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych (grupa 2) Kolejorz I ograł w ten weekend Wartę II Poznań 2:0. Lech I Poznań jest na 1. miejscu w tabeli z kompletem punktów, a ma jeszcze jedno zaległe spotkanie do rozegrania, które zaliczy w środę. Zaś w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych (grupa 1) Lech II Poznań pokonał w Kaliszu tamtejszego Włókniarza 4:2 i z kompletem punktów jest oczywiście pierwszy.

W miniony weekend nie zawiedli też juniorzy starsi. Lech Poznań w CLJ wygrał z AP Pogoń Szczecin 4:1 i jest trzeci z trzema punktami straty do lidera. Natomiast w WLJS Kolejorz II triumfował nad LKS Gołuchów 6:0 i przesunął się na 3. pozycję tracąc do lidera dwa punkty. Przypominamy, że terminarze młodzieży Lecha oraz wszystkie aktualne tabele znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie. Linki do niżej poniżej.

> Ligowy terminarz młodzieży, rezerw Lecha Poznań i DWL
> Ligowe tabele Lecha (rezerwy), Lecha (CLJ, WLJS), Lecha (WLJM) i DWL

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


3 komentarze

  1. Niko pisze:

    Rezerwy ida jak burza. Mamy bardzo duze na awans do II-ligi i mam nadzieje, ze tej szansy mlodzi nie przerzna

  2. Sadami pisze:

    Co by nie było III liga okazała się odpowiednią ligą na rozpoczęcie rozgrywek w rezerw.

  3. Piasek pisze:

    Tylko trzeba pamiętać, że mają być potem jeszcze baraże z mistrzami innych grup przez reformę II ligi. Mam nadzieję, że najpierw się do nich dostaniemy, a potem je przejdziemy.