Słaby weekend JS i średni JM. Dobry rezerw i DWL

W weekend w dniach 28-29 września odbyły się kolejne jesienne kolejki sezonu 2013/2014 w wielu ligach młodzieżowych oraz seniorskich na szczeblu okręgowym. Minione dni były słabe dla juniorów starszych i średnie dla juniorów młodszych. Nie zawiodły tylko rezerwy i DWL.


Podopieczni Patryka Kniata pokonali we Wronkach Start Warlubie 1:0 po golu Dariusza Formelli. Lech II Poznań po 10. kolejkach z bilansem 8-1-1 i z 25 punktami na swoim koncie pewnie lideruje w III-lidze. W weekend równie dobrze poszło też KKS Wiarze Lecha. DWL po ostatniej i pierwszej porażce w sezonie z KS Gniezno 1:2 tym razem pokonała Zawiszę Dolsk 4:2 i jest druga z punktem straty do lidera, Concordii Murowana Goślina. Awans DWL na 2. miejsce był możliwy dzięki porażce w ten weekend KS Gniezno.

Z kolei w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych (grupa 2) Kolejorz I ograł w tygodniu w zaległym spotkaniu Błękitnych Wronki 1:0, a weekend Lech I Poznań pokonał Przemysława Poznań aż 8:0 i jest na 1. miejscu w tabeli z kompletem punktów. Zaś w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych (grupa 1) Lech II Poznań przegrał z Wartą I Poznań 0:1. Dla tej drużyny Kolejorza była to pierwsza porażka w rundzie jesiennej przez którą młodzi lechici spadli na 2. miejsce w tabeli za „Zielonych”.

Niestety w miniony weekend mocno zawiedli juniorzy starsi. Lech Poznań w CLJ przegrał u siebie z Pogonią Szczecin aż 2:5 i spadł na 6. miejsce w tabeli. Kolejorz do prowadzących „Portowców” traci już sześć punktów. Natomiast w WLJS Kolejorz II zremisował na wyjeździe z Liderem Swarzędz 2:2. Dla poznaniaków był to już trzeci remis w tym sezonie. Lechici są na 3. miejscu w tabeli i do Warty II Poznań tracą cztery oczka. Przypominamy, że terminarze młodzieży Lecha oraz wszystkie aktualne tabele znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie. Linki do niżej poniżej.

> Ligowy terminarz młodzieży, rezerw Lecha Poznań i DWL
> Ligowe tabele Lecha (rezerwy), Lecha (CLJ, WLJS), Lecha (WLJM) i DWL

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


4 komentarze

 1. luis tel pisze:

  A z którąś z tych drużyn Ivan pracuje?

 2. lechita pisze:

  trenerem Lidera Swarzędz jest były lechita Czesław Jakołcewicz. Drużyne tą dostał przed tym sezonem. Porównajcie sobie wyniki tej drużyny w tym, a w tamtym sezonie i można zobaczyć jak dobrym trenerem jest Czesław

 3. 4o pisze:

  Juniorzy muszą się znacznie poprawić. Mam nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy.

  Młoda znów wygrał, drugi raz w tym sezonie zwycięską bramkę strzelił Formella. Zszedł jednak z jakimś urazem, oby to nie było nic groźnego.
  Lider na jesień powinien być, potem konsekwentna gra i awans, ale to jeszcze dużo czasu :)

 4. Bender pisze:

  Warto zwrócić uwagę, że najlepszym graczem rezerw Lecha w meczu z „miłośnikami wojny” (Warlubie) był kapitan zespołu – Wiktor Witt. Kolejny, który zasługuje na otrzymanie szansy w meczu Ekstraklasy.