Dzięki za walkę do końca + 83 zdjęcia z meczu i video (5:42 min.)

lechlegiaW meczu 13. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przy wypełnionych trybunach zremisował u siebie z warszawską Legią 1:1 (0:0). W pierwszej połowie więcej z gry miał Kolejorz, w drugiej goście, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Wielkopolanie do końca walczyli jednak o wygraną, lecz nie potrafili wstrzelić się w bramkę.

83 zdjęcia z meczu Lech – Legia 1:1:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

16:OO – Witamy z Bułgarskiej! na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! Nad stadionem tylko pojedyncze białe chmurki, ale ostre słońce niedługo zajedzie. W każdym razie pogoda jest idealna do gry. Nie wieje i jest powyżej 15 stopni.

16:03 – Pierwsi kibice Lecha i Legii są już na stadionie. Kolejorz powitał wschód okrzykiem – „Legia to stara…”

16:04 – Telebimy i jupitery są jeszcze wyłączone. Do meczu daleko, ale czuć już atmosferę, bo są już pierwsze śpiewy.

16:06 – Miał być oldschool, ale chyba nikt się nie spodziewał, że ktoś wpadnie na idiotyczny pomysł, żeby puścić muzykę z lat 60-tych. Dziadówa 100 procent. „Gratulujemy”.

16:14 – Już zmieniono muzę. Brawo. To obecne lepiej pasuje do meczu.

16:17 – Co do murawy. Trawa wygląda nieźle. Damy zaraz fotkę w śmietniku kibica.

16:21 – Fotka murawy w śmietniku na naszym mikroblogu.]]

16:23 – Legioniści cały czas wchodzą na sektor, ale pomału. Wywieszają też pierwsze fany.

16:25 – Pierwsza dobra wiadomość dzisiaj. DWL wygrała z Czarnymi Czerniejewo 3:0 i nie odpuszcza Concordii.

16:26 – Pierwsze pojazdy na Legie już są.

16:28 – W środku stadionu już ciemno. Może tak ktoś pomyśli i włączy jupitery…

16:29 – Legia wywiesiła na razie trzy fany w tym tą największą „Warriors”.

16:30 – Na spacer po murawie wyszli właśnie lechici. Oby dzisiaj zwycięzcy!

16:31 – Legia na razie cicho. Nie odezwała się z sektora ani razu.

16:31 – W końcu włączono jupitery. Na murawę wyszli też zawodnicy gości.

16:33 – Furman nieźle tam się obściskuje z lechitami. Tymi z młodzieżówek.

16:35 – Kamiński bryluje na murawie… w rozmowie przynajmniej. Jest tam również Piszczek.

16:38 – Teraz nie widać, kto z Lecha, a kto z Legii. Wszyscy rozmawiają ze sobą na murawie…

16:38 – Najwięcej mają do powiedzenia sobie Szymek i Rzeźniczak.

16:42 – Skład Lecha poniżej. W pełni optymalny.

16:48 – Ślusarski na telebimach. Mamy nadzieję, że tylko tam będzie dzisiaj…

16:49 – Na trochę ponad godzinę przed meczem na stadionie jeszcze mało kibiców.

16:50 – Poniżej również skład Legii. Oczywiście najsilniejszy ze szybkimi skrzydłami. Tylko ławka wygląda dość przeciętnie.

16:57 – Teraz jest oldschool dopiero 🙂 Manieczki lecą na stadionie. Z czasów jak jeszcze Lech grał na zapleczu Ekstraklasy i w 2002 roku do niej wrócił.

17:00 – Godzinę przed meczem Kocioł pełny już w połowie.

17:03 – Elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn są już porozkładane.

17:05 – Legia dzisiaj tylko z trzema fanami.

17:06 – Tymczasem w Kotle właśnie trwa wywieszanie fan.

17:07 – Większość wiary przyjdzie dziś na ostatnią chwilę. III i IV trybuna zapełnia się bardzo wolno.

17:12 – Co do fotek trybun jakie dajemy zwykle w panelu na górze. Dziś nie będzie ich tam tylko w osobnym newsie, bo galeria trybun będzie trochę większa.

17:13 – Bramkarze Legii na rozgrzewce i spore gwizdy.

17:15 – Coraz lepsza muza leci na stadionie z okazji oldschoolu. Rock pasuje dużo lepiej od utworów „jaki jestem szybki bil” czy „czarny alibabo”, które leciały tu na początku. Przed meczem przydałaby się nuta „Eye of the tiger”.

17:16 – Kibiców powitał właśnie spiker, a na murawie są już bramkarze Lecha, którzy się rozgrzewają.

17:19 – W Kotle jest bardzo dużo worków z konfetti. Niektórzy mają nawet po kilka siatek 🙂

17:20 – Legia wywiesiła jeszcze jedną fanę. Jest problem, bo gości przybywa bardzo wolno. W tej chwili na sektorze jakieś 300 osób.

17:22 – Obie drużyny są już na rozgrzewce. W sektorze gości pojawiło się jeszcze kilka fan.

17:23 – Są pierwsze serpentyny. Poleciały z Kotła po wyjściu lechitów na rozgrzewkę.

17:25 – Stadion zapełnia się coraz szybciej.

17:31 – Za niecałe 30 minut zaczynamy. Stadion się zapełnia, oba zespoły rozgrzewają.

17:35 – W sektorze gości z 400 osób. Więcej do meczu nie dotrze.

17:41 – Kocioł już właściwie pełny.

17:49 – Koniec rozgrzewki. Za 10 minut zaczynamy.

17:51 – Na 10 minut przed meczem legionistów jest w porywach z 500.

17:52 – „Eye of the tiger” – leci na stadion. Pisaliśmy, że chcemy i mamy 🙂

17:53 – Spiker czyta składy. Przy Legii gromkie gwizdy.

17:54 – Legii dzisiaj nie słychać z sektora gości. Jest ich za mało.

17:56 – Lech ma stworzone wszelkie warunki na trybunach, aby wygrać. Wszystko zależy od niego. Liczymy, że w końcu nas nie zawiedzie.

18:03 – Gramy! z lekkim opóźnieniem.

19:08 – Fotki pełnych trybun. Później damy film z oldschoolem.

2 min. – Pierwszy strzał Gergo z daleka, ale obroniony przez Skabę.
5 min. – W odpowiedzi Legia, lecz dośrodkowanie Kosy było złe.
11 min. – Rzut rożny i piłka wybita na 20 metr. Bomba Pawłowskiego i broni Skaba!
13 min. – Strzał Douglasa z wolnego i słupek!

17 min. – Lech ma optyczną przewagę od paru minut.
21 min. – Groźna kontra Legii, jednak strzałów brak.
25 min. – Lech ma na razie przewagę z której mało wynika. Kontry Legii są bardzo groźne.
30 min. – Mało sytuacji podbramkowych na razie.

37 min. – Obraz gry się nie zmienia. Mecz jest szybki, ale brakuje sytuacji i strzałów.
42 min. – Kontra Legii i wybija Wołąkiewicz.
45 min. – Pierwsze 45 minut z przewagą Lecha. Brakuje tylko strzałów, jednak Lech ma kontrole na boisku co może się podobać.

47 min. – Rzut wolny dla Legii, rykoszet i piłka wpada do bramki. 0:1.
49 min. – 1:1! Błyskawiczna odpowiedź Lecha. Gergo wpadł jak byk w pole karne i potężnym uderzeniem zdobył gola.
56 min. – Lechici nie złapali na spalonym i bardzo dobrą okazję miał Dvalishvili.
58 min. – Teraz przed szansą Furman i obok słupka.
59 min. – Odpowiedź Teo. Broni Skaba.

61 min. – Bomba Koseckiego w rękach Gostomskiego.
64 min. – Piękne prostopadłe podanie Murasia i Teo zatrzymuje bramkarz.
65 min. – Fatalny błąd Kamińskiego i Ojamaa sam na sam z bramkarzem. Broni Gostomski.
71 min. – Wstrzelenie piłki przez Bereszyńskiego w rękach Gostomskiego.
73 min. – Strzał Gergo obok słupka.

81 min. – Strzał Ceesaya w rękach Skaby.
90 min. – W końcówce atakuje Lech. Wcześniej gra toczyła się w środku.
90+4 min. – Koniec. Wynik 1:1 jest sprawiedliwy.

KKS Lech Poznań – KP Legia Warszawa 1:1 (0:0)

Bramki: 49. Lovrencscis – 47.Jodłowiec

Żółte kartki: Trałka, Ceesay – Rzeźniczak, Vrdoljak, Wawrzyniak

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 38458 (2040 kibiców Legii)

KKS Lech: Gostomski – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas – Trałka (88.Injać), Murawski – Lovrencsics (88.Ślusarski), Hamalainen, Pawłowski (74.Linetty) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Kotorowski, Arboleda, Henriquez, Injać, Drewniak, Linetty, Ślusarski.

KP Legia: Skaba – Broź (28.Bereszyński), Rzeźniczak, Dossa Junior, Brzyski – Ojamaa (86.Kucharczyk), Vrdoljak, Jodłowiec, Furman, Kosecki (79.Wawrzyniak) – Dvalishvili.

Rezerwowi: Wienczatek, Bereszyński, Wawrzyniak, Kopczyński, Pinto, Kucharczyk.