Nowy Śmietnik Kibica

Śmietnik Kibica – rozmowy o wszystkim, czyli tysiące komentarzy na różne tematy. Codzienna i ożywiona dyskusja setek kibiców Lecha Poznań. Przyłącz się do dyskusji o wszystkim. Nie tylko o futbolu!


>> Czwarty „Śmietnik Kibica” po oddaniu 19712 wpisów zapełnił się. 23 czerwca o 20:00 został otwarty nowy, pusty i czysty śmietnik. KLIKNIJ! <<
19 717 komentarzy

 1. Classic pisze:

  Giacore – trafiłeś kulą w płot pisząc o tych juniorach. Linetty grał w JUNIORZE MŁODSZYM, jak awaryjnie wzięto go do 1 zespołu bo nagle chciał go Dortmund i Anderlecht po mistrzostwach u-17. Liczy się jednostka, nie drużyna, a niektórzy chłopcy mają duży potencjał na rozwój. Graś, Michniewicz czy Fontowicz takowego nie mają. Bynajmniej ja go w nich nie widzę. Ale pewnie Kniat jest w tym specem, nie ja.

  Lepiej oddawać młodych do Legii, niech tam się ogrywają… Gadki o herbie, barwach już mi się delikatnie mówiąc przejadły. Liczenie na patriotyzm w tych chłopakach, w momencie kiedy ewidentnie coś w akademii nie gra jest naiwne. Widocznie naprawdę coś się psuje w pewnym momencie skoro dzieją się takie rzeczy. Ci młodzi nie idą tam przecież tylko dla kasy. Kozak i Bereś czuli się w Lechu niedoceniani, za to tam, ktoś wymalował im piękną wizję rozwoju. Nie ważne czy prawdziwą, ważne, że jakąkolwiek. Tutaj Bielik gra w JM, tam będzie trenował z Bergiem w 1. Jest różnica? Pomijam to czy to mu się uda, ale idę o zakład, że to było głównym czynnikiem.

  Za chwilę okaże się, że wyleci Wojdak, Szymankiewicz i Sanocki – też będzie wszystko cacy? Bo powinni za herb umierać? Czas się obudzić, oni patrząc najpierw na swój interes, potem na dobro klubu. A powiem wam moi kochanieńcy, że z rocznikiem 99 też będzie jazda, bo jest naprawdę kozacki 🙂 łudźmy się dalej, że to wina jednostki a nie tego co się dzieje w AL, będziemy się co rok budzić z ręką w noc… ptfu. Z młodymi Lechitami w Legii.

 2. pytalski pisze:

  @Classic

  Zgoda, że odchodzą bo im legia oferuje 1. skład ale co byś takiej propozycji przeciwstawił? przecież wiadomo że Lech kontroferty na takim samym poziomie nie złoży całemu rocznikowi byle by tylko nie odeszli… nie kłócę się, nie mam złudzeń, że chłopaki mają tylko barwy w sercu ale czym innym ich zatrzymasz?

 3. JRZ pisze:

  oj GROSZKINS widze ze zabolał cie mój komentarz w innym temacie bo próbujesz się teraz odegrać jak mały urażony chłopiec. Kownacki? gdzie ja napisałem coś odnośnie „powierzania mu odpowiedzialności za strzelania bramek i kreowania gry w LE” zacytuj mi bo chyba jestem ślepy. Moglem napisać wprost ze chodzi o ROZWÓJ Kownackiego ale nie wiem czy byś to ogarnął. Ubiparip kiedy ma dojść do formy? no na pewno nie w… okresie przygotowawczym. Na koniec zastanów się czy naprawdę jest sens ściągać kolejnego napastnika i mieć czterech w składzie wiedząc ze tylko jeden z nich będzie grał i weź pod uwagę tego Kownackiego który ma się ROZWIJAĆ!

 4. Classic pisze:

  Zwyczajnie, to samo. Nikt im nigdy nie zaproponuje 1 składu. Ale same treningi z pierwszą drużyną, to jednak co innego niż junior młodszy. Mylę się? To już przedsionek wielkiej piłki i wiem, że to działa na tych chłopaków. Oni nie mają nawet większych szans na rezerwy, bo w trakcie sezonu Kniat nie miesza w składzie. Jestem pewien, że nie chodzi o siano. Chodzi o to, że Legia stwarza im wizję, Lech widocznie tego nie robi. Nie ważne, czy wizja Legii się sprawdzi, Lech nie daje kontry.

 5. Classic pisze:

  Ba, wystarczy np. 1 trening w tygodniu z jedynką. Brzmi inaczej niż same treningi z juniorami? Uwierzcie, że dla takich chłopaków to mega przeżycie i tego mi w Lechu brakuje.

 6. pytalski pisze:

  taak. zgadzam się że takie nazwijmy to nagrody dla wyróżniających się to był by dobry pomysł i zupełnie możliwy do zrealizowania. Tylko wydaje mi się że i to było by zbyt mało. Najgorsze jest to że jak dla mnie to L. tylko ich mami perspektywą rozwoju.

 7. Rybka pisze:

  Ciekawe czy jak na serio Kamyk odejdzie to czy dolaczy do nas jeden z dwojki napastnikow o ktorych wspominala Redakcja …? Ja osobiscie wolalbym jedna jakiegos dobrego środkowego pomocnika do rywalizacji z Tralka..

 8. Giacore pisze:

  No i ile sobie Karol w I drużynie nie radził?

 9. Giacore pisze:

  Po za tym argument z Kozakiem mega z tyłka.

 10. pytalski pisze:

  Mam wrażenie że wszyscy narzekamy że te dzieciaki odchodzą ale nikt nie jest w stanie wymyślić czegoś co mogło by zatrzymać tych wartościowych graczy. To mnie najbardziej boli w tym wszystkim. nie jakieś jednostkowe sprawy(naprawdę wkurwiony byłem tylko jak odszedł Bereszyński bo go lubiłem i myślałem że perspektywiczny walczak) bo bo wiadomo że wszyscy do pierwszego składu nie trafią.

 11. Luk pisze:

  Coś się dzieje ze śmietnikiem gdyż nie wyświetla nowych komentarzy.
  Ostatni mam z 18.25

 12. tomasz1973 pisze:

  Ja też podkreślę trafność stwierdzeń Mouze. Najlepsze z herbem, imitację im jakąś naszyć! Zamiast kolejowych znaków, dać 2 barany, bo co niektórzy nawet zaczynają je przypominać.

 13. Szafran pisze:

  a co tu taka cisza?

 14. tomasz1973 pisze:

  Classic, kolego, chyba tym razem się trochę zagalopowałeś.
  Widzę bardzo emocjonalne podejście do tematu, może wiesz więcej i nie mówisz wszystkiego, ale wybacz, to zakrawa na paranoję. Dzwoni Berg, oferuje trening z I zespołem i młody ma kisiel w gaciach i mówi baj, baj. No i co mam na to przeciwstawić? Rumak ma ich wziąć w ilości 5-8 zawodników zaprosić powiedzmy co drugi trening do I zespołu.I co to da, szkoleniowo? Rumak, to nie niańka, ma swoje założenia, plany, i….minima do osiągnięcia, a ci młodzi to zaraz nabiorą jakiegoś mega doświadczenia i umiejętności, bo nagle zamiast grać w swojej grupie wiekowej, to pobiegają ze starymi chłopami? I jak by to miało wyglądać, dzisiaj z Rumakiem , jutro z Kniatem, a po jutrze z Tomaszewskim? A może niech ich Rutkowski na wspólną kolacje zaprosi do Mariota, tego jeszcze leśnodorski nie wymyślił, więc go przebijemy i młody będzie zadowolony. No wybacz, ale albo kogoś trzeba tam wypierdolić i tupnąć nogą, NAKAZUJĄC im podpisanie określonej umowy, albo trzeba lepiej dobierać młodych, albo….jedno i drugie.

 15. obywatel RzNI pisze:

  gdy powiedzieli w tv, że najwyższa pensja piłkarza w Błękitnych Stargard to 3 tys. brutto, to sobie pomyślałem, że Lechici – w ramach szacunku dla osiągnięć i poziomu 2-go ligowca (swoją drogą – pomijając słowotwórczą działalność działaczy PZPN – to tak naprawdę 3-cia liga), powinni z własnych pensji ufundować im jakąś nagrodę finansową za ten dwumecz. Ale z drugiej strony mogłoby to kojarzyć się z korupcją. Więc przyszedł mi do głowy lepszy pomysł: skoro tradycją ma być rozgrywanie finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym – co powinno dawać duże wpływy z biletów, reklam i transmisji, to uważam, że powinny zostać ufundowane przez PZPN oficjalne nagrody finansowe dla drużyny z 1-ligi (tak naprawdę 2-giej ligi) i dla drużyny z 2-giej ligi (tak naprawdę z 3-ciej ligi), które najdalej zaszły w rozgrywkach Pucharu Polski w danej edycji. I te nagrody powinny być wręczane przy okazji finału – na Narodowym. Dla tych mniejszych klubów i klubików byłaby to jakaś dodatkowa nagroda w sensie finansowym i prestiżu, bo tak naprawdę co roku są jakieś zespoły, które imponują w tych rozgrywkach i dają radę klubom ekstraklasowym, dochodząc wysoko w drabince.
  Uważam że to dobry pomysł i proponuję redakcji (pewnie ma większą siłę przebicia niż ja- piszący maile), żeby zgłosiła go do PZPN-u

 16. tomasz1973 pisze:

  My swoje zrobiliśmy, niestety swoje zrobili też w Warszawie….sędziowie.