Nowy Śmietnik Kibica
Śmietnik Kibica – rozmowy o wszystkim, czyli tysiące komentarzy na różne tematy. Codzienna i ożywiona dyskusja setek kibiców Lecha Poznań. Przyłącz się do dyskusji o wszystkim. Nie tylko o futbolu!
29 października 2013
Śmietnik Kibica – rozmowy o wszystkim, czyli tysiące komentarzy na różne tematy. Codzienna i ożywiona dyskusja setek kibiców Lecha Poznań. Przyłącz się do dyskusji o wszystkim. Nie tylko o futbolu!
Śmietnik Kibica – rozmowy o wszystkim, czyli tysiące komentarzy na różne tematy. Codzienna i ożywiona dyskusja setek kibiców Lecha Poznań.
—
KLIKNIJ I PISZ!
MECZE KOLEJORZA:
C+ Sport C+ 4K
TVP Sport
Wisła Płock – Lech Poznań (11.02, godz. 17:30)
MAGAZYNY LIGOWE:
C+ Premium – Liga+ Extra po 20. kolejce (12.02, godz. 19:30)
—
TVP Sport – Magazyn GOL po 19. kolejce (06.02, godz. 20:10)
—
PEŁNY PROGRAM
Tabela po 18. kolejce Ekstraklasy
—
1. Raków Częstochowa 42 pkt.
2. Legia Warszawa 35
3. Pogoń Szczecin 30
4. Widzew Łódź 30
5. Lech Poznań 29
6. Cracovia Kraków 28
7. Wisła Płock 28
8. Stal Mielec 28
9. Warta Poznań 26
10. Radomiak Radom 24
11. Śląsk Wrocław 21
12. Górnik Zabrze 20
13. Lechia Gdańsk 20
14. Zagłębie Lubin 20
15. Jagiellonia Białystok 19
16. Piast Gliwice 17
17. Miedź Legnica 13
18. Korona Kielce 13
05.07, Lech – Karabach 1:0 (LM)
09.07, Lech – Raków 0:2 (SPP)
12.07, Karabach – Lech 5:1 (LM)
16.07, Lech – Stal 0:2
21.07, Lech – Dinamo 5:0 (LKE)
28.07, Dinamo – Lech 1:1 (LKE)
31.07, Lech – Wisła 1:3
04.08, Vikingur – Lech 1:0 (LKE)
07.08, Zagłębie – Lech 1:1
11.08, Lech – Vikingur 4:1 d. (LKE)
14.08, Lech – Śląsk 0:1
18.08, Lech – Dudelange 2:0 (LKE)
25.08, Dudelange – Lech 1:1 (LKE)
28.08, Lech – Piast 1:0
31.08, Lechia – Lech 0:3
04.09, Lech – Widzew 2:0
08.09, Villarreal – Lech 4:3 (LKE)
11.09, Pogoń – Lech 2:2
15.09, Lech – Austria 4:1 (LKE)
18.09, Warta – Lech 0:1
01.10, Lech – Legia 0:0
06.10, Lech – Hapoel 0:0 (LKE)
09.10, Lech – Radomiak 1:0
13.10, Hapoel – Lech 1:1 (LKE)
16.10, Górnik – Lech 1:2
19.10, Lech – Śląsk 1:3 (PP)
23.10, Cracovia – Lech 0:0
27.10, Austria – Lech 1:1 (LKE)
30.10, Lech – Raków 1:2
03.11, Lech – Villarreal 3:0 (LKE)
06.11, Lech – Korona 3:2
12.11, Jagiellonia – Lech 1:2
—
27.01, Stal – Lech 0:0
01.02, Miedź – Lech 2:2
05.02, Lech – Miedź 1:0
11.02, Wisła – Lech (17:30)
16.02, Bodo/Glimt – Lech (18:45)
19.02, Lech – Zagłębie (15:00)
23.02, Lech – Bodo/Glimt (21:00)
26.02, Śląsk – Lech (17:30)
04.03, Lech – Lechia
11.03, Piast – Lech
18.03, Widzew – Lech
01.04, Lech – Pogoń
08.04, Lech – Warta
15.04, Legia – Lech
22.04, Radomiak – Lech
29.04, Lech – Górnik
06.05, Lech – Cracovia
13.05, Raków – Lech
20.05, Korona – Lech
27.05, Lech – Jagiellonia
—
(głównym terminem meczu ligowego bez dokładnej daty jest sobota)
Osób on-line: 139
W zaległym meczu 2. kolejki Ekstraklasy, Lech Poznań tylko zremisował na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:2 i znowu nie wskoczył na podium. Kolejorz łatwo dał sobie strzelić dwa gole nie wykorzystując momentami ogromnej przewagi, jaką miał w tym spotkaniu. W niedzielę, 5 lutego, o godzinie 15:00 już przy Bułgarskiej doszło do drugiego meczu z tym rywalem. W 19. kolejce niespodzianki nie było, Lech Poznań mimo nieskuteczności pokonał Miedź Legnica 1:0 dzięki czemu wreszcie przesunął się na 3. miejsce w ligowej tabeli.
—
Przed meczem: Miedź – Lech
Dwumecz z beniaminkiem
Warto wiedzieć: Miedź – Lech
Zapowiedź meczu: Miedź – Lech
Nasz rywal: Miedź Legnica
Raport z meczu: Miedź – Lech 2:2
Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowa konferencja prasowa
Wokół meczu: Miedź – Lech
Pięć szybkich wniosków: Miedź – Lech
Oko na grę: Bartosz Salamon
Plusy i minusy: Miedź – Lech
Oceny kibiców za mecz z Miedzią
Dogrywka: Miedź – Lech
—
Bilety na mecz z Miedzią
Przedmeczowa konferencja prasowa
Warto wiedzieć: Lech – Miedź
Zapowiedź meczu: Lech – Miedź
Raport z meczu: Lech – Miedź (prosto z Bułgarskiej od godziny 13:30)
Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowa konferencja prasowa
Wokół meczu: Lech – Miedź
Pięć szybkich wniosków: Lech – Miedź
Fotorelacja z meczu z Miedzią
Oko na grę: Dagerstal, Pereira lub Ishak
Plusy i minusy: Lech – Miedź
Oceny kibiców za mecz z Miedzią
Dogrywka: Lech – Miedź
W meczu 18. kolejki Ekstraklasy, Lech Poznań tylko zremisował na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:0. Na inaugurację wiosny najbardziej błysnął sędzia tego spotkania.
—
Przed meczem: Stal – Lech
Historia spotkań ze Stalą
Przedmeczowa konferencja prasowa
Warto wiedzieć: Stal – Lech
Zapowiedź meczu: Stal – Lech
Nasz rywal: Stal Mielec
Raport z meczu: Stal – Lech 0:0
Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowa konferencja prasowa
Wokół meczu: Stal – Lech
Pięć szybkich wniosków: Stal – Lech
Oko na grę: Adriel Ba Loua
Plusy i minusy: Stal – Lech
Oceny kibiców za mecz ze Stalą
Dogrywka: Stal – Lech
Ekstraklasa: Wisła Płock – Lech Poznań (sobota, 11 lutego, godz. 17:30)
II-liga: Lech II Poznań – Radunia Stężyca (25/26 lutego)
CLJ U-19: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (11/12 marca)
CLJ U-17: Lechia Gdańsk – Lech Poznań (4/5 marca)
CLJ U-15: Lech Poznań (w marcu 2023)
—
Pełny terminarz Lecha Poznań
Pełny terminarz Lecha II Poznań
Pełny terminarz młodzieży
Tabele seniorów i juniorów
Ekstraklasa: Miedź Legnica – Lech Poznań 2:2
Ekstraklasa: Lech Poznań – Miedź Legnica 1:0
II-liga: Siarka Tarnobrzeg – Lech II Poznań 0:1
CLJ U-19: Polonia Warszawa – Lech Poznań 2:0
CLJ U-17: Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec 6:1
CLJ U-15: Lech Poznań – Lechia Gdańsk 4:1
—
Pełny terminarz Lecha Poznań
Pełny terminarz Lecha II Poznań
Pełny terminarz młodzieży
Tabele seniorów i juniorów
Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Miedź Legnica 1:0 (142 zdjęcia)
Fotorelacja z towarzyskiego meczu Lech Poznań – Hansa Rostock 4:0 i 0:0 (64 zdjęcia)
Fotorelacja z meczu Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1:2 (118 zdjęć)
Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Korona Kielce 3:2 (139 zdjęć)
Fotorelacja z meczu LKE: Lech Poznań – Villarreal CF 3:0 (141 zdjęć)
Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Raków Częstochowa 1:2 (121 zdjęć)
Fotorelacja z meczu PP: Lech Poznań – Śląsk Wrocław 1:3 (81 zdjęć)
Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Radomiak Radom 1:0 (122 zdjęcia)
Fotorelacja z meczu LKE: Lech Poznań – Hapoel Beer-Sheva 0:0 (109 zdjęć)
Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Legia Warszawa 0:0 (107 zdjęć)
Fotorelacja z meczu Warta Poznań – Lech Poznań 0:1 (95 zdjęć)
Fotorelacja z meczu LKE: Lech Poznań – Austria Wiedeń 4:1 (146 zdjęć)
Fotorelacja z meczu Pogoń Szczecin – Lech Poznań 2:2 (104 zdjęcia)
Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Widzew Łódź 2:0 (120 zdjęć)
Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Piast Gliwice 1:0 (99 zdjęć)
Lechowy Flesz – Krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko. To szybkie notki na tematy o których nie napiszemy szerzej, a które są ciekawostkami lub informacjami mogącymi zainteresować kibiców. Od lata 2022 aktualizacja cyklu 24 godziny na dobę.
Na chłodno – Najpopularniejsza seria artykułów na KKSLECH.com. Cykl „Na chłodno” to nasze chłodne, szczere i obiektywne spojrzenie na Lecha Poznań. Informacje z klubu, ciekawostki, oceny, spostrzeżenia, opinie. Wszystko od kibiców do kibiców.
Pyry z gzikiem – Szybkie, luźne, szczere, obiektywne i swobodne podsumowanie każdego tygodnia w Lechu Poznań. Alternatywa dla cyklu “Na chłodno” lub jak kto woli – “Na chłodno mini” bądź “express”.
Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego meczu z danym rywalem. Liczby, statystyki spotkań, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.
Dogrywka – Dopełnienie pomeczowych materiałów w szybkich wniosków czy plusów i minusów. Statystyki pomeczowe, statystyki fitness, oceny formacji czy wybór najlepszej akcji.
Top 10 – Cotygodniowe wyróżnienie 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w newsach na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Materiał w każdą środę/czwartek.
Oko na grę – W każdym meczu baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Lecha, którego poddajemy ocenie i analizie publikując po spotkaniu wnioski dotyczące jego gry.
Tydzień z historią – Latem 2021 i w sezonie 2021/2022 pod koniec każdego tygodnia w sposób tekstowo-zdjęciowo-filmowy wspominaliśmy ważne Lechowe wydarzenia, historyczne mecze czy inne istotne/ciekawe spotkania oraz rzeczy, które w konkretnym czasie miały miejsce w Kolejorzu.
100 lat historii – W unikalnym dziale w unikalny sposób co jakiś czas przedstawiamy kibicom wiele wydarzeń czy ciekawostek z ostatnich 100 lat istnienia Lecha Poznań. Są to rozmaite artykuły na różne tematy związane z historią Kolejorza, zatem każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Europejskie puchary – Wszystko o meczach Lecha Poznań w europejskich pucharach w latach 2010-2022. Zbiór prawie 2500 naszych unikalnych artykułów (szczegółowe przedstawienia, relacje, analizy, opinie, ciekawostki, informacje oraz setki fotografii z meczów Kolejorza na arenie międzynarodowej).
Giacore – trafiłeś kulą w płot pisząc o tych juniorach. Linetty grał w JUNIORZE MŁODSZYM, jak awaryjnie wzięto go do 1 zespołu bo nagle chciał go Dortmund i Anderlecht po mistrzostwach u-17. Liczy się jednostka, nie drużyna, a niektórzy chłopcy mają duży potencjał na rozwój. Graś, Michniewicz czy Fontowicz takowego nie mają. Bynajmniej ja go w nich nie widzę. Ale pewnie Kniat jest w tym specem, nie ja.
Lepiej oddawać młodych do Legii, niech tam się ogrywają… Gadki o herbie, barwach już mi się delikatnie mówiąc przejadły. Liczenie na patriotyzm w tych chłopakach, w momencie kiedy ewidentnie coś w akademii nie gra jest naiwne. Widocznie naprawdę coś się psuje w pewnym momencie skoro dzieją się takie rzeczy. Ci młodzi nie idą tam przecież tylko dla kasy. Kozak i Bereś czuli się w Lechu niedoceniani, za to tam, ktoś wymalował im piękną wizję rozwoju. Nie ważne czy prawdziwą, ważne, że jakąkolwiek. Tutaj Bielik gra w JM, tam będzie trenował z Bergiem w 1. Jest różnica? Pomijam to czy to mu się uda, ale idę o zakład, że to było głównym czynnikiem.
Za chwilę okaże się, że wyleci Wojdak, Szymankiewicz i Sanocki – też będzie wszystko cacy? Bo powinni za herb umierać? Czas się obudzić, oni patrząc najpierw na swój interes, potem na dobro klubu. A powiem wam moi kochanieńcy, że z rocznikiem 99 też będzie jazda, bo jest naprawdę kozacki :) łudźmy się dalej, że to wina jednostki a nie tego co się dzieje w AL, będziemy się co rok budzić z ręką w noc… ptfu. Z młodymi Lechitami w Legii.
@Classic
Zgoda, że odchodzą bo im legia oferuje 1. skład ale co byś takiej propozycji przeciwstawił? przecież wiadomo że Lech kontroferty na takim samym poziomie nie złoży całemu rocznikowi byle by tylko nie odeszli… nie kłócę się, nie mam złudzeń, że chłopaki mają tylko barwy w sercu ale czym innym ich zatrzymasz?
oj GROSZKINS widze ze zabolał cie mój komentarz w innym temacie bo próbujesz się teraz odegrać jak mały urażony chłopiec. Kownacki? gdzie ja napisałem coś odnośnie „powierzania mu odpowiedzialności za strzelania bramek i kreowania gry w LE” zacytuj mi bo chyba jestem ślepy. Moglem napisać wprost ze chodzi o ROZWÓJ Kownackiego ale nie wiem czy byś to ogarnął. Ubiparip kiedy ma dojść do formy? no na pewno nie w… okresie przygotowawczym. Na koniec zastanów się czy naprawdę jest sens ściągać kolejnego napastnika i mieć czterech w składzie wiedząc ze tylko jeden z nich będzie grał i weź pod uwagę tego Kownackiego który ma się ROZWIJAĆ!
Zwyczajnie, to samo. Nikt im nigdy nie zaproponuje 1 składu. Ale same treningi z pierwszą drużyną, to jednak co innego niż junior młodszy. Mylę się? To już przedsionek wielkiej piłki i wiem, że to działa na tych chłopaków. Oni nie mają nawet większych szans na rezerwy, bo w trakcie sezonu Kniat nie miesza w składzie. Jestem pewien, że nie chodzi o siano. Chodzi o to, że Legia stwarza im wizję, Lech widocznie tego nie robi. Nie ważne, czy wizja Legii się sprawdzi, Lech nie daje kontry.
Ba, wystarczy np. 1 trening w tygodniu z jedynką. Brzmi inaczej niż same treningi z juniorami? Uwierzcie, że dla takich chłopaków to mega przeżycie i tego mi w Lechu brakuje.
taak. zgadzam się że takie nazwijmy to nagrody dla wyróżniających się to był by dobry pomysł i zupełnie możliwy do zrealizowania. Tylko wydaje mi się że i to było by zbyt mało. Najgorsze jest to że jak dla mnie to L. tylko ich mami perspektywą rozwoju.
Ciekawe czy jak na serio Kamyk odejdzie to czy dolaczy do nas jeden z dwojki napastnikow o ktorych wspominala Redakcja …? Ja osobiscie wolalbym jedna jakiegos dobrego środkowego pomocnika do rywalizacji z Tralka..
No i ile sobie Karol w I drużynie nie radził?
Po za tym argument z Kozakiem mega z tyłka.
Mam wrażenie że wszyscy narzekamy że te dzieciaki odchodzą ale nikt nie jest w stanie wymyślić czegoś co mogło by zatrzymać tych wartościowych graczy. To mnie najbardziej boli w tym wszystkim. nie jakieś jednostkowe sprawy(naprawdę wkurwiony byłem tylko jak odszedł Bereszyński bo go lubiłem i myślałem że perspektywiczny walczak) bo bo wiadomo że wszyscy do pierwszego składu nie trafią.
Coś się dzieje ze śmietnikiem gdyż nie wyświetla nowych komentarzy.
Ostatni mam z 18.25
Na poprawę humoru :)
http://fanatycyfutbolu.com.pl/kutas-moze-przeniesc-sie-do-lechii-gdansk/
Ja też podkreślę trafność stwierdzeń Mouze. Najlepsze z herbem, imitację im jakąś naszyć! Zamiast kolejowych znaków, dać 2 barany, bo co niektórzy nawet zaczynają je przypominać.
a co tu taka cisza?
Classic, kolego, chyba tym razem się trochę zagalopowałeś.
Widzę bardzo emocjonalne podejście do tematu, może wiesz więcej i nie mówisz wszystkiego, ale wybacz, to zakrawa na paranoję. Dzwoni Berg, oferuje trening z I zespołem i młody ma kisiel w gaciach i mówi baj, baj. No i co mam na to przeciwstawić? Rumak ma ich wziąć w ilości 5-8 zawodników zaprosić powiedzmy co drugi trening do I zespołu.I co to da, szkoleniowo? Rumak, to nie niańka, ma swoje założenia, plany, i….minima do osiągnięcia, a ci młodzi to zaraz nabiorą jakiegoś mega doświadczenia i umiejętności, bo nagle zamiast grać w swojej grupie wiekowej, to pobiegają ze starymi chłopami? I jak by to miało wyglądać, dzisiaj z Rumakiem , jutro z Kniatem, a po jutrze z Tomaszewskim? A może niech ich Rutkowski na wspólną kolacje zaprosi do Mariota, tego jeszcze leśnodorski nie wymyślił, więc go przebijemy i młody będzie zadowolony. No wybacz, ale albo kogoś trzeba tam wypierdolić i tupnąć nogą, NAKAZUJĄC im podpisanie określonej umowy, albo trzeba lepiej dobierać młodych, albo….jedno i drugie.
gdy powiedzieli w tv, że najwyższa pensja piłkarza w Błękitnych Stargard to 3 tys. brutto, to sobie pomyślałem, że Lechici – w ramach szacunku dla osiągnięć i poziomu 2-go ligowca (swoją drogą – pomijając słowotwórczą działalność działaczy PZPN – to tak naprawdę 3-cia liga), powinni z własnych pensji ufundować im jakąś nagrodę finansową za ten dwumecz. Ale z drugiej strony mogłoby to kojarzyć się z korupcją. Więc przyszedł mi do głowy lepszy pomysł: skoro tradycją ma być rozgrywanie finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym – co powinno dawać duże wpływy z biletów, reklam i transmisji, to uważam, że powinny zostać ufundowane przez PZPN oficjalne nagrody finansowe dla drużyny z 1-ligi (tak naprawdę 2-giej ligi) i dla drużyny z 2-giej ligi (tak naprawdę z 3-ciej ligi), które najdalej zaszły w rozgrywkach Pucharu Polski w danej edycji. I te nagrody powinny być wręczane przy okazji finału – na Narodowym. Dla tych mniejszych klubów i klubików byłaby to jakaś dodatkowa nagroda w sensie finansowym i prestiżu, bo tak naprawdę co roku są jakieś zespoły, które imponują w tych rozgrywkach i dają radę klubom ekstraklasowym, dochodząc wysoko w drabince.
Uważam że to dobry pomysł i proponuję redakcji (pewnie ma większą siłę przebicia niż ja- piszący maile), żeby zgłosiła go do PZPN-u
My swoje zrobiliśmy, niestety swoje zrobili też w Warszawie….sędziowie.