Na stadionie: Podwójna moc

Mimo ostatnich słabych wyników Kolejorza na trybunach zasiadło prawie 25 tysięcy ludzi. W dodatku Lech Poznań pokazał wczoraj prawdziwą moc i to zarówno na trybunach jak i na boisku. Mecz z Ruchem Chorzów na długo zapadnie w pamięci wszystkich tych, którzy przyszli w sobotę na Bułgarską.

Opadający Ruch

Pierwsi kibice Ruchu wcześnie pojawili się na stadionie, bo już dwie godziny przed meczem na sektorze była ich ponad połowa. Goście dość późno zaczęli za to wywieszać fany, choć ostatecznie było ich kilka w tym jeden transparent. Przed spotkaniem chorzowianie sporo nabluzgali na Lecha, lecz do końca nie po polsku. W trakcie meczu bluzgów z ich strony było mniej, a fani gości skupili się raczej na wspieraniu swojego zespołu. Po golu na 1:1 kibice Ruchu mieli mocno spóźnioną reakcję i z wybuchem radości zareagowali dopiero po dobrych kilku sekundach. W pierwszej połowie doping gości był niezły, zaś gol na 2:1 tylko utrzymał dobre tempo. Gdy Lech jednak wyrównał goście momentalnie zaczęli słabnąć. Bramka na 3:2 zakończyła już doping Ruchu, a trafienie na 4:2 do końca dobiło „Niebieskich”. Ogółem w Poznaniu pojawiło się wczoraj 1240 kibiców Ruchu.

Przedsmak mocy

Zanim rozpoczął się mecz Kocioł krzyknął „Jazda z ku*wami, Kolejorz jesteśmy z Wami” i potem rozpoczęła się prawdziwa petarda. Mianowicie „Każdy z nas to wie” przez kilkanaście minut śpiewane w równym, szybkim i mocnym tempie. Był to po prostu przedsmak tego co działo się na trybunach w II połowie. Doping od początku meczu z Ruchem stał na bardzo dobrym poziomie, choć Kocioł był wypełniony co najwyżej dobrze. O dziwo doping Lecha było słychać też tym razem w telewizji, jednak to bardziej przez lepsze rozstawienie mikrofonów niż przy okazji poprzednich spotkań. W pierwszej połowie w Kotle został również wywieszony specjalny transparent zachęcający do poniedziałkowego wyjazdu do Warszawy.

Podwójna moc

Przez całą drugą połowę doping nie był gorszy niż w pierwszej odsłonie i nie załamała go nawet druga bramka dla chorzowian. Gdy jednak Lech wyrównał doping wskoczył na jeszcze wyższy i głośniejszy poziom. Wówczas na Bułgarskiej była podwójna moc. Moc kibicowska na trybunach i moc sportowa na murawie. To wszystko dało efekt w postaci oszałamiającej końcówki i pewnej wygranej po której przyśpiewka „Każdy z nas to wie” królowa sporo po końcowym gwizdku sędziego.

Młode wsparcie

Dzięki akcji WL i klubu wczorajszy mecz obejrzało ponad 10 tysięcy gimnazjalistów co jest oczywiście nowym rekordem. Młodzi kibice byli jednak dość mocno porozrzucani po stadionie, a otwarty został nawet trzeci poziom III trybuny. Mimo to, najwięcej gimnazjalistów zasiadło na jedynce z którą Kocioł prowadził interakcję. Dzieci i młodzież chętnie odpowiadały, a przy akcjach bramkowych reagowały w emocjonalny sposób charakterystycznym piskiem. Podobnie było także po strzelonych golach co tylko polepszało atmosferę.

Dobra frekwencja, słaba zbiórka

Wczorajszy mecz obejrzało z trybun oficjalnie 24336 ludzi. To oczywiście jedna z lepszych frekwencji w tym sezonie Ekstraklasy dzięki której Lech tylko umocnił się na prowadzeniu w tabeli frekwencji zwiększając jednocześnie średnią liczbę widzów na mecz. Wciąż słaba, aczkolwiek trochę lepsza niż ostatnio była wczoraj zbiórka. Do puszek zebrano w sobotę 5380,59 złotych. Tym razem nie zawiedli także piłkarze, którzy po meczu nie uciekli do szatni. Co prawda bali się podejść blisko Kotla, jednak mimo wszystko zbliżyli się do niego i trochę poklaskali. Sobotnia atmosfera i końcówka meczu na długo zapadnie w pamięci kibiców. Doping stał na naprawdę bardzo dobrym poziomie, a poznański zespół zafundował wszystkim sportową moc w ostatnim kwadransie gry. Oby więcej takich meczów!

> Kibicowsko: Lech – Honka 2:1 + FOTO + VIDEO

Na Stadionie – Zbiór materiałów z cyklu: „Na stadionie” opisujących wszystko to co działo się na trybunach podczas meczu Kolejorza głównie na własnym stadionie (sezon 2011/2012 i 2012/2013)