Zwycięstwa juniorów i porażka rezerw na koniec rundy

W miniony weekend odbyły się ostatnie jesienne kolejki sezonu 2013/2014 w wielu ligach młodzieżowych oraz seniorskich na szczeblu okręgowym. Minione dni były udane dla juniorów, którzy mieli do rozegrania zaległe mecze. Na koniec jesieni przegrały jednak rezerwy.


KKS Wiara Lecha, juniorzy z Centralnej Ligi Juniorów Starszych i juniorzy II z Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych rundę jesienną zakończyli już w ubiegłym tygodniu, ale w ten weekend rywalizował jeszcze zespół rezerw, Lech I Poznań z WLJM i druga grupa juniorów starszych z WLJS.

Ci ostatnio pokonali u siebie Jarotę Jarocin 5:1 i z 30 punktami zakończyli rundę jesienną na drugim miejscu przegrywając z Wartą II Poznań o jedno oczko. Z kolei Lech I Poznań z WLJM wygrał z Przemysławem Poznań 6:0, a to oznacza, że jesienią zdobył komplet 42 punktów notując bilans bramkowy 84:1 (domowy 52:0).

Niestety fatalnie rundę jesienną zakończyły rezerwy Lecha Poznań. Trener Kolejorza, Mariusz Rumak zabrał wielu podstawowych piłkarzy na sparing z Widzewem Łódź, a w ten sam dzień Kolejorz II grający w bardzo młodym składzie uległ outsiderowi ligi, Cuiaivii Inowrocław 0:2. Po 17. kolejkach III-ligi rezerwy z 34 punktami są o cztery oczka za Sokołem Kleczew.

Strata do lidera byłaby jeszcze większa, gdyby Sokół nie stracił w ten weekend bramki na 1:1 w 93. minucie gry i to z rzutu karnego. Lech II Poznań zanotował jesienią bilans 11-1-5, gole: 32:19. Rezerwy Kolejorza aż 11 meczów rozegrały we Wronkach a tylko 6 na wyjazdach. Tym samym wiosną podopieczni Patryka Kniata bardzo często będą grać na wyjazdach.

Przypominamy, że jesienne wyniki młodzieży Lecha Poznań oraz wszystkie aktualne tabele znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie. Linki do niżej poniżej.

> Ligowy terminarz młodzieży, rezerw Lecha Poznań i DWL
> Ligowe tabele Lecha (rezerwy), Lecha (CLJ, WLJS), Lecha (WLJM) i DWL

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


3 komentarze

 1. 07 pisze:

  Mnie najbardziej interesuje C.L.J. Tam chyba w ostatnim czasie odrobili 5 punktów do lidera – Pogoni.

 2. kulas pisze:

  Jestem raczej gościnnie ale coś mi się przypomina, że Rumak/zarząd narzekali na to że Rezerwy Lecha graja w tak niskiej lidze … ?

 3. 4o pisze:

  Sami nie wiedzą co chcą z tymi rezerwami… zaprzeczają się własnymi słowami.
  Tak jak kiedyś pisałem, wszystko pokaże runda wiosenna, o co tak na prawdę chcą grać?…
  Centralna Liga Juniorów jest ciekawa z tego względu, że są tam drużyny z przedstawicieli różnych poziomów polskiej ligi.