Tak strzelał Lech jesienią i w 2013 roku

zwyciestwoPiłkarze Lecha Poznań w całym 2013 roku strzelili łącznie 60 ligowych goli z czego 26 wiosną (15 meczów) i 34 jesienią (21 meczów). Ta zdobycz pozwoliła Kolejorzowi zdobyć wiosną wicemistrzostwo i jesienią pozostać w walce o tytuł.

Najlepszym ligowym strzelcem Lecha Poznań w 2013 roku został Gergo Lovrencsics, który zdobył 12 goli, a jedną bramkę mniej miał Łukasz Teodorczyk. Ogółem do siatki rywali trafiało łącznie 17 różnych zawodników. Dość skuteczny w 2013 roku był obrońca, Marcin Kamiński, który zaliczył tyle samo ligowych trafień co Bartosz Ślusarski i Kasper Hamalainen.

O dziwo Lech Poznań najwięcej goli w Ekstraklasie w 2013 roku (11) strzelił między 81 a 90 minutą, a ponadto bardzo często trafiał tuż przed końcem pierwszej połowy i tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony. Natomiast jesienią podopieczni Mariusza Rumaka dwie bramki zdobyli między 21 a 30 minutą i tak się złożyło, że doszło do tego w ostatnim boju w 2013 roku z bydgoskim Zawiszą.