Tak tracił Lech jesienią i w 2013 roku

porazkaW 2013 roku piłkarze Lecha Poznań dali sobie wbić łącznie 30 goli w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy z czego 8 bramek stracili wiosną (w 15 meczach), a 22 jesienią (w 21 spotkaniach).

Największymi katami „niebiesko-białych” w mijającym roku byli Michał Masłowski, Grzegorz Kuświk i Fabian Pawela, którzy strzelili nam po dwa gole. Inni zawodnicy wbili nam góra po jedynej bramce. Ogółem do naszej siatki w lidze trafiło w 2013 roku łącznie 27 różnych graczy, ale nikt nie strzelił Kolejorzowi gola w dwóch rundach.

W 2013 roku podopieczni Mariusza Rumaka więcej bramek tracili w drugich połowach, a aż 7 z 30 stracili między 81 a 90 minutą gry. Przez to Kolejorz stracił też parę punktów. Jeszcze wiosną w starciu z Legią Warszawa bramka stracona w końcówce zakończyła marzenia Lecha o mistrzostwie.

Ponadto Kolejorz prowadząc jesienią z Cracovią Kraków i Ruchem Chorzów 1:0 ostatecznie zremisował 1:1 oraz remisując 0:0 przegrał z Koroną Kielce 0:1. Stracone gole zdobyte przez odpowiednio Marcina Malinowskiego, Saidiego Ntibazonkizę i Daniela Gołębiewskiego w końcówkach tych starć spowodowały utratę łącznie pięciu punktów i m.in. dlatego poznaniacy nie zajmują teraz pozycji wicelidera w Ekstraklasie.