Domowe mecze w 2013 roku

W 2013 roku kibice Kolejorza przychodzili na Bułgarską łącznie 20 razy (8 wiosną i 12 jesienią) po to, aby wesprzeć Lecha Poznań swoim dopingiem. Inea Stadion w mijających dwunastu miesiącach w miarę sprzyjał „niebiesko-białym”, choć oczywiście mogło być lepiej.

Kolejorz zmagania przed własną publicznością w 2013 roku rozpoczął od porażki z warszawską Polonią 0:1, która za sprawą pięknej bramki z dystansu szybko wyszła na prowadzenie i nie oddała już punktów aż do końca spotkania. W drugim domowym meczu lechitom także nie udało się wygrać. Poznaniacy w starciu z GKS-em Bełchatów mieli gigantyczną przewagę, jednak bramka gości była zaczarowana i „niebiesko-białym” nie udało się pokonać świetnie broniącego wówczas Emilijusa Zubasa.

W dalszej części wiosny było już tylko lepiej. Lech prowadził do przerwy z Lechią aż 3:0, a w kolejnej konfrontacji z Zagłębiem Lubin przegrywał po trafieniu Szymona Pawłowskiego, lecz po wielu miesiącach potrafił odwrócić losy meczu i wygrać 3:1. Z kolei w potyczce z Widzewem Łódź do przerwy na Bułgarskiej było 0:0, ale w drugiej połowie gracze Mariusza Rumaka zmietli RTS triumfując nad nim 4:0. Ostatecznie w ośmiu wiosennych pojedynkach Kolejorz zaliczył domowy bilans 5-1-2, gole: 14:6.

Tymczasem jesienią poznaniacy rozegrali u siebie dwanaście konfrontacji w których zanotowali bilans 8-3-1, bramki: 19:10. Kolejorz wygrał na Inea Stadionie dwa pucharowe starcia, ale strzelając Żalgirisowi Wilno dwa gole w końcówce ostatecznie pokonał Litwinów 2:1, czyli za mało, by grać dalej w Lidze Europy. W 2013 roku zespół Lecha dwukrotnie pokonał przed własną publicznością krakowską Wisłę (1:0 i 2:0), Koronę Kielce (2:0 i 2:0) oraz Widzew Łódź (4:0 i 1:0).

W 2013 roku drużyna Kolejorza dwa razy rywalizowała na Bułgarskiej również z Zagłębiem Lubin, ale w dwóch spotkaniach nie umiała zwyciężyć (było 3:1 i 1:1). Ponadto „niebiesko-biali” dwa razy przegrywali do przerwy 0:1, ale dwukrotnie potrafili odwrócić losy meczu (z Żalgirisem Wilno 2:1 i Górnikiem Zabrze 3:1). Dodatkowo raz poznaniacy prowadzili do przerwy 1:0, jednak ostatecznie przegrali z Pogonią Szczecin 1:2. Domowy bilans Kolejorza za mijający rok to 13-4-3, gole: 37:18. Lech był najskuteczniejszy u siebie od lat, ale też stracił sporo bramek.

Domowy bilans rundy wiosennej: 5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki, 14:6 (8 spotkań)
Domowy bilans rundy jesiennej: 8 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka, 19:10 (10 spotkań)
Ogólny domowy bilans 2013 roku: 13 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki, 37:18 (20 spotkań)

Rok 2012: 11 zwycięstw, 2 remisy, 5 porażek, 24:13 (18 spotkań)
Rok 2011: 11 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki, 27:9 (18 spotkań)
Rok 2010: 13 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki, 35:8 (20 spotkań)