Nieoczekiwane zwycięstwo. Lech – Sparta 2:1

pilkaW czwartym meczu sparingowym podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej i trzecim w trakcie obozu w Hiszpanii, piłkarze Lecha Poznań po niezłych zawodach pokonali Spartę Praga 2:1 (1:0).

Od początku spotkania przewagę w dosłownie każdym elemencie gry mieli poznaniacy. Lechici w pierwszej odsłonie grali szybko, z pierwszej piłki i niezwykle ofensywnie co zaowocowało w 36. minucie gry. Daylon Claasen sprytnie podał wówczas do Kaspera Hamalainena, a ten przedarł się jeszcze z piłką i umieścił ją w długim rogu bramki Sparty. W pierwszej połowie prażenie największe zagrożenie pod bramką Kolejorza stworzyli po stałych fragmentach gry.

Po zmianie stron sparing był już bardziej wyrównany. Na początku ostro do ataku ruszyła Sparta, ale w 58. minucie drugim golem została zgaszona. Karol Linetty popisał się ładnym odbiorem i podaniem, a Gergo Lovrencsics spokojnym i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie lechitów. Poznaniacy chcieli iść za ciosem, jednak w 72. minucie po szybkiej akcji bramkę strzeliła Sparta. Od tamtej chwili Kolejorz grał już bardziej z kontry i dzielnie się broniąc ostatecznie dowiózł korzystny wynik do końca.

KKS Lech Poznań – AC Sparta Praga 2:1 (1:0)
Bramki: 36.Hamalainen 58.Lovrencsics – 72.Julis
Skład Lecha: Gostomski – Kędziora (75.Bednarek), Wołąkiewicz (75.Arajuuri), Kamiński (75.Arboleda), Douglas (75.Henriquez) – Trałka (75.Zgarda), Linetty (75.Injać) – Pawłowski (75.Możdżeń), Claasen (75.Kownacki), Lovrencsics – Hamalainen (75.Formella).
Trenerzy: Mariusz Rumak – Vítezslav Lavicka
Pogoda: +14°C, pogodnie