Wygrana w próbie generalnej. Lech – Dolcan 3:2

pilkaW szóstym sparingu tej zimy i przy okazji ostatnim w trakcie przygotowań do rundy wiosennej, piłkarze Lecha Poznań pokonali w Uniejowie I-ligowy Dolcan Ząbki 3:2 (3:1). Kolejorz rozegrał dwie różne połowy, ale ostatecznie próba generalna przed ligą zakończyła się zwycięstwem Wielkopolan.

Od początku spotkania sporą przewagę na boisku miał Lech. Poznaniacy grali szybko, składnie, bardzo ofensywnie i łatwo stwarzali sytuacje podbramkowe. Atak pozycyjny w wykonaniu Kolejorza wyglądał naprawdę nieźle, natomiast Dolcan Ząbki nie mógł sobie z nim poradzić i ograniczał się tylko do wyprowadzania kontr. Po jednej ze strat piłki w 26. minucie gry rywale zdobyli gola.

Na drugą połowę trener, Mariusz Rumak desygnował znacznie inną i na wielu pozycjach po prostu słabszą i młodszą jedenastkę. Miało to spory wpływ na przebieg gry, bowiem lechici już nie dominowali, a momentami w drugiej odsłonie przeważali nawet rywale. W końcówce pojedynku poznaniacy znów przejęli jednak wyraźną inicjatywę, ale po składnej akcji Dolcanu w 86. minucie stracili drugą bramkę. Ostatecznie w próbie generalnej Kolejorz wygrał 3:2.

KKS Lech Poznań – Dolcan Ząbki 3:2 (3:1)
Bramki: 15.Lovrencsics 17.Trałka 31.Claasen – 26 i 86.Zjawiński
Żółte kartki: Douglas, Henriquez – Matuszek
Czerwone kartki: 10 min. – Leszczyński (bramkarz pozostał na boisku)
Skład: Kotorowski (46.Gostomski) – Kędziora (46.Możdżeń), Wołąkiewicz (46.Arajuuri), Kamiński (46.Arboleda), Douglas (46.Henriquez) – Trałka (46.Zgarda), Linetty (46.Injać) – Pawłowski (46.Orłowski, 70.Dejewski), Claasen (46.Kownacki), Lovrencsics (46.Woźniak) – Hamalainen (46.Teodorczyk).
Trenerzy: Mariusz Rumak – Robert Podoliński
Pogoda: +8°C, pogodnie

111 komentarzy

1. SzybkiTosiek pisze:

Nie ma gdzieś jakiejś transmisji?

2. ramirez pisze:

nie ma i nie będzie. co więcej nie ma jeszcze składów.

8. ramirez pisze:

moi drodzy nie ma linku do transmisji VIDEO, dlatego że taka transmisja nei istnieje.

9. fan123 pisze:

Coś więcej wiadomo o kontuzji Teo?

10. miodek pisze:

Chyba jeszcze zanim redakcja WTK przejęła LechTV, parę meczów pod koniec transmitowali przez Youtube? Naprawdę takie to kosztowne technologicznie czy co, że nie mogą tego wprowadzić na sparingi?

11. BRAGA pisze:

Ja pierdole, mam nadzieję że to nie jest 11 meczowa na Śląsk. Byle nie KOTOR!! A z Teo co znowu? W Ślusarskiego się bawi?

12. fan123 pisze:

Zaciskamy pasa bo lodówki Rutkowi się nie sprzedają…
    Kiedyś puszczali transmisje meczy z Polski

13. ramirez pisze:

Teo nie przepracował okresu przygotowawczego, więc zapewne zagramy Kasprem i Claasenem ze Śląskiem o ile dzisiaj to bedzie jako tako wyglądać.

14. BRAGA pisze:

Niech ktoś zmieni tych pojebów co piszą relacje na żywo na oficjalnej!!! 9 minuta a ani jednej informacji co się dzieje na boisku!!

15. pytalski pisze:

liczyłem że jednak zrobią transmisje skoro mecz w kraju. trudno już bez marudzenia. Kotor w bramce oznacza że bramkarze po 45 minut pewnie…

16. KKSLECH.com pisze:

Czerwona kartka dla Dolcana. Jest 10 minuta

17. Drewnialdinho pisze:

hehe już 12 min. a oni jeszcze ani jednej informacji nie dali? Kto prowadzi tą relację?

18. Jarecki pisze:

To nikt tego meczu nie ogląda żeby choć minuta po minucie przekazywać co się dzieje ?

19. Jarecki pisze:

Czerwień w 12 minucie ??? Noto musiał ktoś nabroić nieźle!
    Mam nadzieję tylko że nikt z naszym mocno nie ucierpiał !

20. ramirez pisze:

Czerwień dla bramkarza, ale bramkarz gra dalej bo to tylko sparing.

24. BRAGA pisze:

Niech tych baranów wypierdolą ze stanowisk!! Długi przejmijcie tą oficjalną, to jest kurwa katastrofa!!

25. DivusGomesz pisze:

W tym okresie przygotowawczym połowa akcji bramkowych rozpoczyna się od odbioru Linettego. Chyba rośnie nam nowa gwiazda.

26. 1 pisze:

2-0 lech

27. Giacore pisze:

Kolejna bramka po przechwycie Karola. To już nie wygląda na przypadek.

28. Drewnialdinho pisze:

hehe nie spodziewałem się tego OLE 😀 Po Mistrzostwo

29. wagon pisze:

w tym meczu najważniejsze będzie zero straconych bramek

30. ramirez pisze:

ale macie we łbie. tłuką dopiero 2:0 ogóry z ligi niżej, a wy już o mistrzostwie. nie mam nic przeciwko, ale więcej luzu.

31. BRAGA pisze:

Coś czuje że to będzie runda Linettego i kolejna Gergo. Fantastycznie chłopaki grają od początku przygotowań i faktycznie, przechwyty Karola to nie przypadek.

35. BRAGA pisze:

ramirez@ Spartę też stłuki po podobnej grze jak teraz. To nie przypadek. Chociaż fakt Kotor z Arboledą jeszcze się nie wykazali w tym meczu

36. 4o pisze:

Ta runda musi należeć do Linettego… Obyśmy szybko zapomnieli o Murasiu, jeśli chodzi o jego obecność na boisku.

37. BRAGA pisze:

To jest kurwa na prawdę chore!!! Ja mam nadal 17minutę w relacji!!

38. 3 pisze:

2-1

39. pytalski pisze:

ja 25 ale odświeżam co chwile

40. aliz pisze:

racja – przeciez sami oglądalismy czy to w meczu z Pragą czy z Kkrasnodarem Karol miał sporo takich akcji… widac że chłopak „ma czuja”… ale to jeszcze młodziak… Wydaje mi się że powołanie Nawałki chłopakowi duzo dało – brawo

Z innej beczi – jak trawa na Bułgarskiej?? coś ktoś widział? ktoś cos wie???

41. ramirez pisze:

już macie to mistrzostwo. miało być czyste konto.

nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu widzianym nawet nie w zoo, a w relacji tekstowej 🙂

42. 3 pisze:

3-1

43. BRAGA pisze:

Hahha Kotor już zaczyna. Mały QUIZ, kto pamięta kiedy kotor wyciągnął „11” albo sytuacje sam na sam?

44. Drewnialdinho pisze:

a nie mówiłem że na 3-1 będzie Claasen? ha!

45. badelj pisze:

3-1 !!

46. Fabler pisze:

Drewnialdinho, zagraj w lotka dziś 🙂

47. miodek pisze:

Pół żartem pól serio, ale kolejny raz wygląda na to, że brak Teo jest wzmocnieniem naszej ofensywy 😉

48. SzybkiTosiek pisze:

Mam nadzieję, że na Śląsk wyjdzie Gostomski, a nie Kotor…

49. pytalski pisze:

ofensywnie nastawione zespoły:D dużo się dzieje.

54. pytalski pisze:

nie wiem co by się musiało stać żeby Kotor wyszedł na ligę. Nie wiem i nie chce wiedzieć:)

55. BRAGA pisze:

MiichałRdm@ A mi cały czas świta że to był Inter Baku:)

56. SzybkiTosiek pisze:

To był chyba Inter Baku, bo tam wybronił parę karnych i strzelił kluczowego 😀

57. JRZ pisze:

Widze ze Maciej Orłowski dalej kreci się wokół pierwszej drużyny. Mam nadzieje ze na kolejnym obozie dostanie więcej szans bo naprawdę ma duży talent.

58. 3 pisze:

posiadanie piłki Lech-63% Dolcan-37%

59. asdf pisze:

Rezerwowi: Maciej Gostomski, Manuel Arboleda, Luis Henriquez, Szymon Zgarda, Dimitrije Injac, Jan Bednarek, Mateusz Możdżeń, Dariusz Formella, Dawid Kownacki, Mariusz Woźniak, Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski.
    No ławki to my nie mamy.

60. MichałRdm pisze:

@BRAGA
    Ogladac 3x ten film na yt i nadal mylic.. no w kazdym razie te karne były dobre 🙂

64. sas pisze:

W zeszłym sezonie zimą Lech kiepsko spisywał się w sparingach zimowych ale za to dobrze sobie radził w rundzie wiosennej. Oby teraz nie było na odwrót

65. Drewnialdinho pisze:

Jest Teo zaraz strzeli gola!

66. Fabler pisze:

Kto prowadzi tą transmisje? Kurde w drugiej wychodzi Teodorczyk, który nie był nawet na ławce rezerwowych?

67. miodek pisze:

No taką ma atomową pomoc za sobą, że na pewno 😛

68. MichałRdm pisze:

Gostosmki w tym drugim skladzie to dobre posuniecie:) Tutaj wiecej roboty bedzie miał

69. tomasz1973 pisze:

Jak widzę gramy dwoma jedenastkami.Gostomski, moim zdaniem gra przy teoretycznie słabszej obronie, aby ewentualnie miał więcej pracy, a co za tym idzie więcej możliwości wykazania się.Jak pamiętam swoje sparingi, to często podstawowy bramkarz grał z tą teoretycznie słabszą jedenastką.Większość teraz to rezerwa i juniorzy.

70. tomasz1973 pisze:

Michał ,widzę, ze o tym samym pomyśleliśmy.

71. Fabler pisze:

Już się wykazał 😀

72. Drewnialdinho pisze:

spokojnie wyczuwam gola dla LECHA

73. Giacore pisze:

Ale z drugiej strony traci w takim momencie na zgraniu z 1 garniturem obrońców. Mnie najbardziej cieszy aktywność Kędziory i Linettego w 1 połowie.

74. pytalski pisze:

Giacore@
    wolę liczyć że na kilka dni przed ligą to zgranie już jest

75. tomasz1973 pisze:

Coś trzeba poświęcić, a ponadto i ci obrońcy i ci trenują na tych samych zasadach , więc o zgranie chyba nie trzeba się martwić.

76. ramirez pisze:

skład na Śląsk będzie pewnie jak w pierwszej połowie tylko Gostomski w Bramce, a Teo wejdzie na 30 minut, bo jeszcze ma braki w przygotowaniu. być może podobnie Arajuuri, chociaż bramkarzy często się nie wpuszcza w ten sposób.

77. Giacore pisze:

Zasady treningu to jedno. Wiadomo, że już zgranie między nimi jest ale im więcej gra blok defensywny w jednym składzie tym lepiej im się gra ze sobą i łatwiej przewidzieć zachowanie partnera.

78. pytalski pisze:

tu zgoda 100%

79. 3 pisze:

3-2

80. wagon pisze:

z drużyny rezerw brakuje jeszcze dwóch bardzo obiecujących graczy, bodajże, jak mu tam no ten Ślusario i Murasio

81. 3 pisze:

Lech 3-2 Dolcan

82. damnix pisze:

Bardziej niż trzy strzelone bramki, martwią mnie dwie stracone.Poprosimy o info w jakich okolicznościach straciliśmy gole

83. Drewnialdinho pisze:

Jest Dobrze! Widać że chłopaki odzyskują swieżość. Będzie MP!

84. ramirez pisze:

miało być obrońców, a nie bramkarzy :DDD

85. tomasz1973 pisze:

Drewnialdnho—-ani nie jest tak dobrze jak piszesz teraz, anie nie jest tak źle jak pisałeś parę dni temu !