Weekendowe wyniki młodzieży Lecha

W miniony weekend swoje mecze III-lidze oraz w Centralnej Lidze Juniorów rozegrały dwie młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Obie wygrały, a za tydzień do zmagań przystąpią kolejne cztery ekipy.


W ten weekend za ubiegłotygodniową wpadkę na wyjeździe z Centrą Ostrów Wielkopolski 0:4 podopieczni Patryka Kniata na szczęście zrehabilitowali się. Lech II Poznań w wyjazdowym starciu z ostatnią w tabeli Notecianką Pakość jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale do przerwy przegrywał 1:2. Na szczęście druga połowa należała już do Kolejorza i rezerwy wygrały 3:2 po dwóch golach Dawida Michniewicza i jednym z rzutu karnego Grzegorza Rogali.

Po 20. kolejkach III-ligi Lech II Poznań z 38 punktami na swoim koncie plasuje się na 3. miejscu w tabeli i do lidera, Sokoła Kleczew, który w tej serii spotkań niespodziewanie przegrał w Plewiskach z tamtejszym Gromem 0:2 traci sześć oczek. Za tydzień gracze Patryka Kniata po raz trzeci tej wiosny wystąpią na wyjeździe i zmierzą się z Fogo Luboń, którego wyeliminowali przecież nie tak dawno z OPP triumfując na jego boisku 2:1.

Miniony weekend udany był także dla Lecha Poznań z CLJS. Kolejorz wygrał u siebie z Polonią Leszno 4:0 i wciąż jest na 3. miejscu z oczkiem straty do Arki Gdynia i Pogoni Szczecin. „Portowcy” sprali w ten weekend Lechię Gdańsk aż 8:0, zaś „Arkowcy” uciułali 1:0 w wyjazdowej potyczce z Wartą Poznań. Za tydzień podopieczni Marka Śledzia pojadą właśnie do Gdyni i koniecznie muszą zwyciężyć chcąc awansować do głównego turnieju o MP. Z kolei porażka z Arką może bardzo mocno skomplikować sprawę.

Tymczasem w sobotę wiosenne rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych rozpoczął Lech Poznań, który jesienią rywalizował w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych i okazał się najlepszy w swojej grupie. Na początek Kolejorz pokonał u siebie Pogoń Mogilno 3:0. Wiosną w tej grupie gra łącznie osiem klubów, które rozegrają ze sobą mecz i rewanż. Niebawem pełen terminarz Lech I Poznań z CLJM pojawi się w dziale „Terminarz młodzieży” na tej witrynie.

Natomiast za tydzień w ostatni weekend marca prócz A-klasowej KKS Wiary Lecha Poznań wiosenne zmagania zainauguruje Lech II Poznań z WLJS, Lech II Poznań z WLJM oraz Lech III Poznań i Lech IV Poznań z WLJM (grupa mistrzowska). Terminarze tych drużyn można znaleźć w dziale „Terminarz młodzieży” na tej witrynie. Plan gier powstałej wiosną grupy mistrzowskiej juniorów młodszych w której będzie grał Lech III Poznań i Lech IV Poznań podamy niebawem.

> Ligowy terminarz młodzieży, rezerw Lecha Poznań i DWL
> Ligowe tabele Lecha (rezerwy), Lecha (CLJ, WLJS), Lecha (WLJM) i DWL

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


4 komentarze

 1. tomasz1973 pisze:

  No więc za tydzień 2 ważne mecze.Przede wszystkim te w Gdyni CLJ, dla dobrego wizerunku akademii KONIECZNY jest awans do turnieju głównego.Owszem gramy chyba w najsilniejszej grupie, ale po prostu nie ma wyjścia, muszą (!) z niej wyjść.
  II zespół, jeżeli wygra ponownie z Fogo, też nie stoi na straconej pozycji, oczywiście o ile w ogóle awans jest brany pod uwagę.

 2. Giacore pisze:

  Kolejne dobre wyniki. Chociaż martwi trochę gra rezerw.

 3. Pawelos pisze:

  Jest jeszcze Lech Poznań w CLJM, którzy wygrali 3:0 z Pogoń Mogilno.

 4. KKSLECH.com pisze:

  Fakt. Nadrobimy zaległości za tydzień. Terminarz tej grupy niebawem również pojawi się w dziale „terminarz młodzieży”.