Gilowa porażka po jednym celnym strzale

W meczu 28. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 0:1 (0:1). Kolejorz był dziś zdecydowanie lepszy, ale tradycyjnie pechowo przegrał na wyjeździe m.in. przez swoją nieskuteczność. Gospodarze oddali w tym spotkaniu tylko dwa celne strzały w tym jeden w pierwszej połowie i to wystarczyło do zwycięstwa. W dodatku bramka dla „Wojskowych”, którzy odskoczyli „niebiesko-białym” na 10 punktów (5 po podziale) padła po faulu Miroslava Radovicia na Marcinie Kamińskim.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Pierwsza akcja Legii. Ojamaa zszedł do środka, oddał strzał, ale niecelny.
4 min. – Groźna główka Jodłowca po rogu. Nie ma gola.
5 min. – Strzał Szymka z powietrza. Obok bramki.
9 min. – Gra się wyrównała.
11 min. – Strzał Gergo ze środka, jednak zablokowany. Była to dobra okazja.
14 min. – Gergo do Szymka, lecz wszystko blokuje Rzeźniczak.

16 min. – Bomba Pawłowskiego tuż nad bramką.
19 min. – Groźna wrzutka Douglasa i Teo nie zdążył za piłką. Na razie Lech przeważa.
22 min. – Teraz odpowiedź Legii. Radović nie trafił jednak w piłkę.
25 min. – Szymek wpadł w pole karne i znów szybszy Rzeźniczak.
28 min. – Lech gra na razie nieźle, lecz podaje czasem nerwowo.

33 min. – Na boisku sporo walki. Mecz jest bardzo wyrównany.
36 min. – Celny strzał Szymka, ale bardzo słaby.
37 min. – Gol z niczego. Podanie z lewej strony i główka Radovicia z bliska. Legia prowadzi 1:0.
37 min. – Legia miała pierwszy celny strzał i od razu strzeliła. Wydaje się, że w tej sytuacji błąd popełnił Kamiński.
42 min. – Strzał Szymka obok słupka.
44 min. – Teraz Teo i lepszy Kuciak.
45 min. – Do przerwy 0:1. Jeden błąd Kamińskiego, jeden celny strzał Legii i tradycyjnie na wyjeździe 0:1.

47 min. – Druga połowa rozpoczęła się od ataków Lecha.
50 min. – Strzał Możdżenia lewą nogą niecelny.
51 min. – Główka Teodorczyka i łapie Kuciak.
54 min. – Lech gra piłką i nadziewa się na kontry Legii.
58 min. – Strzał Hamalainena z powietrza wysoko nad bramką.

61 min. – Bomba Szymka i broni Kuciak.
63 min. – Setka Lecha… Wrzutka z prawej strony i minimalnie niecelna główka Teo. Brakuje szczęścia, brakuje skuteczności.
68 min. – Mecz jest otwarty, ale sytuacji jest niewiele. Lech zatrzymuje się sam albo wszystko broni Kuciak.
75 min. – Zakotłowało się w polu karnym Legii. Nie ma gola…

77 min. – Znów Teodorczyk i znów niecelnie.
80 min. – Kolejny stały fragment gry i znów nie ma gola…
84 min. – Na boisku gra tylko Lech. Legia nie istnieje, ale prowadzi po jednym celnym strzale.
85 min. – Akcja Ojamy i broni Gostomski.
90 min. – Lech wciąż się stara, lecz niewiele z tego wynika.
90+3 min. – Koniec. Niesamowite jest jak Lech to przegrał.

KP Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 1:0 (1:0)

Bramki: 37.Radović

Żółte kartki: Teodorczyk, Linetty, Tralka

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 28238 (1700 kibiców Lecha)

KP Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Dossa Junior, Brzyski – Vrdoljak, Jodłowiec – Żyro (56.Kosecki), Duda (75.Dvalishvili), Ojamaa (90.Raphael Augusto) – Radović.

Rezerwowi: Jałocha, Bereszyński, Raphael Augusto, Pinto, Kosecki, Orlando Sa, Dvalishvili.

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty (81.Claasen) – Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski – Teodorczyk.

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Arajuuri, Zgarda, Injać, Claasen, Formella.